REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Motinos mirtis sukrėtė didelę vilniečių šeimą. Su savo motina pensininke jos namuose gyvenęs sūnus ilgą ją skriaudė tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Nors moteris ne sykį kreipėsi pagalbos į policijos pareigūnus, niekas padėti jai negalėjo. Po paskutinio smurtinio išpuolio žiaurus smurtautojas gavo bausmę – jam teismas nurodė nuo dešimtos valandos vakaro iki ryto likti namuose, o netrukus po to buvo įvykdyta ir visus moters artimuosius sukrėtusi žmogžudystė. Situacija laidoje „TV Pagalba“ domėjosi Rūta Filejeva.

Motinos mirtis sukrėtė didelę vilniečių šeimą. Su savo motina pensininke jos namuose gyvenęs sūnus ilgą ją skriaudė tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Nors moteris ne sykį kreipėsi pagalbos į policijos pareigūnus, niekas padėti jai negalėjo. Po paskutinio smurtinio išpuolio žiaurus smurtautojas gavo bausmę – jam teismas nurodė nuo dešimtos valandos vakaro iki ryto likti namuose, o netrukus po to buvo įvykdyta ir visus moters artimuosius sukrėtusi žmogžudystė. Situacija laidoje „TV Pagalba“ domėjosi Rūta Filejeva.

REKLAMA

Pas nužudytąją laidos „TV Pagalba“ kūrybinė grupė vyko prieš kelerius metus, kur bandė padėti sūnaus nuolatos terorizuojamai moteriai.

„Šeši pareigūnų iškvietimai, penki iš jų – dėl smurto artimoje aplinkoje. Nustatyta bausmė – nuo dešimtos valandos vakaro būti namuose. Ar tas, kas skyrė šią bausmę, išrašė ją iš Baudžiamojo kodekso? Ar bent pasidomėjo, kad smurtautojas nuo dešimtos valandos vakaro turės būti tuose pačiuose namuose, kaip ir vargšė mama?, – atsainiu teisėsaugos darbu piktinosi gelbėtoja Rūta Filejeva. – Ar ši bausmė buvo apgalvota ir jeigu taip, kodėl ji prasilenkia su bet kokia logika? Ar ne po šios bausmės skyrimo mamai nusviro rankos prašyti pagalbos, nes ji tik dar labiau buvo įkalinta smurtinėje aplinkoje?“

REKLAMA
REKLAMA

Po motinos nužudymo vyriškis savaitę gyveno laisvėje

Po šeimą sukrėtusios nelaimės vyriškio sesuo nutarė suteikti pastogę savo broliui, tad visą savaitę jis gyveno šalia šeimos namo esančiame ūkiniame pastate. Jis buvo prižiūrėtas, pamaitintas ir nupraustas. Kol vyko tyrimas, sesuo nežinojo, kad mamos mirtis buvo smurtinė.

REKLAMA

Šiandien šeima turi priekaištų ir mirties vietoje moterį apžiūrėjusiems greitosios pagalbos medikams, nes kreiptis į kriminalistus jie net nepasiūlė. Jie tikino, kad jokių smurto žymių ant moters kūno nepastebėjo.

Kad būtina kviesti kriminalistus, nuvykusi į jos namus nelaimės dieną nusprendė velionės anūkė. Ji pati matė, kad dar visai neseniai per jos gimtadienį močiutė puikiai jautėsi, todėl netikėjo, kad ji mirė be niekieno įsikišimo.

„Buvo iškviesta greitoji, kuri konstatavo mirtį. Nieko nevartė, nieko neapžiūrėjo to kūno, jis visiškai kaip gulėjo, taip ir gulėjo. Tiesiog pusbrolis pasakė, kad matė ant ausies tų hematomų ir plaukai buvo išslinkę... Kilo tokia mintis, kad gal ne savaime mirė“, – teigė nužudytosios anūkė.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriškis anksčiau buvo įvykdęs vieną žmogžudystę

Šiandien žudiko artimieji pasakoja, kad jis nuo pat mažens mokėjo gudriai manipuliuoti kitais ir gydymo įstaigoje apsimesdavo, kad yra nuolankus ir pavojaus nekeliantis asmuo. Taip jis išsisukdavo nuo ilgesnio buvimo ligoninėje, kur jį paleisdavo anksčiau laiko. Psichiatrų dėmesio jis nesulaukė net ir po nuolatinio jo motinos kreipimosi į policijos pareigūnus dėl smurto artimoje aplinkoje. 

Nuo pat paauglystės vyras turėjo priklausomybę nuo kvaišalų, alkoholio ir medikamentų.

Vėlesnės mirties išvados šokiravo visą šeimą – močiutė patyrė daugybinius šonkaulių lūžius ir mirė smurtine mirtimi. Medikai taip pat nustatė, kad ji buvo mušama ne tik mirties dieną. Sužinoję teismo medicinos ekspertų išvadas policijos pareigūnai nedelsdami sulaikė jos sūnų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nužudytosios artimieji taip pat pasakoja, kad ne kartą prašė, kad moteris paliktų savo namus ir apsigyventų pas juos, tačiau ji nenorėjo palikti sūnaus likimo valioje.

„Mes gi sakėme palik tu jį ten, tegu jis ten kaip nori gyvena, ateik pas mus“, – teigė nužudytos moters žentas.

Gražus prisiminimas su močiute

Šiandien savo mylimos močiutės netekusi anūkė vos tramdo ašaras. Dar visai neseniai močiutė lankėsi jos namuose, kur visi gražiai atšventė gimtadienį.

„Aš tą dieną buvau darbe ir gavau tokį skambutį iš sesės, kad netekome močiutės. Negalėjau patikėti, nes dar šeštadienį buvome tame gimtadienyje, aš ją padažiau taip gražiai, nors ji sakė nereikia manęs dažyti. Sakė, kad visada niežti akis ir tą tušą nusivalysiu. Sakiau, kad tu, močiute, būsi tokia graži, mes tave būtinai padažysime, nes mus fotografuos“, – ašarą braukė vilnietė.

REKLAMA

Nužudytosios šeima dabar labiausiai nori to, kad tokios tragedijos Lietuvoje daugiau niekada neatsitiktų ir kad pareigūnai, kurie tokiais atvejais privalo priimti sprendimus, tai darytų gerokai atsakingiau.

„Mūsų atvejis gal padėtų kitiems žmonėms... Mes tai tikimės, rašysime tikriausiai į prokuratūrą, kad padarytų tyrimą, kiek pareigūnų turėjo prašymą mamos apie pagalbą, bet niekas nieko nepadarė, žmonės sėdi, gauna algą, medalius... Žmogus senyvas, bet dar galėjo gyventi dešimt, penkiolika metų, bet dabar yra nužudytas savo sūnaus, kai eilę metų buvo prašyta pagalbos tiek pareigūnų, tiek medicinos darbuotojų. Tegu dabar prokuratūros darbuotojai išsiaiškina, ar viskas buvo padaryta iš jų pusės“, – tikino velionės žentas.

REKLAMA

Deramos pagalbos nužudytoji taip ir nesulaukė

Šeima įsitikinusi, kad galutinai prašyti pagalbos moters rankos nusviro po to, kai jos sūnui buvo skirta bausmė likti su ja namuose tamsiuoju paros metu.

Vilniaus policijos atstovo teigimu, šiuo adresu pareigūnai nuo 2019 metų vyko šešis kartus.

„Iš tų visų pranešimų, kiek policijai teko vykti, ne visada tie pranešimai pasitvirtindavo. Atvykus pareigūnams mama, kuri gyvendavo su sūnumi, dažnai teigdavo, kad jokių pretenzijų neturi, todėl pareigūnai kaip ir neturėjo jokio juridinio pagrindo pradėti ikiteisminius tyrimus“, – sakė Vilniaus apsk. VPK komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tomas Bražėnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paskutinis iškvietimas buvo gautas, kai sūnus pats paskambino policijos pareigūnams ir informavo, kad namuose rado negyvą savo mamą.

Gydytojas psichiatras Jonas Fugalis sako, kad žmogus priverstinai psichiatro sprendimu gali būti gydomas tik dviem atvejais.

„Arba jis kelia grėsmę savo gyvybei, arba yra reali grėsmė kito žmogaus sveikatai arba gyvybei. Ir tiktai tada, kai yra tokie dokumentuoti įvertinti psichiatro atvejai, tik tada psichiatras gali guldyti žmogų gydytis priverstinai, o po dviejų parų kreiptis į teismą dėl gydymo pratęsimo mėnesiui. Bet jeigu nėra kažkokios dokumentuotos, realios įrodomos rizikos kito sveikatai, tai tada tikrai nėra įrankių, kad tą užkirstų“, – teigė gydytojas psichiatras.

Visą reportažą apie šeimos tragediją žiūrėkite straipsnio viršuje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „TV Pagalba“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną 16:30 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TV Pagalba“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų