Apie nuosavą barą svajojęs rokiškietis studijuoti pramogų ir verslo vadybos į sostinę atvažiavo avėdamas iš draugo pasiskolintais sportiniais bateliais. „Aš tikrai to nesigėdiju, priešingai, manau, kad tokios situacijos protingam žmogui duoda daug teigiamų dalykų. Buvo dienų, kai turėjau kišenėje litą ar du, o buvo momentų, kai galėjau sau leisti ir daugiau”, - sako seną svajonę įgyvendinęs jaunas verslininkas.
Studijuodamas Mindaugas nenorėjo sėdėti tėvams ant sprando, todėl viename naktiniame klube įsidarbino rūbininku. Kaip dabar atsimena, pirmieji jo arbatpinigiai buvo net šešiolika litų: „Tuomet pagalvojau, kad šiandien vietoj paprasto batono verčiau nusipirksiu pjaustytą. (Juokiasi.) Labai smagu turėti tų papildomų pinigėlių, tačiau, kaip jau minėjau, reikia įvertinti tai, ką turi. Tačiau yra visokių žmonių: vieni vertina kiekvieną smulkmeną, o kiti, deja, įvertina tik tada, kai to netenka”.
Rūbininku išdirbo keletą mėnesių ir, gavęs patrauklų pasiūlymą eiti į barmenus, sutiko, tačiau svajodamas apie nuosavą verslą kiekvieną dieną pamažu yrėsi savo tikslo link. Įdomiausia, kad baras buvo atidarytas balandžio 1-ąją, būtent tada, kai yra švenčiama Melagių diena, tačiau toks netikėtas sutapimas pradžiugino Mindaugą, ir po kurio laiko jis tai priėmė kaip savotišką sėkmės ženklą.
Kodėl būtent Č.Čaplinas?
Vaikinas visada domėjosi 7-8 dešimtmečių interjero detalėmis, muzikos ir mados stiliumi, taip pat žavėjosi Č.Čaplino asmenybe, todėl su verslo partneriu sumąstė barą įrengti pagal tą laikotarpį ir pasitelkus legendinio aktoriaus atributiką.
Tačiau mintis sostinės centre įsikūrusį barą apipavidalinti Č.Čaplino personažo detalėmis kilo netikėtai beminant dviračio pedalais. „Čaplinas buvo linksmas žmogus, su visais randantis bendrą kalbą, jis prie bet ko galėjo prieiti, užkalbinti, prajuokinti ar išklausyti, o juk ir į barą ateidamas žmogus tikisi atsipalaiduoti, gerai praleisti laiką, pasiklausyti geros muzikos ar išsipasakoti”, - savo pasirinkimą komentuoja jis ir priduria, kad dalį verslui reikalingų pinigų pasiskolino, o kitą - susitaupė.
Apie 7-8 dešimtmečių stilių Mindaugas sužinojo naršydamas internete, skaitydamas knygas ar žiūrėdamas filmus ir darbuodamasis nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro su partneriu praktiškai viską įrengė savomis rankomis. „Kai savo svajonę gali paliesti ranka, nežinia iš kur atsiranda tiek jėgų”, - šypsosi Mindaugas. Keldamiesi penktą šeštą ryto ir dirbami iki septynių aštuonių vakaro vyrukai pustrečio mėnesio patys dažė sienas, jas tapetavo, klijavo plyteles ir pan. „Mane net buvo nupurčiusi elektra, bet nieko baisaus neatsitiko. Mama sakė, kad gimiau po laiminga žvaigžde”, - prisiminė nemalonų nutikimą, kuris galėjo baigtis ir tragiškai.
Tam, kad kiek įmanoma labiau būtų juntama Č.Čaplino dvasia, Mindaugas pasistengė, kad baro valgiaraštyje atsirastų aktoriaus mėgti patiekalai, tarkim, blyneliai su varške, špinatais, sūriu ir grietinėlės padažu. Šiuos vegetariškus blynelius pamėgo pats Mindaugas, dešimties balų skalėje juos įvertina stipriu devynetu.
Flirtas - neišvengiamas darbe
Kiekvienas komplimentas Mindaugui yra labai reikšmingas, tačiau didžiausias įvertinimas buvo tada, kai prieš pusmetį diskžokėjui grojant paskutinius „gabalus” visi baro klientai atsistoję plojo. „Per kūną net šiurpas nuėjo, o akyse sužibėjo ašara. (Juokiasi.) Galbūt pirmąkart supratau, ką reiškia laimės ašaros”, - prisiminė jis.
Kadangi nemažą barmeno patirtį turintis Mindaugas savaitgaliais pats pluša prie baro, smalsu, kaip į tai reaguoja žaviosios baro lankytojos, pastebėjusios kokteilius pilstantį simpatišką vyruką. „Kartais merginos rašo laiškus, prašo telefono numerio ar kviečia išgerti kavos. Žinoma, labai malonu iš moterų sulaukti dėmesio, tačiau viskam yra savos ribos, - šypsosi jaunas verslininkas, turintis širdies draugę. - Aišku, stengiuosi neįžeisti žmogaus. Bendravimas ir flirtavimas tokiame darbe neišvengiamas, juk alkoholį vartojantis žmogus išdrąsėja ir visą vakarą gali prasėdėti tavęs laukdamas”. Beje, vaikinas pastebėjo, kad prasidėjus ekonominei krizei žmonės alkoholio vartoja daugiau, galbūt taip mėgindami nuraminti savo nervus.
Bare prabėga beveik visos Mindaugo dienos, todėl asmeniniam gyvenimui iš esmės nelieka laiko. Kartais dėl to kyla nesutarimų su širdies drauge: „Suprantu, mylimam žmogui sunku, kai į namus grįžti naktį ar paryčiais, tačiau dabar toks gyvenimo periodas. Svarbiausia nelaikyti problemos viduje ir atkakliai ieškoti sprendimo būdų”. Dėl merginų dėmesio Mindaugo antroji pusė šiek tiek pavyduliauja, tačiau, būdama protinga moteris, supranta ir pasitiki savo vaikinu: jeigu pasitiki žmogumi, žinai, kaip jis pasielgs dirbdamas ar linksmindamasis vakarėlyje, o jeigu nepasitiki, anot jo, tai ar išvis tada verta bendrauti.
Seks komiko pėdomis?
Galbūt ir gyvenime Mindaugas kuo nors panašus į Č.Čapliną, nes kita didžioji jo svajonė - tapti aktoriumi, tačiau kol kas ji dar neišsipildė. Nors draugai ragina išbandyti savo aktorinius sugebėjimus, sako, kad kol kas tam ne pats geriausias laikas, o ir verslui reikia labai daug pastangų: „Tačiau reikia stengtis, nes visada yra išeitis ar sprendimas. Jeigu stovėsi vietoje, niekas nepasikeis”. Tiesa, Mindaugas yra muzikalus vaikinas, baigęs Rokiškio muzikos mokyklą septynerius metus griežė smuiku, dalyvavo „Dainų dainelės” ir B.Dvariono konkursuose, koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Vienuoliktoje klasėje pardavęs smuiką per praeitas Kalėdas jį vėl nusipirko, tačiau kol kas šis guli apdulkėjęs namuose.
„Kai buvo atidarytas baras, sakyčiau, gyvenimas tapo kažkoks monotoniškas”, - juokiasi vaikinas, iki tol turėjęs daug įvairių užsiėmimų, tokių kaip sportas ar važinėjimasis dviračiu, pastarasis vaikinui iki šiol teikia didžiausią malonumą ir atsipalaidavimą.