• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Politikas Artūras Zuokas ruošiasi į teismą paduoti amerikiečių filmų ir serialų platformą „Netflix“. Zuokas kaltina juos nukopijavus jo 2011-aisiais sugalvoto vaizdo įrašo siužetą, kur tuometinis Vilniaus meras šarvuočiu traiškė Vilniuje, Gedimino prospekte neleidžiamoje vietoje pastatytą „Mercedes-Benz“ automobilį.  

Politikas Artūras Zuokas ruošiasi į teismą paduoti amerikiečių filmų ir serialų platformą „Netflix“. Zuokas kaltina juos nukopijavus jo 2011-aisiais sugalvoto vaizdo įrašo siužetą, kur tuometinis Vilniaus meras šarvuočiu traiškė Vilniuje, Gedimino prospekte neleidžiamoje vietoje pastatytą „Mercedes-Benz“ automobilį.  

REKLAMA

Esą „Netflixo“ naujoje reklamoje aktorius Arnoldas Švarcnegeris daro tą patį. Politikas mano, kad vaizdo įrašas galėjo būti nukopijuojamas sąmoningai. 2011 metais tuometinis Vilniaus meras Artūras Zuokas sukūręs šį vaizdo įrašą siekė parodyti, kad nesvarbu kiek kainuoja tavo mašina – draudžiamose parkavimui vietose jos būti neturi.  

Buvęs Vilniaus meras Zuokas kaltina bendrovę nukopijavus jo trumpo filmo siužetą ir ruošiasi „Netflix“ paduoti į teismą.  

REKLAMA
REKLAMA

„Nukopijavo mūsų idėją. Net tas pats „Mercedes -benz“ stovintis prie šaligatvio, S klasės „Mercedes“, tik naujesnis modelis. Tankas, kuris jį pervažiuoja. Net Švarcnegerio išlindimas iš tanko labai panašus į mano veiksmą. Didelis panašumas ir tą net ne aš pastebėjau. Pastebėjo internautai, socialinių tinklų skaitytojai, kurie pradėjo man siųsti tą video“, – aiškino A. Zuokas 

REKLAMA

Anot Zuoko, siužeto idėja amerikiečių kompanija pasinaudoti galėjo sąmoningai, atsižvelgiant į siužeto populiarumą. Mat vaizdo įrašas gerai žinomas visame pasaulyje. Siužetą, kai jis atsirado internete, parodė pagrindinės visų šalių televizijos, buvo didelė sklaida internete, tad vaizdo įrašą pamatė virš 1 mlrd. žmonių.  

Mes netgi 2011 metais buvome užsakę tyrimą, tai vien tik jo sklaida žiniasklaidoje ir „YouTube“ kanaluose miestui sukūrė apie 8 vertęs eurų reklaminės sklaidos naudos, neskaičiuojant televizijų.  

REKLAMA
REKLAMA

„Šis projektas ir provokuojanti socialinė akcija gavo „European Excellence Awards“. 2011 m. laimėjome prieš tokias kompanijas kaip KLM ir t.t. Taip pat, esame gavę Harvardo universitete prizą už tanko panaudojimą taikiems tikslams. Tai tapo tokių „viral'u“, – teigė buvęs meras. 

Tad dabar Zuokas esą konsultuojasi su Amerikos ir Lietuvos teisininkais ir ruošia pretenziją „Netflixui“. Su ja sako – kreipsis dar šį mėnesį.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikiuosi „Netflix“ įvertins ir atsiprašys kaip minimum. Ir, aišku, kalbėsime apie kompensacijos dydį, ir, manau, rasime sprendimą be teisinio ginčo“, – sakė A. Zuokas. 

Advokatė Živilė Gulla-Katauskė sako, kad teismų praktikoje tokiais atvejais yra įrodinėjami 2 elementai: arba turi būti panaudotas vienas kūrinys kitame kūrinyje be autoriaus sutikimo. Arba – panaudoti kažkokie elementai, kurie yra saugomi autorių teisių, kurie atitinka tą originalumo kriterijų.  

REKLAMA

„Jei taip plačiai pagalvotumėme, tai iš tiesų, ar žmogui, asmeniui, kuris savo autoriniame kūrinyje tanku parvažiuoja Mercedes'ą šitas veiksmas priklauso visam gyvenimui. Kitaip tariant – ar tai reiškia, kad daugiau niekas kitame kūrinyje tokios markės Mercedes'o negalės parvažiuoti tanku?“, – aiškino Ž. Gulla-Katauskė.  

Pasak advokatės, veikiausiai šiuo atveju, bandant įrodyti, kad siužetas buvo nukopijuotas, reikėtų pasitelkti platesnį kontekstą.  

REKLAMA

„Taip elgtis reikėtų tada, jei sutampa kažkokie konkretūs elementai, idėja, eiga, personažai, dialogai, garso takelis. Jei šių elementų vienas ar keli būtų visiškai identiški, galbūt tada galima būtų teigti, kad vienas kūrinys be leidimo panaudotas sukuriant kitą kūrinį“, – teigė advokatė.  

Zuokas pabrėžia, kad iki šiol daugelis televizijų, norėdami parodyti vaizdo įrašą, prašydavo tam leidimo. 

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Šis snarglius, t.y. Abonentas dar, net gimęs nebuvo, kai Švarcas tankais per filmus mašinas traiškė. Skirtumas, dar, net ir tame, kad Zuopis BTR-80 ant mašinos užvažiavo, o Švarcas tanku. Esu viiškai tikras, kad Abonentui pagrasino jį pakasti jei negrąžins rinkimams duotus pinigus, tad lietuviškasis Benderis dabar ir neriasi iš kailio, kaip skolas grąžinti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų