Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio svainio įrašas internete įžiebė naujas aistras parlamente. Jam pareiškus, kad konservatoriams ir liberalams formuojant koaliciją bus nurėžtos išmokos, įteisintos gėjų santuokos, į tai netruko sureaguoti valstiečiai – jie puolė gąsdinti žmones, kad būtent toks scenarijus ir laukia Lietuvos, jei rinkėjai pasirinks dešiniuosius.

Konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio svainio įrašas internete įžiebė naujas aistras parlamente. Jam pareiškus, kad konservatoriams ir liberalams formuojant koaliciją bus nurėžtos išmokos, įteisintos gėjų santuokos, į tai netruko sureaguoti valstiečiai – jie puolė gąsdinti žmones, kad būtent toks scenarijus ir laukia Lietuvos, jei rinkėjai pasirinks dešiniuosius.

REKLAMA

Žibalo į ugnį įpylė ir pasisakyti progos nepraleidę konservatorių lyderio tėvas bei senelis, o konservatorių partijos nariai pasimetė – vieni tikina, kad neketinama leisti gėjams ir lesbietėms tuoktis Lietuvoje, kiti teigia, kad tai dar bus svarstoma.

Po praėjusių Seimo rinkimų konservatoriams supratus savo klaidą ir pernelyg anksti nesidžiaugus gerais pirmojo turo rezultatais, tą padaryti suskubo Gabrieliaus Landsbergio svainis Liudvikas Andriulis. Jis feisbuke paskelbė, kad centro dešinės koalicija leidžia tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo.

REKLAMA

Į tai netruko sureaguoti valstiečiai – prieš antrąjį rinkimų turą šie puolė aiškinti, kad koaliciją formuojant konservatoriams ir liberalams, laukia būtent toks scenarijus – vienalyčių asmenų santuokos ir nurėžtos pašalpos. Nors pats Landsbergio svainis ir nėra partijos narys.

„Jiems atrodo, kad vienalyčių šeimų įteisinimas Lietuvoje yra labai svarbus, tai atitinkamai mes tą parodėm, pakomentavom ir suprantam, kad tikriausiai didžiajai Lietuvos visuomenės daliai tai absoliučiai nepriimtina“, – sako valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Pats Landsbergis nenoriai kalba apie svainio pasisakymą.

„Vakaro riteriai, klaviatūros riteriai prirašo įvairių įdomių dalykų, nieko bendro nesusijusių nei su partijos programa, nei su konkrečiais politikais. Vienas žmogus naktį prirašo kažkokių kliedesių ir mes turime dabar nacionalinę temą, tai labai dėl to apgailestauju“, – pasakoja konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

Pats konservatorių lyderio svainis paaiškinti savo įrašo nepanoro. O Gabrielius Landsbergis teigia palaikantis homoseksualų partnerystės įteisinimą, bet ne santuokas. Nors partijoje dėl to aiškumo nėra.

„Na, tai bus koalicijos klausimas. Svarstysim, žiūrėsim, manau, kad tai bus darbotvarkėje“, – teigia konservatorių partijos narys Žygimantas Pavilionis.

„Na, tai tegul jis ir paaiškina, kokiais būdais, nes aš neįsivaizduoju, kur tas klausimas bus svarstomas ir kokioj darbotvarkėj“, – kalbėjo G. Landsbergis.

„Aš nemanau. Gali būti visokių diskusijų, tam tikrų diskusijų yra dėl partnerystės instituto, dėl įteisinimo santuokų kalbos niekados nebuvo“, – sako konservatorių partijos narys Laurynas Kasčiūnas.

Pagrindiniai konservatorių partneriai formuojant koaliciją minimi liberalai ir Laisvės partija. Jei Liberalų sąjūdis pasisako tik dėl partnerystės įteisinimo, tai Laisvės partija iš tiesų žada gėjų santuokas. Tačiau partijos lyderė neatsako, ar derantis su konservatoriais kels šį klausimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Derybos nevyksta, vyksta rinkimai, kviečiu dalyvauti antrame ture. Žiūrovai žiūri, buvo daug debatų, žiūri viską, kas turi laiko, tai apie tai kalbėta, kviečiu visus dalyvauti antrame rinkimų ture“, – pasakoja Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Su Laisvės partija į Seimą jau pateko ir profesionaliu gėjumi save vadinantis Tomas Raskevičius. Jis nevengia viešumoje pasirodyti persirengęs moterimi, o dirbdamas Lygių galimybių kontrolieriaus įstaigoje buvo pripažintas priekabiavęs prie kolegos.

„Ponas Landsbergis jau prieš 16 metų rinkimus labai aiškiai išreiškė paramą vienalytėms poroms ir tame tarpe santuokoms, tai kada jo svainis tą paramą išreiškia dar kartą, tai puikiai supranti, kad Lietuvos politika keisis ir keisis dramatiškai“, – teigia valstiečių partijos narė Agnė Širinskienė.

„Valstiečiai žalieji ieško dabar kažkokių būdų, kaip prisikabinti, kaip vėlgi užpulti savo pagrindinius oponentus ir iš tikrųjų tos atakos tikslas nėra iš esmės atmušti rinkėjus nuo konservatorių, bet galbūt labiau mobilizuoti savo elektoratą, būtent keliant tą grėsmę Tėvynės sąjungos, keliant grėsmę Laisvės partijos“, – kalbėjo Vilniaus universiteto dėstytojas Andrius Šuminas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasisakyti šia tema nusprendė ir kiti Landsbergiai – Gabrieliaus tėvas ir senelis. Profesorius Vytautas Landsbergis anūko svainiui skyrė eiles, o Vytautas V. Landsbergis patarė žmonai paslėpti jo kompiuterį ir išvadino patį svainį „šmaikščiu save eksponuoti mėgstančiu egoistu“. Netrukus šis įrašas buvo ištrintas.

„Taip dar labiau pritraukė dėmesį, ar ne, dabar apie tai jau visi kalba, greičiausiai jeigu nebūtų tų įrašų, dėmesio tiek nebūtų sulaukęs šitas konkretus valstiečių bandymas. Tai tas reagavimas tikrai, galima sakyti, pila tą patį žibalą į ugnį ir traukia dar daugiau dėmesio“, – sako A. Šuminas.

Konservatoriai svarsto, kad ši istorija prieš antrąjį turą nepadės.

„Aš vertinu, kaip keistą pasisakymą. Na, nepadedantį antrame ture“, – pasakoja L. Kasčiūnas.

„Na, valstiečiai gali tą išnaudoti, akivaizdu, kad jie naudoja bet ką, kas yra tinkama jų kampanijai šmeižto, tai jie gali viską išnaudot“, – teigia G. Landsbergis.

Tiesa, patys konservatoriai irgi ne taip seniai bandė išnaudoti oponentų feisbuko pasisakymus. Sauliaus Skvernelio žmonai paagitavus balsuoti už vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę, teigiant, kad jos dėka buvo nutiestas asfaltas vedantis link premjero namų, dalis konservatorių taip pat nevengė  pasisakyti šia tema.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų