leopard

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „leopard“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „leopard“.

Kasčiūnas: sprendimo dėl vokiškų tankų įsigijimo dar nėra

Galutinio sprendimo dėl tankų „Leopard 2“ įsigijimo dar nėra, preliminarias derybas Lietuva su Vokietijos gamintojais galėtų baigti rudenį, sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas. Kaip ketvirtadienį skelbia LRT Tyrimų skyrius, Krašto apsaugos ministerija informavo, kad šiuo metu dar derinamas tarptautinis susitarimas su Vokietijos gynybos ministerija dėl derybų inicijavimo. „Nėra jokio dokumento teisiškai įpareigojančio.

Lietuvoje bus remontuojami mūšiuose Ukrainoje pažeisti tankai „Leopard“

Lietuvoje bus remontuojami iš kovos veiksmų  Ukrainoje atgabenti pažeisti tankai „Leopard“, pirmadienį pranešė kariuomenė. Anot jos, remonto darbus atliks Lietuvos ir Vokietijos specialistai. „Tokio pobūdžio realių užduočių vykdymas leidžia treniruotis, išlaikyti mūsų personalo pasirengimą, užtikrina logistikos grandinių patikrinimą bei nenutrūkstamą paramą Ukrainai“, – teigiama kariuomenės pranešime.
Aktualijos 2023-10-16

Lietuvos žingsnis – naujausi Vokietijos tankai: štai kas slypi už rekordinio pirkinio

Lietuva nori įsigyti daugiau nei pusšimtį tankų ir suformuoti tankų batalioną. Krašto apsaugos ministras sako, kad nors rinktasi iš trijų variantų, vokiški „Leopard“ mūsų kariams atrodo priimtiniausi. Dalis ekspertų sako, kad tokį pasirinkimą lėmė platus „leopardų“ naudojimas NATO aljanse ir šių tankų suderinamumas su mūsų jau turima ginkluote. Kita dalis tikina, kad už rekordinio pirkinio slypi ir politiniai interesai.

Konservatorių gretose – bruzdesys dėl Anušausko: štai kuriuo atveju teks atsistatydinti

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pirmą kartą padarė ne šiaip klaidą, bet rimtą klaidą. Įtakingi konservatoriai sako, kad jeigu prokurorai pagal Agnės Širinskienės kreipimąsi nuspręstų, jog reikia pradėti ikiteisminį tyrimą dėl riboto naudojimo informacijos atskleidimo, vien jau šio fakto užtektų, kad būtų svarstoma, ar ministrui reikia atsistatydinti.

Seimo komitetas domėsis kariuomenės planais pirkti tankų „Leopard“

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį domėsis kariuomenės planais pirkti vokiškų tankų „Leopard“. „Komitetas išklausys karinį patarimą dėl tankų. Pamatysime, kiek tas pirkinys bendrai galėtų sustiprinti mūsų saugumo ir gynybos architektūrą“, – BNS sakė komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas. Anot jo, taip pat bus išklausyti argumentai „už“ ir „prieš“ dėl šio pirkinio, vystant diviziją, plėtojant kitus pajėgumus.

Anušauskas kartoja neskelbęs įslaptintos informacijos

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas kartoja, kad jo paskelbta informacija apie planus pirkti vokiškų „Leopard“ tankų nebuvo įslaptinta. „Įstatymas mano pusėje, nes čia nebuvo skelbiami duomenys, kurie turi kokius nors grifus, aš tų duomenų nenaudojau, bet apie priimamus sprendimus mes komunikuojame“, – LRT televizijai antradienį teigė A. Anušauskas.

Lietuva išsiuntė ketinimų protokolą Vokietijai dėl planuojamų įsigyti tankų „Leopard“

Gynybos resursų agentūra penktadienį išsiuntė ketinimų protokolą Vokietijos gynybos ministerijai dėl tankų „Leopard“ įsigijimo, bet pabrėžia, jog tai dar nerodo galutinio Lietuvos apsisprendimo pirkti būtent šią techniką.

Anušauskas kirto Širinskienei: „Nesirengiu stabdyti vienos Seimo ponios išlavintų gebėjimų rašyti skundus“

Prezidentui Gitanui Nausėdai išreiškus kritiką dėl ribotos informacijos viešinimo, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia neskelbiantis slaptumo grifus turinčios informacijos.  „Krašto apsaugoje viešinimui nenaudota ir nenaudojama jokia informacija, kuri turi kokius nors slaptumo grifus. Nei mano paskelbtoje informacijoje, jau apie tai skelbiau ne kartą, nei Krašto apsaugos ministerijos, nei Lietuvos kariuomenės“, – ketvirtadienį feisbuke paskelbė ministras.

Anušauskas apie kritiką jam dėl „Leopard“ tankų: „Tai apsispręskim. Per mažai informacijos, ar per daug?“

Dėl būsimo naujų tankų pirkimo Lietuvos kariuomenei jau kilo ginčų, nesutarimų ir pykčių. O visos kritikos strėlės skrieja į krašto apsaugos ministrą, konservatorių Arvydą Anušauską. Prasitaręs, kad valstybė linksta pirkti vokiškus „Leopard“ tankus, A. Anušauskas atsidūrė tiek opozicijos, tiek ir koalicijos partnerių kritikos epicentre. Nors tankų pirkimo procedūros dar net neprasidėjo, bet į ministrą Arvydą Anušauską, jau lekia kritikos salvės.

Budrys: protokolo dėl „Leopard“ tankų įsigijimo pasirašymas nėra įsipareigojimas

Šią savaitę Lietuvai planuojant pasirašyti ketinimų protokolą dėl vokiškų „Leopard“ tankų įsigijimo, prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys sako, jog pasirašymas nėra įpareigojantis.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų