REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos valdantieji užsimojo dar labiau padidinti mokesčius. Šį kartą – asmenims, vykdantiems individualią veiklą. Ekonomistai įsitikinę, kad tai dar labiau skurdins žmones ir daugelis vargingiau gyvenančių tiesiog pasitrauks į šešėlį.

Lietuvos valdantieji užsimojo dar labiau padidinti mokesčius. Šį kartą – asmenims, vykdantiems individualią veiklą. Ekonomistai įsitikinę, kad tai dar labiau skurdins žmones ir daugelis vargingiau gyvenančių tiesiog pasitrauks į šešėlį.

REKLAMA

Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.

Valdžia, prakalbusi apie didesnius mokesčius individualistams ir mažesnę mokestinę naštą daug uždirbantiems, sukėlė pyktį ir nerimą daugeliui dirbančiųjų savarankiškai, nes esą tokie planai – tiesus varymas į skurdą.

„Manau, kad čia yra nesąmonė. Klausimas, kam tada apskritai kurti savo individualią veiklą?“, – kalbėjo marketingo specialistė Jekaterina.

Moteris jau dabar skaičiuoja, kaip reikės gyventi, jei atsiras papildomi mokesčiai jos veiklai, nes jau dabar apmokėjus visas sąskaitas ir mokesčius pinigų lieka nedaug.

REKLAMA
REKLAMA

„Be abejo, aš skaičiuoju. Aš turiu šeimą, 2 vaikus, planuoju jų ateitį, planuoju atidėti mokslams, tai tikrai galėsiu leisti sau mažiau“, – sakė Jekaterina.

REKLAMA

Kad žmonės, gyvenantys didmiesčiuose ir uždirbantys daugiau, irgi suka galvą dėl pragyvenimo patvirtina ir pajamomis skųstis negalintis muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano.

„Gyvenant Vilniuje su dabartine mokestine reforma, jeigu mūsų šeimos pajamos yra 2-3 tūkstančiai eurų per mėnesį, tai yra išlaidos, kurias mes 100 procentų išleidžiame vaikų būreliams, maistui, sau. Paprastai šnekant, jeigu pajamos iš individualios veiklos anksčiau buvo 2,5 tūkstančio, tai dabar bus 1800, 1600 eurų“, – skaičiavo Stano.

REKLAMA
REKLAMA

Dainininkas prognozuoja, kad valdžia, norėdama atimti papildomai mokesčių iš žmonių, kurie patys susikuria sau darbo vietas, suvarys juos į šešėlį. Lygiai tokį patį koks buvo prie Kubiliaus, kai pakilus mokesčiams visi slėpė kiekvieną uždirbtą litą.

„Po 2008 metų autorinės sutartys ir koncertai nukrito vos ne 100 procentų. Kažkaip vienu momentu visi nustojo koncertuoti, kai pakilo nuo 15 iki 40 procentų. Kokia šito logika – aš nesuprantu. Akivaizdu, kad valstybė neteko labai daug pinigų. Mes ėjome, mes šnekėjome, bandėme paaiškinti, bet neišgirdo. Dabar lygiai tas pats. Akivaizdu, kad žymiai lengviau ir paprasčiau nusukinėti tuos pinigus, visokią neskaidrią veiklą vykdyti per UAB“, – kalbėjo Stano.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Statybų sektoriuje dirbantis Vidmantas – gyvas pavyzdys, kad atlikėjo pranašytės gali išsipildyti.

„Turbūt jau teks nebemokėti tų mokesčių ir eiti į šešėlį. Nematau kitos išeities – arba šešėlis, arba į užsienį. Užsienyje turiu gerą pasiūlymą. Kažką galvosiu, bet nemokėsiu tiek mokesčių“, – tiesiai šviesiai rėžė vyras.

Statybininkas uždirba pakankamai nemažai, bet iš tų pinigų reikia išmaitinti vaikus, žmoną ir susimokėti turimus kreditus. O jei dar reikės mokėti didesnius mokesčius – nebeišgyvens.

REKLAMA

„Dabar gaunu pie 2000 eurų. Bet turiu paskolą, mašiną lizinginę. Jei dar pasikels mokesčiai, tai nežinau kaip...“, – sakė Vidmantas.

Socialinių reikalų ir ekonomikos analitikai neabejoja, kad mokesčių korekcijoms – ne pats geriausias metas, nes tai skatins net tik šešėlį, bet ir dar didesnį skurdo lygį. O jei nauji mokesčiai atsirastų, tai surinktus pinigus reikia panaudoti labiausiai vargstančiųjų gelbėjimui.

„Skurdo mažinimo problema turi būti sprendžiama pastoviai, nes jeigu mes nepatempsime žmonių, kurie turi problemų su finansais, mes galime atsidurti situacijoje, kai įvyks didžiulė takoskyra tarp visuomenės ir galime išsišaukti daug didesnių problemų“, – teigė ekonomistas Marius Dubnikovas.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20:00 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

Tai ko verki, implantuok dantis, remontuok vonias ir imk tuos tukstancius! Nesugebi? Tai belieka putotis komentaruose, suprask, kad uz vezimeliu stumdyma NIEKADA nebus tas pats atlygis, kaip uz profesionalu darba.
Jeigu sulygina individualiia dirbančių mokesčius su samdomųjų, tai tada sakyčiau turėtų ir Darbo kodekso nuostatas taikyti individualiai dirbantiems, t.y. apmokėti jų atostogas, nupirkti darbui reikalingų priemonių, rasti jiems klientų arba mokėti už prastovas kol klientų nėra. Lygybė tai lygybė - ką jau čia padarysi... Taigi laukiam naujų teisės aktų, kuriais valstybė, imanti iš mūsų tiek, kiei iš samdinių, įsipareigotų ir aprūpinti mus tuo, ką turi samdiniai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų