Britai yra šnipų šalis, naršantys po savo partnerių tekstines žinutes, įrašinėjantys jų pokalbius telefonu ir netgi sekantys juos per interneto kameras ir palydovines navigacijos sistemas, rodo tyrimas.
Dažniausiai partneriai kontroliuojami tikrinant jų tekstines žinutes. Tai prisipažino darantys 53 proc. apklaustųjų. 25 - 34 metų amžiaus grupėje šis skaičius išauga net iki 77 proc.
Antrasis populiariausias būdas sužinoti, ar partneriai jų neapgaudinėja, yra elektroninių laiškų tikrinimas. Įkišę nosis į savo mylimųjų elektroninio pašto dėžutes buvo 42 proc. respondentų, rodo Didžiosios Britanijos apklausa "Undercover Survey", kurią parodos apie šnipinėjimo mokslą proga užsakė Londono Mokslo muziejus.
Trečiasis būdas yra senas įprotis knaisiotis po savo partnerio drabužių kišenes (39 proc.) - tai technika, paplitusi tarp moterų.
Vyrai labiau linkę pažeisti kitą nerašytą taisyklę - neskaityti partnerės dienoraščio.
Nuo pasiklausymo nesaugūs ir paprasti pokalbiai.
Maždaug vienas trečdalis respondentų (31 proc.) per tyrimą teigė slapta klausantys savo partnerio pokalbių.
Nedidelis skaičius iš 1 129 apklaustųjų taip pat sakė, kad net įrašinėjo savo partnerių pokalbius telefonu, šiam reikalui pasitelkę diktofonus ir panašius įrašinėjimo prietaisus.
Šis metodas populiariausias tarp vyresnių negu 55 metai žmonių, iš kurių pokalbius įrašinėjo vienas iš 20-ies (5 proc.) respondentų. Šios amžiaus grupės respondentai taip pat prisipažino naudojantys interneto kameras ir GSM sekimo prietaisus.
Beveik vienas iš dešimties (9 proc.) respondentų ryžosi pasekti savo partnerį.
Buvęs MI6 agentas Harry Fergusonas (Haris Fergusonas) teigė: "Kiekvienas žmogus turi sugebėjimą būti šiokiu tokiu šnipu. Kad įeitum į šnipinėjimo pasaulį, nereikia turėti Džeimso Bondo prietaisėlių".
Paroda apie šnipinėjimo mokslą tęsis iki rugsėjo mėnesio.