REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visai neseniai praūžęs dainų konkursas „Eurovizija“ sukėlė tikrą diskusijų bangą. Ukrainoje, laimėjusioje konkursą, šiuo metu vyksta karas, o dėl to Europos transliuotojų sąjunga teigia negalinti užtikrinti dalyvių ir darbuotojų saugumo. Diskutuota, kad dainų konkursas kitąmet turėtų vykti Didžiojoje Britanijoje, tačiau Ukraina su tokiu žingsniu nesutinka. Visai neseniai Europos transliuotojų sąjunga (EBU) išplatino dar vieną pranešimą apie tai, kad „Eurovizija“ Ukrainoje vykti negali.

Visai neseniai praūžęs dainų konkursas „Eurovizija“ sukėlė tikrą diskusijų bangą. Ukrainoje, laimėjusioje konkursą, šiuo metu vyksta karas, o dėl to Europos transliuotojų sąjunga teigia negalinti užtikrinti dalyvių ir darbuotojų saugumo. Diskutuota, kad dainų konkursas kitąmet turėtų vykti Didžiojoje Britanijoje, tačiau Ukraina su tokiu žingsniu nesutinka. Visai neseniai Europos transliuotojų sąjunga (EBU) išplatino dar vieną pranešimą apie tai, kad „Eurovizija“ Ukrainoje vykti negali.

REKLAMA

„EBU puikiai supranta nusivylimą sulaukus pranešimo, kad 2023 metų „Eurovizijos“ dainų konkursas negali būti surengtas Ukrainoje, šiais metais konkursą nugalėjusioje šalyje. Sprendimą lėmė EBU pareiga užtikrinti, kad būtų įvykdytos sąlygos, užtikrinančios visų dirbančių ir dalyvaujančių renginyje, kurio planavimą reikia pradėti nedelsiant priimančiojoje šalyje, saugumą.

Mažiausiai 10  tūkst. žmonių, įskaitant personalą, darbuotojus ir žurnalistus, paprastai yra akredituojami kasmet dirbti „Eurovizijos“ dainų konkurse. Tikimasi, kad į renginį atvyks dar 30 tūkst. gerbėjų iš viso pasaulio. Jų gerovė yra mūsų pagrindinis rūpestis. Todėl labai svarbu, kad sprendimus, susijusius su tokiu sudėtingu televiziniu projektu, priimtų transliavimo profesionalai ir jie netaptų politizuoti. „Eurovizijos“ dainų konkurso taisyklėse, dėl kurių sutinka visi dalyvaujantys transliuotojai, aiškiai nurodyta, kad renginys gali būti perkeltas force majeure situacijoje, pavyzdžiui, vykstančio karo metu.

REKLAMA
REKLAMA

EBU įvertino pavojus, kurie galėtų turėti įtakos tokio didelio renginio planavimui. Tarp jų buvo ir „didelė“ orlaivių oro ankstskrydžių, atakų, galinčių palikti aukų, rizika. Tai išsiaiškinome iš mums pateikto Ukrainos saugumo vertinimo. Be to, EBU paprašė trečiosios šalies ekspertų patarimo, kuriame buvo aiškiai nurodyta, kad pasiūlytos atsakomosios priemonės, skirtos sumažinti grėsmes Ukrainoje, buvo nepakankamos tarptautiniam viešam renginiui, o masinės aukos įvykio rizikos įvertinimas dėl vykstančio konflikto yra „aukštas“.

REKLAMA

Dėl besitęsiančio konflikto ir saugumo problemų Ukrainoje delegacijos ir dalyviai nenori vykti į šią šalį.

Taip pat atkreipėme dėmesį į NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pastabas, kad karas Ukrainoje „gali užtrukti metų metus“. Kalbant apie galimybę konkursą surengti pasienyje netoli šalies, siūlomų vietų specifikacijos ir reikiamos aplinkinės infrastruktūros trūkumas neatitinka ESK reikalavimų. Darydama išvadas EBU taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad, remiantis mūsų turima informacija, per 2023 metus Ukrainoje nenumatomi jokie didesni tarptautiniai koncertiniai turai.

REKLAMA
REKLAMA

Visa tai prisideda prie bendro EBU įvertinimo, kad saugumo ir veiklos garantijų požiūriu nėra tenkinami būtini priėmimo reikalavimai, numatyti „Eurovizijos“ dainų konkurso taisyklėse. Atsižvelgdama į visa tai, EBU, apgailestaudama priėmė sprendimą perkelti renginį į kitą šalį ir tęs diskusijas, kur rasti tinkamą vietą kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkursui. Džiaugiamės galėdami toliau bendradarbiauti su Ukrainos transliuotoju UA:PBC visais šiais klausimais“, – rašoma oficialiame pranešime.

Penktadienį pasirodžius oficialiam Europos transliuotojų sąjungos (EBU) pareiškimui dėl to, kad „Euroviziją 2023“ rengti reikėtų kitur, o ne Ukrainoje, laimėjusioji šalis suskubo atsakyti. Ukrainos kultūros ir informacinės politikos ministras Oleksandras Tkačenka tikina, kad sprendimas buvo priimtas nepakankamai pasitarus su jais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reaguodami į EBU viešą pareiškimą dėl „Eurovizijos 2023“ Ukrainoje negalimo rengimo, norime pranešti štai ką. Ukraina nesutinka su tokio sprendimo pobūdžiu. Organizatoriai su mumis neaptarė kitų galimybių, o tiesiog paskelbė savo sprendimą. Manau, kad turime visas priežastis tolimesnėms deryboms ir bendro, visas puses tenkinančio sprendimo paieškai.

Sąžiningai laimėjome „Euroviziją 2022“ ir iki šiol įvykdėme visas sąlygas per nurodytus terminus dėl susitarimo dėl jos rengimo Ukrainoje proceso – pateikėme atsakymus ir garantijas dėl saugumo standartų ir galimų konkurso vietų. „Eurovizijos 2023“  rengimas Ukrainoje būtų galingas signalas visam pasauliui. Tai būtų signalas, kad Europa palaiko Ukrainą dabar.

REKLAMA

Reikalausime pakeisti šį sprendimą, nes tikime, kad galėsime įvykdyti visus įsipareigojimus, ką net keletą kartų pabrėžėme Europos transliuotojų sąjungai. Todėl reikalaujame papildomų derybų dėl 2023 m. „Eurovizijos“ rengimo Ukrainoje“, – socialiniuose tinkluose rašė Ukrainos kultūros ir informacinės politikos ministras Oleksandras Tkačenka.

Praėjus dviems mėnesiams po „Eurovizijos“ dainų konkurso ir Ukrainos pergalės, netyla kalbos, kur kitąmet bus rengiamas itin laukiamas renginys. Atsižvelgę į dabartinę situaciją Ukrainoje, „Eurovizijos“ organizatoriai socialiniuose tinkluose pagaliau paskelbė ilgai svarstytą sprendimą dėl to, kur dainų konkursas vyks 2023-aisiais.

REKLAMA

„Po pergalės „Eurovizijos“ dainų konkurse gegužę EBU kartu su Ukrainos visuomeniniu transliuotoju UA:PBC, kuris anksčiau organizavo šį renginį 2017 ir 2005 m., apsvarstomos galimybės surengti kitų metų konkursą. Jau gerai žinoma tradicija, kad „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtojas kitais metais rengia konkursą, numatydamas tam tikrus kriterijus, įskaitant renginio gyvybingumo užtikrinimą ir visų suinteresuotų šalių, tarp jų ir visuomenės, saugumą.

Atsižvelgiant į besitęsiantį karą po Rusijos įsiveržimo į šių metų šalį laimėjusią šalį, EBU skyrė laiko atlikti išsamų įvertinimą ir galimybių studiją su UA:PBC ir trečiųjų šalių specialistais, įskaitant saugos ir saugumo klausimus. „Eurovizijos“ dainų konkursas yra vienas sudėtingiausių televizijos projektų pasaulyje, kuriame dirba ir dalyvauja, o pasiruošimui reikia net 12 mėnesių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atlikusi objektyvią analizę, Referencinė grupė, ESC valdančioji taryba, labai apgailestaudama padarė išvadą, kad, atsižvelgiant į dabartines aplinkybes, saugumo ir veiklos garantijas, reikalingos transliuotojui organizuoti ir rengti „Eurovizijos“ dainų konkursą pagal ESC taisykles, Ukraina renginio negali surengti. EBU norėtų padėkoti UA:PBC už jų nuoširdų bendradarbiavimą ir atsidavimą apsvarstant visus scenarijus per kelias savaites nuo „Kalush Orkestra“ pergalės gegužės 14 d. Turine ir pasidalinti savo liūdesiu bei nusivylimu, kad kitų metų konkursas negali būti surengtas Ukrainoje.

EBU palaiko UA:PBC įvairiose srityse nuo pat invazijos. Užtikrinsime, kad ši parama būtų tęsiama, kad UA:PBC galėtų išlaikyti nepakeičiamą paramą, kurią teikia ukrainiečiams.

REKLAMA

Dėl šio sprendimo, vadovaudamasis taisyklėmis ir siekdamas užtikrinti renginio tęstinumą, EBU dabar pradės diskusijas su Didžiosios Britanijos visuomeniniu transliuotoju BBC, antrosios vietos renginyje nugalėtojais, dėl 2023 m. „Eurovizijos“ konkurso Jungtinėje Karalystėje. Mūsų tikslas yra, kad Ukrainos pergalė atsispindėtų kitų metų renginyje. Tai bus mūsų prioritetas mūsų diskusijose su būsimais konkurso rengėjais“, – rašė „Eurovizijos“ organizatoriai.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų