Nausėda: 13-ta pensija – netvarus sprendimas Papildyta 13.20 val.

Valdančiųjų inicijuojamą 13-tą pensiją prezidentas Gitanas Nausėda vadina netvariu sprendimu. Anot jo, pensijos turėtų būti ir toliau indeksuojamos, o 13-ta pensija yra „mažiau taiklus sprendimas“.

„Tryliktoji pensija yra mažiau taiklus problemos sprendimas, nes įvedama kaip absoliuti suma visiems, nepriklausomai nuo pensijos dydžio“, – žurnalistams antradienį Tauragėje sakė G. Nausėda.

„Tai yra netvarus sprendimas, kadangi tai yra vienkartinė išmoka, kuri turi visus vienkartinei išmokai būdingus bruožus“, – pridūrė jis.

Anot šalies vadovo, jis palaiko spartesnį nei vidutinis darbo užmokestis pensijų didinimą.   

„Mes už tai, kad būtų sistemininis požiūris, kad turėtume aiškią pensijų didinimo programą ir vienas iš pagrindinių jos principų būtų aplenkiantis arba spartesnis pensijų didėjimas, palyginti su vidutiniu darbo užmokesčiu“, – pabrėžė G. Nausėda.

Pasak šalies vadovo, nukrypti nuo rūpinimosi pensininkais Lietuvai nereikėtų net per koronaviruso sukeltą ekonominę krizę, kuri, anot jo, net nebuvo itin skaudi.

„Todėl manau, kad neturime nukrypti nuo kurso rūpintis pagyvenusiais žmonėmis, nes tai yra civilizuotos valstybės bruožas“, – teigė jis.

Įstatymo dėl 13-tos pensijos pataisas inicijavo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija.  

Formuojant 2021 metų valstybės biudžetą reikia vengti bet kokių papildomų ilgalaikių finansinių įsipareigojimų, sako finansų ministras Vilius Šapoka. Anot jo, tai leis suvaldyti skolos augimą. 

„Kalbant apie ateinančių metų biudžetą, tikrai neišvysime tryliktos pensijos, papildomų ilgalaikių  finansinių įsipareigojimų prisiėmimas iš skolintų lėšų, tokia gerovė labai greitai baigsis ir atsisuks kitu galu. Manau, kad bet kokių papildomų ilgalaikių finansinių įsipareigojimų turime vengti“, – LRT radijui antradienį sakė ministras. 

REKLAMA

Reaguodamas į finansų ministro Viliaus Šapokos nuogąstavimus dėl 13-osios pensijos, S. Skvernelis atkirto: „Ne finansų ministras sprendžia, kas turėtų būti ar ne. Jei bus priimtas įstatymas, 13 pensija bus, o Vyriausybės uždavinys bus rasti finansus šios pensijos finansavimui“.

Pasak jo, kol nėra įstatymo, tol Vyriausybė negali biudžeto projekte numatyti 13-osios pensijos.

„Ne finansų ministras, o Lietuvos Respublikos Vyriausybė nusprendžia, koks bus valstybės biudžetas“, – šiek tiek pyktelėjęs Seime susirinkusiems žurnalistams antradienį kalbėjo S. Skvernelis.

Nuo kitų metų pensijos bus indeksuojamos, kaip ir kasmet, tačiau Seime svarstoma, kaip pakeisti dabartinę pensijų indeksavimo formulę, kad jos ateityje didėtų, o ne išliktų tokio pačio dydžio arba mažėtų. Valdantieji siūlo formulėje nustatyti didesnę manevro laisvę. 


Rašyti komentarą...
i
iš miesto rinkėjas
2020-10-13 13:31:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
paliko skurde pensininkus, o patys ponai, vadinkime juos apgavikais, niekšais, sukčiais ir ir grobstytojais, milijonus varto. Suvogė, išvogė, išparceliavo visas Lietuvos gėrybes nesąžiningi ponai, pasistatė fazendas.Palangoje garbi mokytoja vasarą rinko plastamasinius butelius, nes neužtenka vaistukams pinigų.Ponai, vagys jūs, ar jums dar negana.Pensininkai paskendo skurde
Atsakyti
-4

žmogus
2020-10-13 13:32:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
išvogė ponai viską.Lietuvoje pensijos mažiausios Europoje
Atsakyti
-4

n
nemeluok-dievo įsakymas
2020-10-13 13:23:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Europoje-visan pasauly tai tvarus reiškinys, o Lietuvoje nereikalingas. Baikit skiest ir žlugdyt žmones, jų gyvenimus!
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų