Vienas didžiausių atradimų Egipte per šimtą metų: atvėrė 30 naujai atrastų sarkofagų

Senovės Egipto paslaptys – mumijos ir piramidės, atrodo, niekada nesiliaus stebinusios žmonių. O dabar Egipto archeologai gali pasidžiaugti ir didžiausiu radiniu per pastaruosius šimtą metų – Luksore net 30-mt rastų naujų sarkofagų.

Dailiai išraityti ornamentai, puikiai išlikusios spalvos ir galybė istorijas pasakojančių hieroglifų ir piešinių puošia naujausius Egipto archeologų radinius. Neįtikėtinai puikiai išsilaikiusių sarkofagų su viduje slypinčiais mumifikuotais, kelių tūkstančių metų senumo kūnais – ne vienas ir ne keli, o net 30. Egipto archeologai juos pasauliui demonstruoja Luksore – buvusioje faraonų sostinėje, ten kur jie ir buvo neseniai rasti slėptuvėje.

„Kyla klausimas: kokią istoriją slepia ši slėptuvė? Juk tai kažkas, ką senovės egiptiečiai norėjo paslėpti? Įdomu, nuo ko paslėpti? Veikiausiai tai vyko 21-os dinastijos laikotarpiu, kai siautėjo kapų plėšikai. Taigi vadovaujami šventikų nusprendė paslėpti šiuos sarkofagus už akmeninių durų. Bet tais laikais šventikų gyvenimo sąlygos buvo prastos ir jie neturėjo lėšų tokioms kapavietėms pastatyti“, – sako Senienų tarybos generalinis sekretorius Mostafa Waziri.

Neatsakytų klausimų ne ką mažiau nei slėptuvėje rastų sarkofagų.

„Taigi čia mes turime 30 sarkofagų, jie išskirtinai gerai išsilaikę, neįtikėtinai išdažyti ir užantspauduoti – visi iki vieno. Perkelsime juos į Didįjį Egipto muziejų ir jau 2020 m. lankytojai galės pasidžiaugti radiniu“, – teigia Egipto senienų ministras Khaled El-Anany.

Mumijoms – net 3000 metų. Anuomet – šalį valdant faraonams, egiptiečiai puikiai išmanė sudėtingą balzamavimo procesą, kurio metu kūną ir jame esančius organus paruošdavo taip, kad jie išliko iki šių dienų. Kuo aukštesnio statuso žmogus buvo – tuo įmantresnis sarkofagas.

„Tai padės mums daugiau suprasti apie tikėjimą į pomirtinį gyvenimą, apie dirbtuves, kuriose buvo išpaišomi visi šie gražūs vaizdai, spalvos, religinės scenos. Ką „Mirusiųjų knyga“ reiškė visiems – paprastiems žmonėms, karaliams ar šventikams. Šis radinys itin svarbus“, – kalbėjo archeologas Zahi Hawass.

Archeologai sako, kad tai svarbiausias senovės Egipto radinys per daugiau nei šimtą metų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų