Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Degant atminimo laužams, prie Seimo rūmų buvo pagerbiami visi 14 Sausio 13-ąją žuvusių Laisvės gynėjų.

Degant atminimo laužams, prie Seimo rūmų buvo pagerbiami visi 14 Sausio 13-ąją žuvusių Laisvės gynėjų.

REKLAMA

Jie prieš 31-erius metus beginkliai stojo prieš sovietų karius ginti mūsų laisvės ir tuomet mažiau nei prieš metus atkurtos nepriklausomybės. Atminimo laužai Sausio 13-osios aukoms liepsnojo po dvejų metų pertraukos. Vieni minėjimo dalyviai dalijasi jautriais atsiminimais: „Jautru? – Baisu buvo labai. Labai garsiai tankai šaudė.“

Kiti, būdami laisvės vaikais, tiesiog džiaugiasi galėdami būti dabar Lietuvoje:

„Aš esu nepriklausomybės vaikas – 1992 m. Nors man pačiai neteko būti, bet tikrai istorijų ir iš šeimos, ir iš aplinkinių girdime, tai man atrodo labai svarbu prisiminti.“

„Labai smagu, kad tokia nuotaika yra. Laužai dega, šilta, gera.“

Apie Sausio 13-ąją žino net susirinkę patys mažiausieji:

„Sausio 13 d. mirė žmonės. – Dėl Lietuvos? – Taip, taip. – Viena mergaitė palindo su tokiais šautuvais, automobiliais. Palindo. – Po tanku? – Taip, po tanku palindo. Yra tokia knyga.“

REKLAMA

Ir atskleidžia, kad….

„Lietuvą reikia saugoti.“

Ir nors Sausio 13-ąją Lietuvos simbolius saugojo tūkstančiai taikių žmonių, sovietų kariams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, tačiau beginklių lietuvių apsupto Seimo jie pulti nedrįso. Visgi sužalojo daugiau nei 1000 žmonių.

„Žudymo technika baisi ir jie prieš nieką nesustojo. Jie dar narkotikais pavaišinti eina ir šaudo. Ten buvo nejaukus momentas…“, – pasakoja Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Paminėti istorinės Sausio 13-osios prie Seimo rūmų susirinko keli šimtai žmonių ir tai jie padarė nepaisant to, kad šiuo metu sostinę kausto nemenkas šaltukas.

„Aš matau tuos pačius žmones, kurie ir tada buvo nugalėtojai. Manau, kad ir šitie nesitrauktų. – Gera matyti? – Gera, žinoma“, – kalba V. Landsbergis.

Sausio 13-osios įvykių liudininkė, signatarė Nijolė Oželytė sako, kad Sausio 13-oji Lietuvai iš tiesų padovanojo laisvę, o laisvės egzaminą Lietuva išlaikė.

REKLAMA
REKLAMA

„Protingam žmogui ta žinia, kad esi laisvas – baisi. Tu pats sau molis, pats lipdytojas esi. Tu pats sau viskas. Tu esi autorius viso to, ką darai. Ir už tai tu negali nei valdžios kaltinti, nei kitų žmonių kaltinti. Laisvė yra našta tam, kuris yra silpnas ir ji sulaužo jį. Ji iškreipia jį ir padaro piktą, bet tam, kas stiprus taip, kaip lietuvių tauta, kuri yra titnagas, žiūrėkit, kiek mes atlaikėme. Tam laisvė yra galimybė“, – sako signatarė Nijolė Oželytė.

Atminimo laužai liepsnojo ir prie Lietuvos televizijos ir radijo pastato, taip pat prie Televizijos bokšto, kur apsilankė Prezidentas Gitanas Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų