Šimonytė įvardijo, ką darys pirmiausia, jei taps premjere: manau, kad ne tryliktos pensijos turėtų būti prioritetai

Jei antrasis rinkimų turas konservatoriams bus sėkmingas, tikėtina, kad greitai turėsime naują premjerę – Ingridą Šimonytę. Kokie būtų pirmieji jos sprendimai ir kaip sektųsi tartis su būsimais koalicijos partneriais ir Prezidentu? 

TV3 studijoje kalbėjosi žurnalistas Vladimiras Laučius ir Seimo rinkimuose su Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų sąrašu dalyvavusi Ingrida Šimonytė

Jei antrasis rinkimų turas jums bus toks pat sėkmingas, kaip ir pirmasis, tai kokie bus jūsų pirmieji darbai premjerės poste?

Pirmiausia dar reikėtų Vyriausybę suformuoti, nes sėkmingas antrasis turas dar nereiškia nieko automatiško. Dar reikia susitarti su partneriais, nes matyt, kad nebus tas antrasis turas toks sėkmingas, kad konservatoriams nereikėtų partnerių Vyriausybėje. Manau, kad naujos Vyriausybės, kas jai bevadovautų, pirmasis darbas bus, kaip bebūtų gaila, bet labai proziškas – kitų metų biudžetas.

Ką darysite? Gal nubrauksite tryliktą pensiją, o gal dvyliktą nubrauksite?

Čia tai, ką mėgsta pasakoti Ramūnas Karbauskis, kad jeigu ateis konservatorių Vyriausybė, tai viską nubrauks, ką jis iš savo gerumo pridalino, net ir to, ko mes dar nesame uždirbę. Turbūt didžiausia problema su kitų metų biudžetu yra ta, kad mes ir patį biudžetą pamatysime labai vėlai, tik kitą savaitę. Tas dar nebūtų labai neįprasta, nes dauguma Vyriausybių taip ir elgiasi. Didesnė bėda yra ta, kad šių metų biudžeto mes nematome.

Pajamos pajamom, jos dėl Covid-19 nėra surenkamos, bet tai yra akivaizdu ir aišku. Mes nematome, kiek ir kokių pinigų yra išleista, nematome ir kokių įsipareigojimų yra prisiimta valstybės vardu. Tai yra bėda, nes kažkas iš to persikels ir turės pasėkmių kitų metų biudžetui.

Konservatorių Vyriausybė daug kam asocijuojasi su taupymu, karpymu, atėmimu, mažinimu, optimizavimu. Ką darysite jūs? Ar darysite tą patį?

Manau, kad taupymas ir efektyvumas yra valdžios priedermė prieš mokesčių mokėtojus. Paklausime bet kurio mokesčių mokėtojo, ar jie norėtų, kad valdžia taupytų jų pinigus, tai jie atsakys teigiamai. Tryliktos pensijos dar nėra, kad mes turėtume čia kažką kalbėti. Manau, kad tai yra visiškai rinkiminė priemonė, bet mano vertinimu rūpi ne trylikta pensija, alga, priminimas iš valdžios. Reikia spręsti problemas, kurios yra susijusios su dvylika algų ar dvylika pensijų, kurios gaunamos per visus metus. Manau, kad čia turėtų būti valdžios prioritetai.

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže.

 


Rašyti komentarą...
B
Buhalterė
2020-10-14 05:49:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Chana finansiškai bus mums visiems.Jau supratau iš šio straipsnio. Šimonytė nesuinteresuota,kad Lietuvos žmonės gyventų materialiai gerai. Ateina labai blogi ir liūdni keturi metai.
Atsakyti
-224

J
Jo, jau ji
2020-10-13 22:43:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai pritaupys..netikiu! Niekada to nebuvo !!!įžūli gauja
Atsakyti
-162

J
Juste
2020-10-14 01:16:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikiuosi neisrinks jos. Nenoriu taupimu pradzios tik atsigaut pradejom
Atsakyti
-157

SKAITYTI KOMENTARUS (511)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų