Verslai džiaugiasi: gyventojai užsakinėja Velykų stalą, restoranai vos spėja suktis

Švęsdami jau antras Velykas namuose, vis daugiau žmonių renkasi ypatingas vaišes. Restoranai sako, kad tiek išaugo velykinio stalo patiekalų užsakymų, kad vos spėja suktis, o žmonės renkasi ir tradicinę senovinę virtuvę, ir gurmaniškus patiekalus. 

Kol dalis šeimininkių dar tik planuoja, ką dės ant velykinio vaišių stalo, kai kuriuose restoranuose darbuotojos pluša išsijuosę. Štai prisikėlusio Kristaus simbolį – avinėlį – iš sviesto ruošiančios moterys lietuviškų patiekalų restorane vos spėja suktis, ruošdamos vaišes išsinešti.

Moterys marinuoja, kepa, verda – šis restoranas siūlo tradicinius, lietuviams nuo seno įprastus valgius. Tai visokiais pagardais įdaryti kiaušiniai, šaltiena, įvairūs mėsiški užkandžiai. Ir, žinoma, pyragas – velykinė „Boba“.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Verslai džiaugiasi: Velykų stalą gyventai užsakinėja, restoranai vos spėja suktis

„Turim rinkinį su desertais ir be, tai praktiškai visi renkasi su desertu – labai patogu, nereikia sukti galvos visas stalas paruoštas, paėmei padėjai“, – sako Restorano „Bernelių užeiga“ atstovė Rasa Vasiliauskaitė.

Jei pernai tokias Velykų vaišes užsakinėjo retas, tai šiemet užsakymai šoktelėjo kelis kartus. Ypač suintensyvėjo paskelbus, kad šią pavasario šventę vėl teks sutikti tik glaudžiame šeimos rate.

Velykos palyginus su praeitais metais kokius 5 kartus daugiau norinčių yra, stengiamės įvykdyti visų norus, bet ne viską galim. Kviečiamės papildomus žmones, dirbame beveik dviem pamainom, trūksta rankų, nes užsakymų turim labai daug“, – pasakoja Restorano „Bernelių užeiga“ direktorius Adolfas Jazbutis.

O štai vieno Vilniaus restorano šefas kelionių pasiilgusius lietuvius per Velykas kviečia aplankyti tolimus kraštus ir palepinti bent gomurį, besimėgaujant egzotiškais patiekalais. Ir užsakymų neatsigina – esą lietuviai vis dažniau tradicinę virtuvę iškeičia į gurmaniškus valgius

„Jaučiam, kad yra poreikis pas žmones, mėgsta ne tų klasikinių namuose patys darytis, bet yra užklausų, kurie nori egzotinių paragavimų. O kad susietų tas Velykas, turim putpelės kiaušinukus pagaminti, pačią putpelę, morkų pyragas ir paskui jau egzotika“, – teigia „Panama Food Garden“ šefas Karolis Jurkonis.

REKLAMA

Velykinius valgius daugiausia užsisako 2–4 asmenų šeimos. Toks užkandžių rinkinys kainuoja apie pusšimtį eurų. Jei norisi karšto patiekalo, teks pakloti dar keliasdešimt. Rinktis yra iš ko – nuo tradicinių patiekalų:

„Siūlom kumpį, karką, tokius riebesnius, sotesnius, žmonių pasiilgtus po pasninko.“

Iki labai egzotiškų jūros gėrybių.

„Keptas aštuonkojis su dorada ir grill daržovėmis.“

Užsisakius stovėti prie puodų šventinę dieną jau nebereikia – tokį iš anksto paruoštą patiekalą pašovus į orkaitę po gero pusvalandžio namuose pasklinda gardus aromatas.

Restoranai sukasi kaip išmano ir visaip bando išsaugoti klientus. Bet kaip sako viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė, tokios siūlomos vaišės tautiečiams didelio pelno neatneša.

„Tai daugiau prekinio ženklo išsaugojimas. Apyvartos ar pelno prasme, tai yra juokinga, tai daugiau darbuotojų įveiklinimas, kad įgūdžiai nedingtų ir savo vardo dar toks priminimas savo svečiam. Iš tiesų, apie išsilaikymą negalime ir kalbėti, prie komunalinių kažkiek prisideda – ne į minusą“, – sako asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė.

Per antrąją pandemijos bangą be didžiosios dalies paramos – nuomos kompensacijos likę šie verslai vos išgyvena, subsidijos dėl sumažėjusios apyvartos atkeliauja vangiai. Restoranai tikisi, kad Seimas vis tik sumažins iki 9 proc. PVM restoranuose pagamintam maistui ir padės jiems išgyventi.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų