Ambasadorė Marčiulionytė – apie padėtį Pekine, pokalbius su garbaus amžiaus mama ir pagalbą Lietuvai

„Pasikalbėkim#IŠNAMŲ“ rubrikoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina Lietuvos ambasadorę Kinijoje Iną Marčiulionytę. Šiuo metu Pekine reziduojanti diplomatė sako, kad situacija daugiamilijoniniame mieste keičiasi, o karantino varžtai vis labiau atsileidžia.

Nuo sausio griežtomis karantino sąlygomis gyvenę žmonės po truputį užlieja Kinijos sostinės gatves, tiesa, visi toliau privalo dėvėti apsaugines kaukes. Daugėja ir automobilių spūsčių, kurių Pekine nebuvo pastaruosius keletą mėnesių. Dėl to, pasak I. Marčiulionytės, dažnai smoge skendęs miestas tapo švaresnis ir padaugėjo paukščių.

„Štai visai neseniai lankėmės restorane. Buvo keistas jausmas, kai mus visus išsodino lyg mokyklos suoluose. Tačiau laikytis saugaus atstumo – privaloma, todėl belieka tik susitaikyti su esama padėtimi. Vis dar ribojamas ir lankytojų skaičius kavinėse,“ – pasakoja diplomatė.

I. Marčiulionytė taip pat dalinasi išskirtine patirtimi, kai turėjo sutelkti visus įmanomus resursus ieškant patikimų tiekėjų Kinijoje, kad būtų užtikrintos apsaugos priemonių – kaukių, respiratorių, specialių kostiumų siuntos į Lietuvą. Ne ką mažesniu iššūkiu tapo ir Kinijoje bei pietryčių Azijos šalyse įstrigusių lietuvių grąžinimas namo.

„Iš tikrųjų teko dirbti labai ekstremaliomis sąlygomis ir kartais net nežinant, ar bus įmanoma padaryti tai, ko siekiame. Bet, akivaizdu, kad nieko neįmanomo nėra,“ – šypteli diplomatė.

Net griežto karantino sąlygomis Lietuvos ambasadoje buvo paminėtos Velykos. Šiemet, pasak I. Marčiulionytės, jos kėlė ir daugiau nerimo, nes pirmąkart šias šventes vienai teko sutikti ambasadorės 87 metų mamai.

„Visai neseniai palaidojome tėtį, todėl mamytė liko viena. Bet ji puikiai tvarkosi – net išmoko bendrauti per Skype! Gyvenimas priverčia nestovėti vietoje, net kai esi tokio amžiaus, o dukra dirba Kinijoje,“ – tikina ambasadorė.

„Pasikalbėkim#IŠNAMŲ“ – tai speciali tv3.lt rubrika, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis karantino laikotarpiu. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi ir ką naujo atranda.


Rašyti komentarą...
S
Siaip
2020-04-22 19:32:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagarba ambasadorei Marciulionytei. Ji daug padare ir daro del Lietuvos. Jei ne reikmenys is Kinijos musu medikai be apsaugos priemoniu butu iki siol
Atsakyti
0

b
brrr
2020-04-24 20:15:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
atstumianti persona
Atsakyti
0

b
brrr
2020-04-24 20:15:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
atstumianti persona
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų