tankas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tankas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tankas“.

Žlugęs Putino pasididžiavimas – kariniame parade parodė vos vieną tanką

Rusijai minint Pergalės dieną, Vladimiras Putinas Raudonojoje aikštėje vykusiame parade sakė kalbą, skirtą tiek užsienio, tiek vietos auditorijai. Savo kalboje tironas ypač išaukštino Rusijos karinius pajėgumus. Kaip ironiška – Putinui kalbant apie kaip niekad stiprią šalies karinę parengtį, Pergalės dienos parade pademonstruotas vos vienas tankas.
55 2024-05-09

Baltarusiai paklausė, kam reikalingas tankas 10 km nuo Lietuvos: valdžios atsakymas – o jums ką, trukdo?

Baltarusijos opozicinio leidinio „Zerkalo“ žurnalistai, sužinoję apie netoli Medininkų, kur vyksta Baltarusijos režimo kontroliuojamos kariuomenės pratybos, išdygusį patikros postą ir tanką su šarvuočiu, nusprendė išsiaiškinti, ką apie tai gali papasakoti kariuomenės ir valdžios atstovai.
2024-03-20

„Stebuklingasis“ rusų tankas „Armata“: kodėl jis niekada nebus tikra kovos mašina

Kadaise rusai savo tanką „Armata“ pristatė kaip technologinį stebuklą. Tačiau šį tanką gaubia daugybė problemų, kurios užtikrina, kad jis niekada netaps tikra, funkcionuojančia kovos mašina. Daugiau apie tai komentare „Focus“ rašo karo apžvalgininkas Oleksandras Kovalenka.

Zuokas dėl „Netflix“ nusiteikęs rimtai: „Tikiuosi įvertins ir atsiprašys kaip minimum

Politikas Artūras Zuokas ruošiasi į teismą paduoti amerikiečių filmų ir serialų platformą „Netflix“. Zuokas kaltina juos nukopijavus jo 2011-aisiais sugalvoto vaizdo įrašo siužetą, kur tuometinis Vilniaus meras šarvuočiu traiškė Vilniuje, Gedimino prospekte neleidžiamoje vietoje pastatytą „Mercedes-Benz“ automobilį.   Esą „Netflixo“ naujoje reklamoje aktorius Arnoldas Švarcnegeris daro tą patį. Politikas mano, kad vaizdo įrašas galėjo būti nukopijuojamas sąmoningai.
2023-06-01

Karinio parado Maskvoje metu „pražygiavo“ vos vienas tankas – senolis T-34

Maskvoje vykusiame Gegužės 9-osios parade „pražygiavo“ vos vienas tankas – muziejinis T-34. Maža to, buvo atšauktas ir karinės aviacijos pasirodymas, nepaisant puikių oro sąlygų. Kariniame parade Maskvoje pademonstruota vos 125 karinės technikos vienetų, dalyvavo apie 10 tūkst. karių.
107 2023-05-09

Rusijos pulkininkas įtariamas tankų variklių vagyste: galėjo parduoti juodojoje rinkoje

Rusijos pulkininkas įtariamas vogęs tankų variklius, rašo „Sky news“. Pulkininkas buvo suimtas, įtariama, kad jis pavogė tankų variklių, kurių vertė siekia 205 tūkst. svarų.
264 2023-04-28

Nuteistas Katedros aikštėje ant tanko padėtus gvazdikus numetusį vyrą sumušęs vilnietis

Vilniaus miesto apylinkės teismas 46 metų sostinės gyventojui D. B. skyrė 30 parų arešto, už tai, kad jis sumušė ant rusų trofėjinio tanko padėtas gėlės numetusį vyrą. Kaip penktadienį pranešė prokuratūra, D. B. pripažintas kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Ikiteisminis tyrimas dėl konflikto, kilusio prie Vilniaus Katedros aikštėje eksponuoto tanko, buvo pradėtas vasario 26-ąją. Tos dienos rytą, apie 10 val., nuteistasis D. B. ant tanko padėjo gėlių.

Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl konflikto prie tanko Vilniaus Katedros aikštėje

Vilniaus apylinkės prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo prie Vilniaus Katedros aikštėje eksponuoto Ukrainos kariuomenės sunaikinto tanko. Sprendimas priimtas konflikto dalyviams susitaikius, ketvirtadienį pranešė prokuratūra.  Tyrimas buvo pradėtas po vasario 28 dieną kilusio konflikto. Vilniaus apskrities vyriausiame policijos komisariate buvo gautas nukentėjusio asmens pranešimas, kad tą dieną, apie 23.30 val.
Kriminalai 2023-04-13

Pamatykite: rusų sušaudytas greitosios automobilis iš Charkivo – Vilniaus Kudirkos aikštėje

Vilniuje prasidėjo projektas „Greitoji pagalba“, kurio metu Lietuvos sostinės gyventojai galės savo akimis pamatyti kulkų ir sviedinių nuolaužų apgadintą Charkivo srities Dergačių centrinės ligoninės medikų automobilį.   Sušaudytas greitosios pagalbos automobilis tapo vienu iš Rusijos okupantų žiaurumo prieš civilius gyventojus simbolių.

Vilniuje prie tanko užpultas vyras: asmenys į darbą paleido kumščius ir sugadino telefoną

Policija informuoja, kad Vilniuje eksponuojamo tanko vyrą užpuolę asmenys nustatyti.  Vasario mėnesį trys asmenys užsipuolė vyrą, į darbą paleido kumščius bei sugadino telefoną.  Policija prašo padėti surasti konfilto dalyvius.  „Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiajame policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo (LR BK 140 str.
REKLAMA
REKLAMA

Visi svarstė apie naujos kartos karus, o pažiūrėkite į Ukrainą: ekspertai stebi tai, ko manė nebebūsiant

2021 metų lapkritį, likus keturiems mėnesiams iki Rusijos invazijos į Ukrainą, tuometinis britų premjeras Borisas Johnsonas pareiškė, kad senosios koncepcijos karų su tankų mūšiais Europoje nebebus.
2023-03-12

Prabilo vilnietis, dėjęs gvazdikus ant rusų tanko ir sumušęs kitą žmogų: „Padaryčiau dar kartą“

Aistros dėl Katedros aikštėje pastatyto ukrainiečių trofėjaus – su okupantais viduje sudeginto tanko – rimsta, tačiau niekaip negali nurimti vienintelio ikiteisminio tyrimo veikėjas – baudžiamojon atsakomybėn traukiamas vilnietis, prie tanko sumušęs jo gvazdikus sutrypusį žmogų. Vyrui teisėsaugininkai iškėlė baudžiamą bylą, dėl ko jis skundžiasi „Tik tok'e“ ir svarsto net bėgti į Baltarusiją. Tiesa, neatmestina, kad taip jis bando sugraudinti Putino gerbėjus ir surinkti sau pinigų.
Kriminalai 2023-03-07

„Vatinukų“ žygiai prie tanko: štai, kodėl svarbu žinoti, kas jie tokie

Katedros aikštėje stovintis trofėjinis rusų tankas, kaip medus traukia visokio plauko Putino ir Rusijos mylėtojus. Vieni neša gėles, kiti – dega žvakeles ir visi tai transliuoja socialiniuose tinkluose. Tokie pasirodymai, pasak propagandą tyrinėjančių ekspertų, gerai surepetuoti ir koordinuoti. Jie skirti parodyti, kad tokių žmonių, neva yra daug, sukelti triukšmą ir priversti visus apie juos kalbėti.

Rusų okupantų tankas atsidūrė skelbimų portale – siūlo nusipirkti už 800 eurų

Prorusiškų veikėjų gvazdikais apdėliotas rusų okupantų tankas, stovintis Vilniuje, šalia Katedros aikštės, ir vėl sulaukė dėmesio. Nors gvazdikai atsidūrė šiukšlių konteineryje, dabar siūloma įsigyti sunaikintą okupantų karo mašiną. Idėją parduoti rusų okupantų tanką įgyvendinęs Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas Karolis Žukauskas socialiniame tinkle pasidalijo ir parduodamo rusų okupantų tanko skelbimo nuoroda.
98 2023-03-02

Ant tanko užlipusiam ir jį raudonais dažais išpaišiusiam vyrui – nemalonumai: gresia 2 metai nelaisvės

Kaista aistros prie Kyjivo muziejaus paskolinto trofėjinio tanko, kuriame Ukrainos gynėjai išlydė rusų okupantus. Antradienį vakare ant tanko užsilipęs 35-erių vyras jį išpaišė raudonais dažais. Greta budėję karo policijos pareigūnai vyrą sulaikė, jam gresia dveji metai nelaisvės. Tiesa, užrašas ant tanko – linkėjimai diktatoriui Putinui. Jų palieka ir kiti tautiečiai.
Aktualijos 2023-03-01

Rusų tanko Vilniuje istoriją „Euronews“ komentavo skandaluose besimurkdantis veikėjas

Užsienio žiniasklaidoje publikuotame straipsnyje apie kilusius konfliktus Vilniuje tarp prorusiškai nusiteikusių veikėjų ir miesto gyventojų. „Euronews“ pateiktoje medžiagoje kalbinti ne tik miesto valdžios vadovai, bet ir „rusų atstovu“ prisistatęs odiozinis veikėjas Stanislovas Tomas. Primename, kad savaitgalį prie susprogusio Ukrainoje rusų tanko kilo keli smulkūs konfliktai dėl prorusiškai nusiteikusių asmenų sprendimo ant jo padėti gėlių.
154 2023-03-01

Ministerija: tanko nei aptverti, nei išvežti nepaisant provokacijų neplanuojama

Vilniuje prie Katedros aikštės eksponuojamo rusų tanko nei aptverti, nei išvežti neplanuojama, o provokacijų buvo galima laukti, sako krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko patarėja Kamilė Šeraitė. Taip ji komentavo pastarųjų dienų įvykius, kai prie tanko buvo nešamos gėlės, jis apipurkštas dažais.

Vilniuje dažais išpaišytas eksponuojamas rusų tankas

Vilniuje aerozoliniais dažais išpaišytas prie Vilniaus Katedros aikštės eksponuojamas rusų tankas. Kaip pranešė Policijos departamentas, antradienio vakarą, apie 20.41 val. Katedros aikštėje buvo sulaikytas 36 metų vyras, kuris aerozoliniais dažais išpaišė aikštėje stovintį ekspozicinį tanką. Policija surinko medžiagą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Gyventojai prie pamušto rusų tanko pastatė klozetą: „Pabandėm palikti vazą gvazdikams“

Ukrainiečių trofėjus – pamuštas rusų tankas – tapo spąstais vadinamiesiems rusų vatagalviams. Pareigūnai sako akylai stebintys visus, kas deda gėles ir dega žvakes, taip garbindami rusafašistus, žudančius Ukrainos žmones. O vatagalviai nerimsta, provokacijas rengė ir pirmadienio vakarą, ir antradienio dieną. Vis tik kiti žmonės parodė išmonę – prie tanko pastatė klozetą.
Aktualijos 2023-02-28

Paaiškėjo, kas sukėlė konfliktą ant trofėjinio rusų tanko Vilniuje

Vilniaus apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl prie Vilniaus Katedros aikštėje eksponuojamo rusų tanko galimai sumušto vyro. Taip pat pradėta administracinė teisena, sprendžiant, ar ant tanko padėti gvazdikai nėra sovietinis simbolis. Kaip pirmadienį BNS informavo policijos atstovė Julija Samorokovskaja, sekmadienį, apie 10 val., kilus žodiniam konfliktui dėl padėtų gėlių ant tanko, nenustatytas asmuo sudavė kumščiu į veidą 1972 metais gimusiam vyrui. Jis nukrito ant žemės.

Prezidentas apie provokacijas prie rusų tanko: pamatėme vatinukus, kurie neša gėlytes

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad nepaisant provokacijų, nukautas rusų tankas, kuris demonstruojamas Katedros aikštėje Vilniuje, yra reikalingas simbolis, kuris primena ne tik Ukrainos kančią šiame kare, bet ir sėkmę. „Jo reikėjo. Jo reikėjo, kad pamatytume tuos vatinukus, kurie dabar ten lankosi, gėlytes neša ir visokias maldas organizuoja. Gera išgryninti ir pamatyti, kas yra kas Lietuvoje. O tankas reikalingas, tankas primins Ukrainos kančią. Bet ne tik kančią, o ir Ukrainos sėkmę.

Prorusiškai nusiteikę putinistai net nesislapsto: kelia vaizdo įrašus, kaip prie tanko Vilniuje deda gvazdikus

Katedros aikštėje pastatytas rusų tankas, kurį pamušė ukrainiečiai, tapo provokatorių taikiniu. Prorusiškai nusiteikę aktyvistai rusišką mirties mašiną apdėjo raudonais gvazdikais ir degančiomis žvakėmis. Tarp susirinkusiųjų dėl to kyla konfliktai, teko įsikišti ir policijai, gavusiai pranešimą dėl nesantaikos kurstymo. Apie pirmą popiet į Katedros aikštę, kur nuo penktadienio eksponuojamas ukrainiečių suknežintas rusofašistų tankas, atskuba policijos pareigūnai.
Aktualijos 2023-02-27

Muštynės prie Vilniuje esančio sunaikinto rusų tanko – vieni neša gėles, kiti jas nuima ir trypia

Vilniuje, Katedros aikštėje, pastatytas sunaikintas rusų tankas kelia gyventojų aistras. Dabar jau aiškėja, kad prie tanko yra vykusios ir muštynės, praneša policijos pareigūnai. Pagal pirminę informaciją, vasario 26 dieną, apie 10.09 val. sulaukta skambučio, kad pranešėjui Katedros aikštėje prie tanko trenkė kitas vyras. Vyras medikų pagalbos atsisakė. Jis pasakojo, kad nuėmė nuo tanko kito vyriškio padėtą gėlę ir ją sutrypė. O tada sulaukė smūgio.

Vilniuje pristatytas nukautas rusų tankas

Pristatydamas Vilniuje, Katedros aikštės prieigose, penktadienį pradėtą eksponuoti Ukrainos pajėgų sunaikintą rusų tanką, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas kvietė nenuilsti remiant metus prieš Rusijos agresiją kovojančią Ukrainą. „Remti (...) niekas nežino kada pasibaigs karas, bet žino savo galimybes remti, kiek gali paremti Ukrainą, ir ta parama turi būti nuosekli“, – žurnalistams kalbėjo ministras.

Vilniaus centre pastatytas trofėjinis tankas iš Ukrainos

Vilniaus Katedros aikštėje jau pastatytas trofėjinis rusų tankas iš Ukrainos, praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM). Jį iš rusų perėmė ukrainiečių kariai. „Visi rusų tankai turi tapti Ukrainos trofėjais. Privalome ir toliau remti Ukrainą, kad kuo greičiau būtų pasiekta pergalė“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Skaičiuojama, kad karo išvakarėse rusų kariai turėjo daugiau nei 2250 įvairių modifikacijų T-72B vienetų.

Lietuvoje bus eksponuojamas Ukrainos pajėgų sunaikintas rusų tankas

Vilniuje, Katedros aikštės prieigose, bus eksponuojamas į Lietuvą atvežtas Ukrainos kariuomenės sunaikintas rusų tankas T-72B, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai. Šis karo trofėjus – puikus pavyzdys, kad vienybė, kovinė dvasia, pasiaukojimas ir mūsų nepertraukiama parama Ukrainai gali atremti net ir gerai ginkluotą priešą. „Visi rusų tankai turi tapti Ukrainos trofėjais. Privalome ir toliau remti Ukrainą, kad kuo greičiau būtų pasiekta pergalė.

Štai kodėl Ukraina nori būtent „Leopard“ tankų ir kodėl kitos šalys negali jų dovanoti be Vokietijos sutikimo

Vakarų valstybių sostinės nesutaria dėl modernių sunkiųjų kovinių tankų siuntimo į Ukrainą, nors dar neseniai net kalbos apie tai Kyjivo sąjungininkams buvo tabu, rašo „Financial Times“. Tokie tankai yra būtini Ukrainai norint atkovoti teritorijas iš Rusijos, kuri atnaujintam puolimui sutelkė apie150 000 karių. Maskva taip pat verčia šalies gynybos pramonę dirbti kariniu režimu, kad galėtų pertvarkyti ir apginkluoti savo pajėgas.
2023-01-24

Suomija pasirengusi perduoti Ukrainai kovinių tankų „Leopard 2“

Suomijos valdžia svarsto perduoti Ukrainai kovinių tankų „Leopard 2“ ir bus pasirengusi tai padaryti, jei sprendimas pradėti tokią praktiką bus priimtas Europos lygmeniu, interviu Suomijos televizijos kanalui „MTV Uutisille“ pareiškė nacionalinio gynybos komiteto vadovas Antti Hakkanenas, kurį cituoja „Deutsche Welle“. „Žinoma, mūsų indėlis bus nedidelis, nes, kaip šalis, besiribojanti su Rusija, mes visada teikiame pirmenybę savo gynybos pajėgumams“, – sakė jis.
2023-01-07

Ukrainiečiai leipsta juokais: užfiksuota dar viena rusų nesėkmė

Ukrainiečiai vėl leipsta juokais iš rusų nesėkmių. Ukrainos gynybos ministerija socialiniuose tinkluose pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip rusai iškraudami techniką apverčia šarvuotį. Vaizdo įrašą ministerija paskelbė savo „Twitter“ paskyroje. Jame matyti, kaip nuo traukinio platformos vienas šarvuotis bando lynu nutempti kitą. Galiausiai ant platformos buvęs šarvuotis apsiverčia ir žemyn stogu nukrenta į pusnį. „Ne todėl, kad skundžiamės.
280 2022-12-13

Vokietija žadėjo Ukrainai greitus tankų mainus. Jie vis dar neįvyko

Panašu, kad šiemet metų žodžiu Vokietijoje gali tapti „Ringtausch“ – žodis, tapęs problemų, susijusių su Vokietijos karine parama Ukrainai, sinonimu, rašo „Politico“. Nors tiesioginė jo reikšmė yra žiedų apsimainymas per vestuves, dabar jis dažniau vartojamas kaip Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo balandžio mėnesį pasiūlytos tankų apkeitimo programos pavadinimas.
Aktualijos 2022-08-02

Ukrainiečiai sunaikino rusų pasididžiavimu laikomą tanką: parodė vaizdus po susprogdinimo

Karas Ukrainoje stipriai atsiliepia kai kuriems pajėgiausiems Rusijos padaliniams, savo naujausioje žvalgybos ataskaitoje nurodė JK gynybos ministerija. Mažiausiai vienas pažangiausias Rusijos tankas T-90M buvo sunaikintas per mūšį, pridūrė ministerija. T-90M buvo pristatytas 2016 m., Jame yra patobulinti šarvai, patobulintas ginklas ir patobulintos palydovinės navigacijos sistemos.
2022-05-07

Beribis žiaurumas: nufilmavo, kaip Rusijos tankas šalia Kyjivo smogė į civilių automobilį

Vladimirui Putinui toliau neatsisakant minties užimti Kyjivą bet kokia kaina, antradienį socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašas su galimai dar vienu Rusijos karinės agresijos įrodymu prieš taikius Ukrainos civilius. Beveik minutės trukmės vaizdo įraše matyti, kaip atvažiuojantį rusų tanką išvydęs automobilis sustojo vidury kelio, o netrukus į jį buvo paleista ugnis. Dar po kelių akimirkų į automobilį buvo šauta dar kartą.
2022-03-08

Vaizdo įrašas plinta it virusas: drąsi mergina parodė, kaip valdyti pavogtą šarvuotį

Rusija ir toliau tęsia puolimą prieš Ukrainą. Net ir prasidėjus Ukrainos ir Rusijos deryboms, Ukrainos miestai tebėra bombarduojami. Socialiniame tinkle jau anksčiau pradėjo plisti vaizdo įrašas, kuriame vietiniai romai pavogė rusų tanką. Viena mergina anksčiau sukūrė vaizdo įrašą, kuriame parodė, kaip jį vairuoti tanką arba šarvuotį ir šiuo metu tapo interneto sensacija. Nastya Tyman ima valdyti, atrodo, apleistą tanką ar šarvuotį, pranešė dailystar.co.uk.
2022-03-02

Izraelyje šūviai kuria meną: buvęs snaiperis rado būdą, kaip išnaudoti talentą

Tanko šūvį atlaiko dar ne kiekvienas statinys. Tačiau šį kartą šūvių tikslas kilnus – sukurti meną. Buvęs Izraelio armijos snaiperis dabar savo šūviais ženklina ne priešininkus, o molbertą. 42-ejų Davidas Roytmanas šaudo į maišelius su dažais. Prie molberto pakabinami maišeliai po tanko ar ginklo šūvio ištaško dažus, kuriuos vėliau dailindamas snaiperis taip kuria paveikslus.    Artistas pasakoja: „Po 20-ies metų armijoje, visiems reikia terapijos.
2021-05-08

Ėmėsi tirti prieš 76-erius metus ant minos užvažiavusį tanką: sunerimo, ar šis negali šaudyti

Kretingos rajone ginklų ekspertai dabar pradėjo tirti prieš 76-erius metus kare ant minos užvažiavusį tanką. Nors tanko viduje nieko nebėra likę, o pats jau beveik suaugęs su žeme, policininkai gavo neva išsigandusio žmogaus skundą, esą reikia išsiaiškinti ar tankas negali šaudyti. Dabartiniai tanko savininkai mano, kad tokiais būdais kovinės mašinos gviešiasi rusai.

L. Asanavičiūtę tanku sutraiškęs karys negali būti nuteistas?

Kaip įtariama, laisvės gynėją Loretą Asnavičiūtę mirtinai sužalojusio tanko mechanikas-vairuotojas Vladimiras Sorokinas negali būti nuteistas už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui, nes nesurinkta įrodymų jo kaltei pagrįsti, o kaip karys turi būti laikomas kombatantu, sako jo advokatas.
Aktualijos 2018-06-01

Estijoje vykstančiose NATO pratybose pasirodė Britanijos tankai

Estijoje vykstančiose didelėse NATO karinėse pratybose „Siil“ penktadienį buvo išbandytas Didžiosios Britanijos tankų galimybės veikti vietos sąlygomis, pranešė kariškiai. Šalies pietinėje Valgos apskrityje esančiame poligone surengtuose mokymuose dalyvavo keturi tankai „Challenger 2“. Be galimybių šioms sunkiosioms kovos mašinoms veikti vietos sąlygomis patikrinimo taip pat buvo išbandyti taktiniai manevrai ir vadovavimo procedūros, nurodė Estijos gynybos pajėgų generalinis štabas.
2018-05-12

Rusas į parduotuvę įvažiavo vogtu šarvuočiu ir pavogė vyno butelį

Ruso iš Apatitų eismo įvykis nustebino net ir panašių dalykų mačiusius tautiečius. Murmansko gyventojas „nudžiovė“ dar nuo sovietinių laikų užsilikusį mokomąjį DOSAAF kariuomenės lengvąjį šarvuotį ir pasileido juo į kelionę po miestą. Kelionė ilgai netruko, šalia vieno iš namų jis nesuvaldė savo transporto priemonės ir rėžėsi iš pradžių į lengvąjį automobilį, o vėliau ir į parduotuvės „Semja“ vitriną.
2018-01-11

Nusipirkęs tanką aptiko paslėptus 2,5 mln. vertės aukso luitus

Vienas britų kolekcionierius, kuris neseniai internetiniame aukcione įsigijo sovietinį tanką T-54, jo kuro bake aptiko 5 aukso lydinius, rašoma „The Sun“. Kiekvienas iš luitų svėrė po 5 kilogramus, kurių bendra vertė yra 2,5 mln. dolerių. Pasak vyro, jis įtarė, kad kuro bake kažkas gali būti paslėpta. Todėl išrinkimo procesą jis nusprendė filmuoti – nenorėjo problemų su teisėsauga. Galų gale, mašina turėjo papildyti jo turimą 150 karinių automobilių kolekciją. „Mes nežinojome, ką daryti.
2017-04-10

Lenkija nori stiprinti NATO batalioną: atsiųs tankų kuopą

 Lenkijos gynybos ministerija priėmė sprendimą nusiųsti tankų kuopą, kuri sustiprins NATO batalioną Latvijoje, pranešė Lenkijos televizijos TVP1 pagrindinė naujienų laida „Wiadomosci“. Informaciją Gynybos ministerija patvirtino komunikate dėl lenkų delegacijos dalyvavimo Vašingtone įsikūrusios nepriklausomos nepelno organizacijos „Halifax International Security Forum“ (HISF) tarptautinėje konferencijoje Kanadoje.
2016-11-22

Padidintas saugumas: NATO batalionas į Lietuvą atveš galingą techniką

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. „Iš tikrųjų, vokiečiai čia atvažiuos su pėstininkų kovos mašinomis, taip pat su tankais“, - žurnalistams Briuselyje sakė J.Olekas po NATO gynybos ministrų posėdžio. Siekiant atgrasyti Rusiją, vokiečių vadovaujamas batalionas Lietuvoje bus dislokuotas kitų metų pradžioje.
Aktualijos 2016-10-26

Ežere šalia Vilniaus yra nuskendęs tankas?

 „Aro“ rinktinės narai ruošiasi apžiūrėti šalia Vilniaus esantį Gilužio ežerą, kuriame nardęs žmogus pranešė matęs į tanką panašų objektą. „Mūsų „Aro“ narai artimiausiu metu patikrins. Kadangi jis pavojaus nekelia, nes yra labai giliai, 35 metrų gylyje, tai narai pasiruoš ir patikrins“, – BNS pirmadienį sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis. Nuskendusį daiktą, panašų į tanką, savaitgalį pastebėjo ir apie jį pranešė ežere nardęs žmogus.

Per tanko atakavimą žuvo karys

Kurdų kovotojams šeštadienį raketomis atakavus du tankus, dalyvaujančius Turkijos karinėje operacijoje šiaurinėje Sirijoje, vienas turkų karys žuvo, o dar trys buvo sužeisti, pranešė valstybinė žiniasklaida. Žuvęs karys, kurio vardas nenurodomas, yra pirmoji netektis, kurią Turkija patyrė per beprecedentę operaciją šiaurinėje Sirijoje, prasidėjusią trečiadienį ir kol kas vykstančią žaibišku greičiu.
2016-08-28

Izraelio tanko sviedinys Gazos Ruože pražudė moterį

Per apšaudymą iš Izraelio tanko sviediniams ketvirtadienį nukritus ant namo į rytus nuo Chan Jūniso Gazos Ruože, žuvo palestinietė, pranešė to teritorijos pietuose esančio miesto ligoninė „Nasser“. Ligoninė nurodė, kad žuvusioji yra 54 metų Zeina Al Amour. Tas apšaudymas buvo atsakas į Gazos Ruožo kovotojų vykdytą Izraelio pajėgų apšaudymą iš minosvaidžių, nurodė Izraelio armija.
2016-05-05

„Begalvis“ švedų galiūnas: unikalus tankas be bokštelio

Yra manančių, kad šios karo mašinos apskritai negalima vadinti tanku, nes jis neturi svarbaus tanko atributo – bokštelio. Tankas tai ar ne – spręskite patys. Prieš tai, žinoma, įvertinę visus "už" ir "prieš". Visi tankai turi vikšrinę važiuoklę, kuri sąlygoja tanko stabilumą važiuojant bekele. Daugelio tankų pabūklas įrengtas bokštelyje, gana aukštai nuo žemės paviršiaus. O švediško S-Tank 103 mm skersmens pabūklo mechanizmas įmontuotas galinėje tanko korpuso dalyje.
2016-04-08

Parengti kvalifikuoti šauktiniai kariai, gebantys naikinti tankus

Sausio 25 d. – vasario 12 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre buvo parengti kvalifikuoti šauktiniai kariai, gebantys su „Carl Gustaf“ granatsvaidžiu efektyviai naikinti stacionarius ir judančius taikinius šviesiu ir tamsiu paros metu įvairiomis gamtinėmis sąlygomis. Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ atliekantiems karius apmokė Mokymo centro ekspertai ir instruktoriai.
Aktualijos 2016-02-12

Vokietijoje tankas vos nesutraiškė ne ten pasukusios jaunos vairuotojos

Įsivaizduokite, jei jums važiuojant gatve per jūsų mažą mašinytę pervažiuotų milžiniškas tankas. Taip nutiko jaunai vairuotojai Vokietijoje. Atlikusi klaidingą manevrą ji ne bumptelėjo į kitą mašiną, o vos nebuvo sutraiškyta kelias dešimtis tonų sveriančios karo mašinos. Vos tragiškai nesibaigusi avarija įvyko, lyg sutapimas, Panzerringstrasse gatvėje Augustdorfe, Vokietijoje.
2015-06-02

Skaitytojo naujiena: vaizdas, kurio Vilniaus gatvėse dažnai neišvysi

Naujienų ir pramogų portalo tv3.lt skaitytojas Artūras atsiuntė redakcijai vaizdo įrašą, kuriame, kaip išsireiškė jis pats – vaizdas, kurio sostinės gatvėse dažnai neišvysi. Sekmadienį, apie 17 val., ties Kalvarijų ir Ozo gatvių sankirta, vaizdo įrašo autorius stabtelėjo prie raudono šviesoforo signalo. O netrukus prieš pat jo nosį buvo pravežtas ne kas kitas, kaip tankas! Visą tai užfiksavo vaizdo registratorius.

Pabradėje – kovinio šaudymo pratybos

 Į Lietuvą bendroms sąjungininkų pratyboms atvykę JAV 3-osios pėstininkų divizijos 1-osios brigados kovinės grupės 2-ojo bataliono kariai balandžio 8–9 dienomis atliks pirmuosius kovinius šaudymus su pagrindiniais kovos tankais M1A2 „Abrams“. Naujoje jungtinėje JAV karių  pamainoje, atvykusioje iš nuolatinių savo dislokacijos vietų Fort Stewart (JAV) ir Vilsecko (Vokietija) bazių, yra apie  150 karių.
Aktualijos 2015-04-07

Antrasis pasaulinis karas: „Tiger“ – tankas, kuris turėjo laimėti!

 „Henschel & Sohn“ pradėjo gaminti didelius tankus 1937 metais, kai sulaukė užklausos sukurti visas sienas griaunančias mašinas, kurios svertų tarp 30-33 tonų. Pirmieji variantai „užsakovams“ neįtiko. Todėl 1942 metais prasidėjo „Tiger I“ gamyba. Tačiau tai buvo brangus tankas, kurio gamybai buvo naudojamos pačios brangiausios medžiagos. Vokietija tikėjosi, kad būtent „Tiger“ tankas taps faktoriumi, kuris leis laimėti antrą pasaulinį karą.
2015-03-23
Į viršų