Vaizdai iš įvykio vietos: Prancūzijos policininkai šaudė į siautėjantį peiliu ginkluotą užpuoliką

Žiaurus teroro išpuolis Prancūzijoje. Nicos bažnyčioje peiliu ginkluotas užpuolikas nužudė tris žmones. Vienai iš aukų islamo ekstremistas bandė nupjauti galvą. Dar keli žmonės sužeisti. Be to, prieš Prancūziją mėginta surengti dar du išpuolius, kurių metų sužeistas Prancūzijos konsulatą Saudo Arabijoje saugojęs karys.

Šiurpus išpuolis surengtas Dievo Motinos bazilikoje pačioje Nicos miesto širdyje. Arabiškai šaukdamas „Dievas yra didis“ radikalas čia ėmė siautėti apie 9 val. ryto. Bažnyčios viduje jis nužudė čia buvusį šventovės prižiūrėtoją ir senyvo amžiaus moterį. Pasak pranešimų vienai iš aukų faktiškai nupjauta galva. Trečioji auka – maždaug 40-ties metų moteris, smarkiai sužeista iš bažnyčios spėjo pasprukti į netoliese esančią kavinę, tačiau nuo patirtų sužeidimų mirė.

Sužeista ir daugiau įvykio vietoje buvusių asmenų. Tuo tarpu užpuolikas sulaikymo metu buvo peršautas į petį ir nugabentas į ligoninę.

„Turiu pasakyti, kad Nica, kaip ir visa Prancūzija moka per didelę nužudytų žmonių kainą dėl islamofašizmo. nėra jokių abejonių, kas slypėjo užpuoliko veiksmuose. Net ir juo besirūpinant medikams, jis prieš mus šaukė „Allahu Akbar“, – sako Nicos miesto meras Christian Estrosi.

„Ką tik iš televizijos sužinojome, kad mūsų bažnyčios prižiūrėtojas buvo nužudytas. Aš labai sukrėsta. Aš vis dar jį įsivaizduoju, vis dar matau jį einantį, uždegantį žvakes. O dabar jo nebėra“, – pasakoja bažnyčios parapijietė Michele.

Prancūzija sukrėsta. Šalyje netrukus paskelbta apie dar du bandymus surengti išpuolius. Skelbiama, kad vos porą valandų po atakos Nicoje, Avinjono mieste policininkai nušovė juos puolusį peiliu ginkluotą vyrą. Tuo metu Saudo Arabijoje – Džidos mieste vyras peiliu sužeidė Prancūzijos konsulato apsauginį. Prancūzijos Parlamentas ketvirtadienį darbą pradėjo tylos minute.

„Vyriausybės atsakymas bus tvirtas, nepajudinamas ir neatidėliotinas. Aš jau nusprendžiau visoje šalyje iki aukščiausio pakelti kovos su terorizmu programos lygį“, – teigia Prancūzijos premjeras Jean Castex.

Naujausias išpuolis surengtas praėjus kelioms dienoms po to, kai tūkstančiai žmonių visoje Prancūzijoje išėjo į gatves pagerbti mokytojo, kuriam buvo nupjauta galva už tai, kad per pamoką parodė savo mokiniams pranašą Muhammadą vaizduojančių karikatūrų.

Prancūzijos prezidentui pareiškus, kad šalis visada gins žodžio laisvę, daugelyje islamo valstybių kilo didžiulė pasipiktinimo banga prieš Emmanuelį Macroną bei Prancūziją. Raginama boikotuoti prancūziškas prekes bei grasinama šalies prezidentui. Per paskutinius 5-erius metus Prancūzijoje per džihadistų išpuolius jau žuvo daugiau nei 250 žmonių.


Rašyti komentarą...
B
Baltasis
2020-10-30 00:27:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Makrono vietoje reikia kovoti ne prieš koroną, o prieš tuos babajus. Koks nuostabus miestas Marselis, bet tuo pačiu ir nesaugus, įpatingai. Yra dar toks miestas Nantes, ten toks jausmas kad tu kažkokioj afrikoj, aš dar nesu matęs nei viename prancūzijos mieste tiek juodžių. O būtent juodžiai ir sukelia visas tas riaušes, o ne prancūzai, kaip daugelis čia galvoja.
Atsakyti
0

x
xxL
2020-10-30 08:41:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
KGB ir putkino kerštas? Nepaėjo su geltonom liemenėm, tai Macronui paleido muslius, po to kai Macrone paskambino putkinui ir pasakė kad putkinas yra nusikaltėlis mainaikas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų