Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) bando sumažinti karališkųjų rūmų išmetamo anglies dvideginio kiekį.
Šiuo metu, kai Didžiosios Britanijos politinėje darbotvarkėje kova su visuotiniu atšilimu įrašyta vienu pirmųjų numerių, monarchė peržiūri karališkojo dvaro ūkį ir ieško būdų, kaip būtų galima sutaupyti daugiau energijos.
"Mes pirmą kartą darome visuotinį auditą turtui inventorizuoti. Savo išmetamų anglies dvideginio kiekių mes nežinome. Tad ir bandome įvertinti, kaip sumažinti anglies dvideginio emisiją", - antradienį sakė Bekingemo rūmų atstovė žiniasklaidai.
"Tai skirta viską sudėti į krūvą ir pažiūrėti, kas tinka, o kas ne. Tai palies viską, pradedant elektros lempučių keitimu ir baigiant kelionių peržiūrėjimu", - pridūrė atstovė.
Tačiau ji pabrėžė, kad karalienė, kaip žinia, mėgstanti pavaikštinėti rūmų koridoriais ir išjungti nereikalingas šviesas, ne tik stengiasi sekti sūnaus Charleso (Čarlzo), karštai kovojančio už ekologiją ir išmetamųjų dujų kiekio mažinimą, pėdomis.
"Energijos taupymas jau daugelį metų yra neatsiejama karališkojo ūkio dalis, ir dabar mes žiūrime, ko pasiekėme", - teigė atstovė.
Antai šiemet Bekingemo rūmų karališkiesiems vyno rūsiams šaldyti ketinama išgręžti specialius gręžinius.
Kuriami planai Temzės upėje pastatyti jėgainę, kuri gamintų elektros energiją Vindzoro piliai.
Du karališkieji "Bentley" markės automobiliai ir du "Rolls-Royce" limuzinai pertvarkyti taip, kad taupiau naudotų degalus.
Elizabeth II vyras princas Philipas (Filipas) po Londoną važinėja dujomis varomu taksi automobiliu.
Vyriausiasis karalienės sūnus Charlesas jau seniai garsėja kaip aistringas aplinkosaugininkas, skatinantis ekologinę žemdirbystę ir darnųjį žemės ūkį.
Sosto įpėdinis pažadėjo asmeninius lėktuvus ir sraigtasparnius iškeisti į viešąjį transportą ir biodyzelinu varomus automobilius. Malkomis kūrenami katilai, dviračiai princo raštinės Londone darbuotojams, ketinimai labiau taupyti energiją užmiesčio namuose - visa tai minima Charleso žaliojoje darbotvarkėje.
"Mes naudojame mūsų planetos išteklius taip sparčiai, kad iš esmės gyvename skolon ir skolintu laiku", - įspėja būsimasis karalius.
Tad ką tokio gali padaryti Vindzoro rūmai, kad išgelbėtų planetą?
"Vienas greičiausių kelių - tokie dalykai kaip elektros lempučių keitimas. Kiek sudėtingiau tampa, kai pradedi galvoti apie tokius dalykus kaip transportas, - sako Ashokas Singha (Ašokas Singha), skėtinės aplinkosaugininkų organizacijos "Stop Climate Chaos Coalition", atstovas. - Man norėtųsi, kad karališkųjų rūmų ūkis sumažintų atliekų kiekį. Jie galėtų pereiti prie geriausių įmanomų technologijų ir geriausios įmanomos praktikos bei parodyti šaliai pavyzdį".