REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija prieš Ukrainą naudoja maksimalius bombų ir artilerijos pajėgumus, kad Ukrainai paprasčiausiai nebūtų kaip pasipriešinti, sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Rusija prieš Ukrainą naudoja maksimalius bombų ir artilerijos pajėgumus, kad Ukrainai paprasčiausiai nebūtų kaip pasipriešinti, sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA

Apie tai, anot UNIAN, V. Zelenskis kalbėjo su studentais ir dėstytojais iš pirmaujančių Izraelio švietimo įstaigų.

Jis pažymėjo, kad Rusija naikina Ukrainos miestus, o Rusijos kariuomenė visiškai sudegina viską, kas pasitaiko jos kelyje, taip pat niokoja užgrobtas Ukrainos teritorijas.

„Pagrindiniai Rusijos ginklai yra artilerija, aviacinės bombos ir sparnuotosios raketos. Okupantai nesistengia galvoti, kaip kovoti. Jų taktika labai primityvi. Jie naudoja maksimalias bombų ir artilerijos pajėgas, todėl pasipriešinti paprasčiausiai nėra kur“, – sakė jis.

Anot jo, daugiausia rusų raketų buvo paleistos į nekarinius taikinius – gyvenamuosius pastatus, įmonių pastatus, civilinę infrastruktūrą.

REKLAMA
REKLAMA

„Nuo šio ryto prieš Ukrainą jau panaudotos 2709 raketos. O atsižvelgiant į jų naudojimo spartą, labai greitai jų skaičius pasieks tris tūkstančius. Tai nėra primityvios raketos. Taip, tarp jų yra pasenusių sovietinių raketų, net 1960-ųjų. Tačiau yra ir modernių“, – aiškino V. Zelenskis.

REKLAMA

Jis taip pat priminė, kad rusai taikosi ir į memuarus, švietimo įstaigas.

„Kas turi būti, kad artilerija smogtų universitetui, mokyklai, vaikų darželiui? Rusija tapo teroristine valstybe. Tuo viskas ir baigsis“, – pabrėžė V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas pažymėjo, kad Rusijos kariuomenė iš esmės sunaikino Mariupolį, kuris iki karo klestėjo.

„Vos prieš keturis mėnesius čia gyveno pusė milijono žmonių. Dabar kelios dešimtys tūkstančių žmonių, liko išdegę griuvėsiai. Jiems gresia infekcijos, kurių šiuolaikiniame pasaulyje tiesiog neįmanoma įsivaizduoti. Ypač ta pati cholera, su kuria prieš šimtą metų kovojo Vladimiras Chavkinas“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, Mariupolis yra miestas, kuriame rusų okupantai kas savaitę slepia nusikaltimų pėdsakus, masinėse kapavietėse užkasdami nužudytų žmonių palaikus.

„O kas vyksta tose teritorijose, į kurias okupantai sugebėjo greitai patekti? Ten šaudomi civiliai, pabėgėliai žudomi tiesiog keliuose. Ten kankinami žmonės. Ten prievartaujami žmonės, įskaitant nepilnamečius – ir mergaites, ir berniukus.

Rusijos kariuomenė įsteigė „filtravimo stovyklas“, kuriose žmonės išnaudojami. Tokiose stovyklose žuvo ar buvo suluošinti tūkstančiai žmonių. Okupantai deportuoja ukrainiečius į Rusiją ir išskirsto juos po atokius regionus. Ir tik nedaugeliui pavyksta per trečiąsias šalis grįžti į Ukrainą“, – pabrėžė V. Zelenskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų