REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos tik Vašingtonas paskelbė apie tankų „Abrams“, o Berlynas apie „Leopard“ tiekimą Ukrainai, Putinas prieš ją surengė dar vieną žudikišką ataką. Naktį į Ukrainą nukreipė dešimtis dronų kamikadzių, paryčiais – daugiau nei pusšimtį raketų.

Vos tik Vašingtonas paskelbė apie tankų „Abrams“, o Berlynas apie „Leopard“ tiekimą Ukrainai, Putinas prieš ją surengė dar vieną žudikišką ataką. Naktį į Ukrainą nukreipė dešimtis dronų kamikadzių, paryčiais – daugiau nei pusšimtį raketų.

REKLAMA

Maskva jau kaltina Vakarus tiesiogiai įsitraukus į karą, o Berlynas žada, kad „Leopardai“ Ukrainą pasieks iki kovo pabaigos. Zelenskis už tankus dėkoja ir jau kelia sau kitą tikslą – užsitikrinti naikintuvų tiekimą.

Kyjivo metro, kur žmonės slepiasi nuo smūgių, ir vėl perpildytas. Ukrainos vadovybė skelbia naktį numušusi visus – net 24 – okupantų iranietiškus dronus „kamikadzes“.

O paryčiais V. Putino orda į Ukrainą paleido 55 raketas, iš kurių numušti pavyko 47. Vienai jų Kyjive sudrebinus pastatą, žuvo 55-erių vyras, du žmonės sužaloti. Odesoje po smūgių nutrūko vandens tiekimas, dalis Chersono srities liko be elektros.

REKLAMA
REKLAMA

V. Putino įniršį ir smūgius Ukrainai išprovokavo oficialus Berlyno ir Vašingtono sprendimas pradėti tiekti Ukrainai tankus.

„Dabar svarbiausia yra greitis ir kiekis. Greitis mūsų kariuomenės rengimo. Greitis tankų tiekimo į Ukrainą. Tankų kiekis. Turime suformuoti tanko kumštį, laisvės kumštį, po kurio smūgių tironija nebeatsitiestų“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA

Dar vakar kancleris Olafas Scholzas paskelbė, kad perduos Kyjivui 14 „Leopard 2A4“ tankų, kurie laikomi vienais pažangiausių Vakarų šalių arsenale. Berlynas sako, kad jau šiomis dienomis ukrainiečiai pradės mokytis valdyti „Leopardus“ Vokietijoje esančiame poligone, o patys tankai mūšio lauką pasiekti turėtų iki kovo pabaigos.

Savo ruožtu Joe Bidenas jau ruošia Ukrainai 31 „M1 Abrams“ tanką ir sako, kad šis istorinis žingsnis ginkluojant Ukrainą, yra Vakarų vienybės simbolis.

REKLAMA
REKLAMA

„V. Putinas tikėjosi, kad Europos ir Jungtinių Valstijų ryžtas susilpnės. Jis tikėjosi, kad mūsų parama Ukrainai laikui bėgant subyrės. Jis klydo. Jis klydo nuo pat pradžių, klysta ir toliau. Esame vieningi. Amerika vieninga, pasaulis taip pat“, – tvirtina J. Bidenas.

Prie tankų Ukrainai koalicijos jungiasi ir kitos šalys. „The New York Times“ skaičiuoja, kad Lenkija, Ispanija, Nyderlandai, Norvegija, Jungtinė Karalystė ir kitos sąjungininkės viešai jau įsipareigojo Ukrainai perduoti mažiausiai 105 tankus, o su jais ir kitą ginkluotę. Tiesa, Ukraina sako, kad iniciatyvai mūšio lauke perimti jai reikia bent 300–400 tankų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Be tankų, apie kuriuos dabar diskutuojame, mes ir toliau tieksime tai, ką jau esame pristatę – oro gynybą, sunkiąją artileriją, daugybinio paleidimo raketų įrenginius ir panašias sistemas“, – sako Vokietijos kancleris Olafas Scholzas.

Savo ruožtu Rusijos propaganda neriasi iš kailio. V. Putino televizijos eteryje „Leopard“ tankus vadina „bedančiais kačiukais“, kurie neva nė iš tolo neprilygsta rusiškiems tankams: „Pusė jų nukentės net nepasiekę mūšio lauko.“

REKLAMA

O Kremliaus atstovas D. Peskovas po sprendimo tiekti Ukrainai tankus, kaltina Vakarus tiesiogiai įsitraukus į karą.

„Maskvoje viskas, ką daro ir Aljansas, ir minėtos sostinės, yra suvokiama kaip tiesioginis dalyvavimas konflikte. Ir mes matome, kad jis auga“, – kalba Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

O kol Kremlius niršta po naujienų apie tankus – daugiau optimizmo Kyjivo gatvėse.

„Tikiuosi, kad pagaliau pradėsime kontrataką ir netrukus pasieksime gerų rezultatų“, – sako Kyjivo gyventoja Olena.

REKLAMA

„Kitas Ramšteino susitikimas turėtų būti apie lėktuvų perdavimą Ukrainai. Sugebėjome gauti „Leopardų“, o po jų tikimės sulaukti F-16 naikintuvų“, – tvirtina Kyjivo gyventojas Anatolii.

Ilgojo nuotolio raketos ir naikintuvai – ir V. Zelenskio planuose.

„Turime užsitikrinti tolimojo nuotolio raketų tiekimą Ukrainai, mums svarbu plėsti bendradarbiavimą artilerijos srityje, turime susitarti lėktuvų tiekimo Ukrainai. Tai yra svajonė. Tai yra užduotis. Svarbi užduotis mums visiems“, – tikina V. Zelenskis.

Tiesa, remdamasis diplomatiniais šaltiniais, leidinys „Politico“ jau praneša, kad diskusijos dėl Vakarų naikintuvų tiekimo Ukrainai jau prasidėjo. Manoma, kad būtent aviacija bus dėmesio centre kitame Ramšteino formato susitikime, kuris numatytas vasarį. Šį klausimą be Ukrainos esą aktyviausiai palaiko Baltijos šalys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų