REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
7
Vladimiras Putinas (nuotr. SCANPIX)

Spėlionės apie tai, jog Vladimiro Putino sveikata sparčiai blogėja, prasidėjo dar karo Ukrainoje pradžioje. Panašu, jog šios kalbos vis dar netyla.

7

Spėlionės apie tai, jog Vladimiro Putino sveikata sparčiai blogėja, prasidėjo dar karo Ukrainoje pradžioje. Panašu, jog šios kalbos vis dar netyla.

REKLAMA

Pastaruoju metu Rusijos lyderio sveikata kelia vis daugiau klausimų dėl pasirodžiusių vaizdo įrašų, kuriuose rodomas drebantis ar įsitempęs, skelbė newsweek.com.

Putino keistas elgesys

Manoma, kad jis gali sirgti Parkinsono liga, tačiau kai kurie medicinos ekspertai tai atmetė. 

Viename iš tokių vaizdo įrašų, kurie buvo paskelbti balandį ir išpopuliarėjo socialiniuose tinkluose, V. Putinas buvo parodytas susitikime su gynybos ministru Sergejumi Šoigu. Kai abu vyrai kalbėjosi, Putinas viena ranka tvirtai suėmė stalo šoną.

Viešojo kalbėjimo profesorius José Luisas Martínas Ovejero sakė: „Tai gali būti dėl sveikatos problemos. Tai taip pat gali būti nevalingas santūrumo gestas veide, rodantis, kad kažkas jam sukėlė nepatogumų.“

REKLAMA
REKLAMA

Buvusi Jungtinės Karalystės politikė Louise Mensch pasidalijo vaizdo įrašu, teigdama, kad Putinas „serga Parkinsono liga“.

Tačiau, kalbėdamas apie Putino susitikimą su Šoigu, Jungtinės Karalystės neurogenetikas Johnas Hardy sakė Vokietijos naujienų kanalui, kad Putinas „mano nuomone, neparodė jokių Parkinsono požymių“, tačiau pripažino, kad jis „nelabai gerai atrodo“.

REKLAMA

Londono universiteto neurologas K. Ray'us Chaudhuri taip pat sakė, kad tame klipe jie „neranda jokių Parkinsono ligos įrodymų“.

Gandai apie sveikatą sklido ir anksčiau

Gandus taip pat pakurstė anonimiškai valdoma „Telegram“ paskyra „General SVR“, kuri pranešė, kad Putinui bus atlikta operacija. 

Prieš tai sklandė gandai, kad Putinui buvo atlikta operacija, susijusi su skydliaukės vėžiu – Kremlius tai paneigė kaip „fikciją ir netiesą“.

REKLAMA
REKLAMA

„The Moscow Times“ citavo „Proekt Media“ tiriamąjį pranešimą, kuriame teigiama, kad 2016–2019 m. Putiną į jo rezidenciją Sočyje lydėjo gydytojai, įskaitant skydliaukės vėžio chirurgą, ir kad gydytojai „galėjo atlikti operaciją“ 2016 m. lapkritį.

Tačiau „Proekt Media“ ataskaitoje tiesiogiai nebuvo nurodyta, ar V. Putinui buvo diagnozuotas vėžys ar kokia kita liga.

Verta paminėti, kad V. Putino sveikata buvo aptarinėjama dar gerokai prieš Rusijos invaziją į Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2020 metais britų laikraštis „The Sun“ užsiminė, kad V. Putinas gali sirgti vėžiu ir Parkinsono liga bei gali netrukus pasitraukti. Leidinys citavo Valerijų Solovėjų, kuris tariamai vadovavo Maskvos valstybinio vidaus santykių instituto viešųjų ryšių skyriui.

Tuo metu Kremlius pranešimus, kad V. Putinas serga ir ruošiasi pasitraukti, atmetė kaip „absoliučią nesąmonę“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų