Skvernelis atkirto Šapokai: ne finansų ministras sprendžia dėl 13 pensijos

Premjeras Saulius Skvernelis, reaguodamas į finansų ministro abejones dėl 13 pensijos, pažymėjo, kad tai spręs ne jis, o Vyriausybė. Ministrų kabineto vadovas tikino, kad rinkimų rezultatus vertina gerai, o pokalbiai tarp kairiųjų partijų dėl galimos koalicijos jau vyksta.

Kalbėdamas apie valstybės biudžeto projektą, S. Skvernelis atmetė opozicijos kaltinimus, kad nebus vykdomi įstatymais numatyti įsipareigojimai.

Reaguodamas į finansų ministro Viliaus Šapokos nuogąstavimus dėl 13-osios pensijos, S. Skvernelis atkirto: „Ne finansų ministras sprendžia, kas turėtų būti ar ne. Jei bus priimtas įstatymas, 13 pensija bus, o Vyriausybės uždavinys bus rasti finansus šios pensijos finansavimui“.

Pasak jo, kol nėra įstatymo, tol Vyriausybė negali biudžeto projekte numatyti 13-osios pensijos.

„Ne finansų ministras, o Lietuvos Respublikos Vyriausybė nusprendžia, koks bus valstybės biudžetas“, – šiek tiek pyktelėjęs Seime susirinkusiems žurnalistams antradienį kalbėjo S. Skvernelis.

Formuojant 2021 metų valstybės biudžetą reikia vengti bet kokių papildomų ilgalaikių finansinių įsipareigojimų, antradienį kalbėjo finansų ministras V. Šapoka. Anot jo, tai leis suvaldyti skolos augimą.

„Kalbant apie ateinančių metų biudžetą, tikrai neišvysime tryliktos pensijos, papildomų ilgalaikių finansinių įsipareigojimų prisiėmimas iš skolintų lėšų, tokia gerovė labai greitai baigsis ir atsisuks kitu galu. Manau, kad bet kokių papildomų ilgalaikių finansinių įsipareigojimų turime vengti“, – LRT sakė ministras.

Pokalbiai dėl koalicijos vyksta

„Aistros dar verda, jos nenurimę, antras dar turas laukia“, – rinkimų rezultatus komentavo premjeras S. Skvernelis.

Savo pasirodymą Pilaitės-Karoliniškių vienmandatėje apygardoje premjeras įvertino labai gerai.

„Kiek buvo laiko dirbti ir tai, kad apygarda pasikeitė iš esmės. Vilniuje turbūt vienintelis esu iš kairios pakraipos politikų, kurie pateko į antrą turą“, – teigė S. Skvernelis.

REKLAMA

Nors centro-dešinės kandidatų į antrąjį rinkimų turą išėjo daugiau, S. Skvernelis vis dar neatmeta galimybės formuoti centro-kairės koaliciją.

„Antras turas gali ženkliai ir esmingai koreguoti rezultatus. Visko gali būti“, – kalbėjo jis.

Pasak S. Skvernelio, po ketverių metų valdžioje, valstiečių rezultatas rinkimuose yra geras, o skaičiai – optimistiniai. Premjeras taip pat atskleidė, kad vyksta pokalbiai dėl galimos koalicijos su socialdemokratais ir Darbo partija.

„Su visais vyksta. Ir aš, ir pirmininkas kalbasi“, – sakė S. Skvernelis.

Jo teigimu, jis dirbtų tokiam poste, kuriame nuspręstų naujoji koalicija.

„Kol kas nerimti tie pokalbiai. Kad ta kairioji koalicija galėtų susiformuoti, reikėtų, kad žmonės dalyvautų rinkimuose, ateitų ir antram ture labai aiškiai savo nuomonę pasakytų“, – tvirtino S. Skvernelis.

Seimo rinkimų antrasis turas vyks spalio 25 d.

TV3 Žinios. Dienos komentaras: pokalbis su politologu Mindaugu Jurkynu


Rašyti komentarą...
R
Rinkėjas
2020-10-13 10:31:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šapoka gali jau nebeklausyti skvernelio ir daryti kaip naudingiau Lietuvai .
Atsakyti
-10

R
R
2020-10-13 10:38:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepagarbos ir įžulumo įsikūnijimas.Ar dera valdžios žmonėms taip elgtis?
Atsakyti
-10

m
mu-mu
2020-10-13 10:36:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Švelnus pūkeli, tu žinai, kur dingo tėvo pinigai...
Iš pradžių logiką susitvarkyk prieš pradėdamas pamokslus. Toks fintas - žadėti ne vos atėjus, bet prieš išeinant yra akivaizdus durninimas ir žmonės tą ivertino.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (42)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų