Nausėda įvertino rinkimų rezultatus: antrajame ture situacija gali pasikeisti

Vertindamas Seimo rinkimų rezultatus, prezidentas Gitanas Nausėda atkreipė dėmesį, kad šįkart dešiniųjų politinių partijų rinkėjai buvo aktyvesni. Vis dėlto prezidentas dar nesiryžta prognozuoti, kokią valdančiąją koaliciją išvysime.

Antradienį viešėdamas Tauragėje šalies prezidentas G. Nausėda įvertino Seimo rinkimų rezultatus.

„Manau, kad patys rinkimai, rinkimų rezultatas turbūt nepaneigė to fakto, kad Lietuvoje yra apylygis skaičius kairių rinkėjų, palyginti su dešiniais rinkėjais. Šį kartą matėsi, kad dešinieji rinkėjai buvo aktyvesni, ypač didieji miestai. 

Jie gal labiau matė išreikštą savo lūkesčių įgyvendinimą tam tikrų partijų programose ir jie balsavo. Tai antrajame ture situacija gali pasikeisti. Galbūt aktyviau balsuos ir kiti rinkėjai“, – žurnalistams sakė G. Nausėda.

Kalbas apie koaliciją atideda

Prezidentas nesiryžo prognozuoti, kokią valdančiąja koaliciją išvysime, taip pat neatviravo, kokią ją norėtų regėti pats.

„Koalicijos formavimą palikime po antrojo rinkimų turo. Manau, šiandien čia yra atviros galimybės visoms koalicijoms – ir dešiniosioms, ir kairiosioms, ir galbūt net sunkiai įsivaizduojamoms. Viskas priklausys nuo rinkimų rezultato, kurį turėsime po dviejų savaičių“, – nedaugžodžiavo prezidentas.

Paklaustas, kaip įsivaizduoja darbą su Ingrida Šimonyte, jei ji vis dėlto taptų premjere, G. Nausėda akcentavo trinties su politike nejaučiantis.

„O kokia ta trintis? Aš niekur negirdėjau apie jokią trinti. Nes kažkas sakė, kad būtų visai nebloga kombinacija – Nausėda prezidentas, Šimonytė – premjerė. Aš tikrai neturiu jokių asmeninių trinčių su gerbiama Ingrida, kaip ir neturiu trinčių su partija, kuri šiuo metu laimi rinkimus“, – kalbėjo G. Nausėda.

Konservatorių triumfas

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai laimėjo pirmąjį Seimo rinkimų turą, susižerdami 24,8 proc. balsų ir užsitikrindami 23 mandatus Seime.

Antroje vietoje su 17,5 proc. balsų ir 16 mandatų liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo. Toliau rikiuojasi 9,47 proc. balsų ir devynis mandatus surinkus Darbo partija bei 9,26 proc. balsų ir aštuonis mandatus gavusi Lietuvos socialdemokratų partija.

Pirmą kartą parlamento rinkimuose dalyvaujanti Laisvės partija surinko 9,02 proc. balsų ir užsitikrino aštuonis mandatus, Liberalų sąjūdis – 6,79 proc. ir šešis mandatus.

Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 25 dieną.


Rašyti komentarą...
z
zosia
2020-10-13 13:29:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
tas yra smulkmena,bet,kad didžioji dalis rinkėju sveiki ir paėde pragulėjo prieš televizorių,čia tai gėda,dabar jie garsiausiai rėkaus,kad ne tuos išrino- dalbaj---bai.
Atsakyti
0

N
Nuomonė
2020-10-13 13:35:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rinkimai klastotė. Tai jau įrodyt" žmonių" partija pažeidė įstatymą, laiku nepristačiusi dokumentų į VRK, yra liudininkų, buvo klastojami parašai, kai kas galėjo balsuot du kartus ir per ambasadą. Žodžiu, ladsgrybiai neteisėtai išrinkti . Ant Lukašenkos rėkia, kad rinkimai suklastoti, o patys elgiasi ne ką geriau!!!
Atsakyti
-6

T
Tode
2020-10-13 13:23:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daug žmonių paliko be balso kurie laukė namuose ligoniai ar karantine kurie buvo
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų