Gintaro Varno teatras „Utopija“  bei Dariaus Luko teatras spalio 10 ir 11 d. Londono Courtyard teatre pristato dvikalbę premjerą – režisieriaus Dariaus Luko Piraičio sukurtą ir režisuotą pjesę „Titrai/Subtitles“, nagrinėjančia aktualią migracijos, jauno žmogaus tapatybės bei agoniją ir malonumą atnešančios kosmopolitinės realybės temas.

Tarp Londono ir Vilniaus atsiradusi dvikalbė pjesė subūrė perspektyvius jaunosios kartos lietuvių ir britų aktorius: spektaklyje vaidina David R. Butler, Emilija Latėnaitė-Beliauskienė, Miglė Polikevičiūtė, Miranda Shrapnell ir  Martynas Nedzinskas. Migruojanti trupė kūrybines paieškas ir pirmąsias repeticijas pradėjo Londone, pratęsė Vilniuje ir naująją pjesę parodė Menų spaustuvės žiūrovams. Spalio mėn. naujoji pjesė atvyksta į Londoną.

„Titrai“ (nuotr. Organizatorių)„Titrai“ (nuotr. Organizatorių)

Jaunas detektyvų rašytojas Džekobas (Davidas R. Butleris) nekantriai laukia antrosios savo knygos, žadančios jam didžiulę sėkmę, pristatymo. Tačiau vardan knygos populiarumo redaktorė Miranda (Miglė Polikevičiūtė) pareikalauja autorių atskleisti tikruosius, po nepriekaištinga angliška išorė slypinčius, Džekobo gyvenimo faktus. Pamažu išaiškėja tikroji tapatybė ir daug metų atmintyje užrakinti tamsūs prisiminimai. Tai priverčia Džekobą žengti netikėtą ir sukrečiantį žingsnį.

REKLAMA

„Titrai“ (nuotr. Organizatorių)„Titrai“ (nuotr. Organizatorių)

Spektaklis buvo kurtas kūrybinių dirbtuvių, laboratorijos principu, vos įpusėjus repeticijoms buvo pristatytos repeticijų užrašų ištraukos, savotiškas spektaklio režisieriaus ir dramaturgo kūrybinis dienoraštis. Kaip tik tai, kad spektaklio dramaturgija gimė repeticijų metu kuriant bendrai, lemia montažo principu išdėliotas scenas, aktorių laisvumą bei vaidybos dinamiką. Tai yra dvikalbis spektaklis (anglų ir lietuvių k.), priimtinas įvairiakalbei publikai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų