• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Australijos imigracijos tarnyba atmetė vokiečio daktaro prašymą suteikti nuolatinį leidimą gyventi šalyje, motyvuodama tuo, jog jo Dauno sindromu sergantis trylikametis sūnus bus našta mokesčių mokėtojams, pranešė CNN.

REKLAMA
REKLAMA

Bernhardas ir Isabella Moeller drauge su sūnumi Luku iš Vokietijos į Australiją persikėlė prieš dvejus metus, kuomet Australijoje kritiškai trūko daktarų. Šeima apsistojo 20 000 gyventojų turinčiame Horshame. Dabar B. Moelleris yra vienintelis daktaras 54000 žmonių turinčioje apylinkėje.

REKLAMA

B. Moellerio teigimu, jie su šeima apsipratę Australijoje ir nusprendę čia gyventi. Laikina darbo viza galioja iki 2010 metų, todėl medikas kreipėsi į Imigracijos departamentą prašydamas suteikti nuolatinį leidimą gyventi. Tačiau šią savaitę prašymas buvo atmestas.

Migracijos pareigūnai motyvavo tuo, jog trylikamečio L. Moellerio sveikata neatitinka „keliamų reikalavimų“, o jo medicininė priežiūra bei mokslas taptų našta mokesčių mokėtojams.

REKLAMA
REKLAMA

Departamento pareigūnai atmetė kaltinimus diskriminacija. Pasak jų, neįgalumas nėra priežastis atmesti prašymą. Tiesiog buvo svarstomi berniuko gydymo ir priežiūros išlaidos visuomenei.

Tuo tarpu B. Moellerio teigimu, jie su žmona berniuku rūpinasi patys ir jokios pagalbos iš valstybės neprašo. Lukas lanko paprastą pradinę mokyklą, specialius terapijos kursus, žaidžia kriketą, futbolą, golfą ir stalo tenisą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Departamento pareigūnai net nepasidomėjo tuo, ką mes padarėme ir pajėgiame padaryti dėl savo sūnaus“, - sakė medikas. Be to, jis priminė, kad atvyko į šalį esant masiniam gydytojų trūkumui. „Esu vienintelis gydytojas šioje apylinkėje. Ir atvykau į šalį turėdamas išsilavinimą, kuris Australijos mokesčių mokėtojams nieko nekainavo“ – kalbėjo B. Moelleris.

REKLAMA

Šis Imigracijos departamento sprendimas sukėlė didelį visos šalies gyventojų ir politikų pasipiktinimą. Sveikatos apsaugos ministras Nicola Roxon viešai pažadėjo apie šį atvejį asmeniškai pasikalbėti su imigracijos ministru.

Cora Halder, vadovaujanti Informacijos apie Dauno sindromą centrui Vokietijoje, tokį sprendimą pavadino barbarišku.

REKLAMA

Tai, kad gydytojas ypatingų nuopelnų ir turi teisę pasilikti, pabrėžė ir sveikatos apsaugos ministras, teigdamas, jog vyriausybės pareiga remti gydytojus, dirbančius kaimo apylinkėse. Tačiau net jei imigracijos ministras nuspręstų įsikišti, tą jis galėtų padaryti tik apskundus sprendimą.

Tuo tarpu Imigracijos departamentas teigė įvertinės B. Moellerio įnašą į bendruomenės gyvenimą, tačiau privalantis laikytis egzistuojančių įstatymų. „Jei mes nepaisytume sveikatos reikalavimų, tai pakenktų bendruomenei ir sveikatos sistemai“ – teigė jo atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų