VSD vadovas Jauniškis apie masinės migracijos grėsmę: gegužę informacija buvo gauta ir pateikta

Situacija yra kontroliuojama ir netikėtumų turėtume išvengti, TV3 Žinių „Dienos komentare“ sako Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis, kalbėdamas apie terorizmo tikimybę Lietuvoje. 

Plačiau apie situaciją D. Jauniškį kalbino žurnalistas Vladimiras Laučius.

A. Lukašenka iš pradžių žadėjo į Lietuvą siųsti didelius nelegalių migrantų srautus, jis pažadą tesėjo. Po to jis pažadėjo, kad bus ir ginkluotų migrantų. Ar jūs turite žinių apie tokius asmenis? Ar jų gali būti? Kokios tikimybės?

Kol kas, ką mes matome, tai diktatoriaus pažadai yra vykdomi ir žinoma nėra atmestina ta galimybė, kad gali būti ir kiti ketinimai įvykdyti, kas yra dabar šiuo metu transliuojama. Tai turime į tai atkreipti dėmesį. Ką aš noriu pabrėžti, tai Valstybės saugumo departamentas savo funkciją atlieka, atlieka iki galo, tikrai nusimušę nuo kojų stebime situaciją, bandome ieškoti visų, sakykim, žvalgybos informacijos rinkimo būdų panaudojimo galimybių ir iš esmės situaciją kontroliuojam.

Žinoma, yra tas antras aspektas ir terorizmo pavojus, ateinantis su ta migracijos banga, terorizmo, sakykim, tikimybė.

Ar jūsų vadovaujama tarnyba turi žinių, kad galbūt iš Čečėnijos gali atvykti kokių nors čečėnų kovotojų per Baltarusiją? Arba iš Afganistano?

Na, žinot, aš turbūt nelabai galėčiau dalintis ta informacija, kurią mes disponuojam. Tai iš principo galiu teigti tik tai tiek, kad situacija yra kontroliuojama ir netikėtumų turėtume išvengti.

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sakė, kad komitetas negavo jokių įspėjimų iš mūsų žvalgybos apie tai, kaip gali vystytis situacija Baltarusijos pasienyje, apie tą didžiulį nelegalios migracijos srautą, kurį mes turime. Ar tiesa, kad jūs tokių prognozių neteikiate ir galbūt net nežinojote, ką planuoja A. Lukašenkos režimas?

Aš manau, kad ta situacija buvo žinoma jau ir gegužės mėnesį ir saugumo departamentas buvo tą informaciją pateikęs sprendimų priėmėjams ir ji, iš tikrųjų, žinoma ir prognozės tokios buvo, kad gali būti ir tokių variantų. Iš kitos pusės, žinot, turbūt niekas nesitikėjo, kad ta situacija taip sprogs, tai čia toks gyvenimas yra.

Tai jeigu sakote, kad niekas nesitikėjo, kad taip bus, tai reiškia, kad mes neturėjome informacijos, kad taip gali atsitikti – nei analitinės, nei žvalgybinės?

Galiu pasakyti tik tai tiek, kad iki gegužės mėnesio tos informacijos tikrai nebuvo. Gegužės mėnesį ta informacija buvo gauta ir pateikta sprendimų priėmėjams.

Tie protestai, kurie organizuojami Lietuvoje, yra gandų, kad juos kažkas organizuoja centralizuotai. Ar jūs turite žinių, kas tai galėtų būti ir kad tai nėra spontaniški protestai?

Aišku, kad yra koordinuojantys elementai, nes žmonės šiaip sau nesusirenka, yra žmonės, kurie koordinuoja, bet dar kartą pabrėšiu, ką mes ir vakar pasakėme, kad kažkokios antivalstybinės veiklos, kokia yra aprašyta Baudžiamajame kodekse, mes šiuo metu neįžvelgiame ir lygiai taip pat kaip nematome įtakos iš užsienio visiems šitiems vidiniams procesams. Bet, be jokios abejonės, ta situacija turi būti stebima ir, jeigu būtų tokia informacija, be abejo, kad mes informuotume sprendimų priėmėjus ir visuomenę.

Visą pokalbį su VSD vadovu D. Jauniškiu žiūrėkite „Dienos komentare“, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
V
Viktoras
2021-07-28 17:42:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nei velnio nedirbat darmajedai. Jai tarnybos dirbtų, tokio bardako nabūtų. Seniai išvaikyti tas tarnybas, dirbančias tik pagal valdžios klano užsakymus. Davei priesaiką, tarnauti tėvynei, o tarnauji kam ? Atsakyk ?
Atsakyti
-8

A
Ats
2021-07-28 19:21:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tu tai tikrai okupantu palikuonis ir tarnauji bulbasui ir putleriui dar kirsini zmones zinai kad tavo gentainiai dundukai tai ir nelok
Atsakyti
-4

A
Atsakymas
2021-07-28 22:06:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kiek amaro priejo per 30 metu o kiek pasiliko nuo okupacijos tai jie ir kele neramumus jie taip priprate ju niekas nepakeis o kiek tokiu visose strukturose dirba rusu karininku vaikai vaikaiciai jie vistiek uz savo rusija
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų