abrams

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „abrams“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „abrams“.

Ukraina neigia atitraukianti „Abrams“ tankus iš fronto

Pranešimai apie tariamą JAV tankų „Abrams“ atitraukimą iš fronto linijų dėl Rusijos dronų keliamos grėsmės yra melagingi. Ukrainos 47-oji mechanizuota brigada apie tai pranešė per „Telegram“ susirašinėjimo programėlę, teigia „Ukrinform“. „[„Abrams“] tankai puikiai veikia mūšio lauke ir tikrai neslėpsime nuo priešo to, kas dažniausiai verčia juos slėptis. Be to, nepaliksime savo pėstininkų be tokios galingos paramos“, – sakė brigada.
2024-04-27

Strateginės komunikacijos centras paneigė Rusijos klastotę apie HIMARS sunaikinimą

Kremliaus propagandistų skleidžiama informacija apie tariamą sistemos HIMARS sunaikinimą ir pamuštus tankus „Abrams“ Chersono srities pasienyje yra suklastota, feisbuke pranešė Strateginės komunikacijos ir informacijos saugumo centras. Jo teigimu, paprastai rusai nepateikia realių įrodymų apie gynybos pajėgų technikos sunaikinimą.
2024-03-07

Ukrainiečiai pirmą kartą parodė, kaip naudoja „Abrams“ tankus fronte

Ukrainos pajėgos pirmą kartą parodė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip Ukrainos fronte naudojami tankai „Abrams“, rašo UNIAN. 47-oji mechanizuotoji brigada naudoja „Abrams“ tankus Avdijivkos kryptimi ir vaizdo įrašu pasidalijo socialiniuose tinkluose. „Kol Rusijos okupantai bando išsiaiškinti, kur yra „Abrams“ tankai, 47-osios atskirosios mechanizuotosios brigados tankistai jau daugiau nei mėnesį į molekules ardo rusų okupantus ir jų techniką“, – rašoma pranešime.
2024-02-23

JAV patvirtino 2,53 mlrd. dolerių vertės tankų pardavimą Rumunijai

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį pranešė pritarusios 2,53 mlrd. dolerių (2,39 mlrd. eurų) vertės tankų „M1A2 Abrams“ ir susijusios įrangos pardavimui Rumunijai. „Šis siūlomas pardavimas padės įgyvendinti Jungtinių Valstijų užsienio politikos ir nacionalinio saugumo tikslus padedant pagerinti NATO sąjungininkės, kuri yra svarbi politinio ir ekonominio stabilumo Europoje jėga, saugumą“, – sakoma Gynybos saugumo bendradarbiavimo agentūros (DSCA) pareiškime.
2023-11-10

Kremlius grūmoja: JAV tankai „Abrams“ degs Ukrainoje

Antradienį Kremlius pareiškė, kad Ukrainai pristatyti JAV tankai „Abrams“ nepakeis Rusijos puolimo eigos ir „degs“ fronte. „Visa tai niekaip negali paveikti specialiosios karinės operacijos esmės, jos rezultato.
2023-09-26

Žiniasklaida: JAV svarsto galimybę perduoti Ukrainai dar 30 tankų „Abrams“

JAV svarsto galimybę be anksčiau žadėto 31 tanko „Abrams“ nusiųsti Ukrainą dar iki trijų dešimčių tokių mašinų. Tai pranešė leidinys „The Messenger“. Pasak šaltinių JAV administracijoje, Baltieji rūmai ir Pentagonas svarsto galimybę papildomai nusiųsti Ukrainai iki 30 tankų „M1 Abrams“. Pažymima, kad tankai „Abrams“ vertinami už gebėjimą prasiveržti pro įtvirtintas pozicijas ir naikinti šarvuotąją techniką, o Ukrainos karinė vadovybė tikisi, kad jie padės ukrainiečių kariams atsikovoti Rusijo...

Pirmieji tankai „Abrams“ jau pasiekė Ukrainą

Pirmieji amerikiečių tankai „Abrams“ jau pasiekė Ukrainą, rašo UNIAN. Tai „The New York Times“ patvirtino du JAV Gynybos departamento pareigūnai. Jie nepatikslino, kiek tankų jau pasiekė Ukrainą, tačiau nurodė, kad per artimiausius mėnesius bus atsiųsta dar daugiau tankų. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį patvirtino, kad amerikietiški tankai „Abrams“ jau jo šalyje. „Geros žinios iš ministro Umerovo. „Abrams“ jau yra Ukrainoje ir ruošiasi sustiprinti mūsų brigadas.
2023-09-25

Ukraina pirmuosius „Abrams“ tankus gaus jau šį mėnesį – „Politico“

Rugsėjo viduryje Ukraina turėtų gauti pirmuosius dešimt iš 31 pažadėto „Abrams“ tanko, rašo leidinys „Politico“, remdamasis šaltiniais. Pasak JAV gynybos departamento atstovo spaudai, šie 10 tankų šiuo metu yra Vokietijoje, kur jie baigiami remontuoti. Kai tik jie bus paruošti, jie bus išsiųsti į Ukrainą.
2023-09-01

Baigėsi bendros Lietuvos ir JAV rotacinių pajėgų kliūčių įveikimo pratybos

Kariuomenė sekmadienį pranešė apie pasibaigusias bendras Lietuvos ir Jungtinių Valstijų (JAV) rotacinių pajėgų karių inžinerinių kliūčių įveikimo pratybas. Penktadienį prasidėjusios pratybos vyko Švenčionių rajone esančiame Generolo Silvestro Žukausko poligone, jose kartu treniravosi JAV aštuntojo kavalerijos pulko pirmojo bataliono bei Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ kariai.
Aktualijos 2023-08-20

Lietuvos žingsnis – naujausi Vokietijos tankai: štai kas slypi už rekordinio pirkinio

Lietuva nori įsigyti daugiau nei pusšimtį tankų ir suformuoti tankų batalioną. Krašto apsaugos ministras sako, kad nors rinktasi iš trijų variantų, vokiški „Leopard“ mūsų kariams atrodo priimtiniausi. Dalis ekspertų sako, kad tokį pasirinkimą lėmė platus „leopardų“ naudojimas NATO aljanse ir šių tankų suderinamumas su mūsų jau turima ginkluote. Kita dalis tikina, kad už rekordinio pirkinio slypi ir politiniai interesai.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų