Už protestavimą – 3 metai kalėjimo: Lukašenka užsimojo „nukenksminti“ eilinius baltarusius

Baltarusios diktatorius Lukašenka nusprendė dar labiau įbauginti šalies opoziciją ir eilinius piliečius – užsimojo už dalyvavimą protestuose žmones siųsti į kalėjimą iki 3 metų. O susigrūmusiems su milicininkais – grės dar didesni nemalonumai. Palaikymo žinią Baltarusios politiniams kaliniams siunčia Rusijoje kalinamas opozicionierius Aleksejus Navalnas – Ženevoje jam suteiktas prestižinis žmogaus teisių apdovanojimas už drąsą. 

Vieną kartą pabendravęs su pareigūnais nesusiprotėjai, netapai Lukašenkos gerbėju ir dar kartą buvai sulaikytas nesankcionuotame proteste – laukia iki trijų metų kalėjimo. O gal proteste lengvai nepasidavei pareigūnams, priešinaisi ar net spyrei atgal – kalėjime gali praleisti ir 7-erius metus. Asmeninės informacijos apie pareigūnus ir jų artimuosius paviešinimas gali užtraukti iki 5-erių metų nelaisvės bausmę.

Žvėriškas susidorojimo su piliečiais ir opozicija priemones savo parašu palaimino neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka. Diktatorius pasirašė visą pluoštą naujų, prieš opoziciją nukreiptų įstatymų – pavyzdžiui už, anot režimo, „ekstremistinę veiklą“ ar jos propagavimą – gresia 6-eri metai kalėjimo. Tiesa, kas ta ekstremistinė veikla – anot persekiojamos baltarusių žiniasklaidos – sunku net apibrėžti. Mat taip gali būti įvardinta ir politinė veikla, ir Lukašenkos nešlovinanti žiniasklaida.

Grasinimus opozicijai ir bauginimus eiliniams piliečiams, nuo 1994-ųjų šalį valdantis A. Lukašenka, žarsto tuo metu, kai pats dedasi rūpestingu lyderiu, besirūpinančiu tautiečių apginklavimu Baltarusioje pagamintais ginklais.

„Jei neduok Dieve kažkoks konfliktas ar neduok Dieve kils karas – kiekviena šeima ir teritoriniai vienetai turi būti apginkluoti visu šaunamųjų ginklų kompleksu. Tada priešas supras – kad su mumis geriau nesipykti“, – tvirtina A.Lukašenka. 

Tuo metu Rusijos BBC tarnyba išplatino Lukašenkos režimo sulaikytos Ramano Pratasevičiaus draugės Sofijos Sapegos pirmus laiškus šeimai iš izoliatoriaus. Rusijos pilietė, kuriai gresia dešimtys metų kalėjimo ragina visuomenę nekaltinti Ramano, esą jis darė viską, kad ją apsaugotų. Lukašenkos propagandos dabar išnaudojamas Pratasevičius, anot jo merginos, prieš lemiamą skrydį net sapnavo, kad leidžiasi Minske.

REKLAMA

Baltarusios politiniams kaliniams palaikymo žinią siunčia ir Rusijoje kalinamas Aleksejus Navalnas, iš kalėjimo ligoninės vėl grąžintas į Pokrovo koloniją. Vakar Ženevos viršūnių susitikime žmogaus teisių ir demokratijos klausimais jam buvo skirtas prestižinis žmogaus teisių „Drąsos apdovanijimas“ už nepaprastą drąsą ir didvyriškas pastangas atkreipti dėmesį į Putino režimo nusikaltimus. Apdovanojimą atsiėmusi jo dukra sako, kad Navalnas prašė apdovanojimą skirti Baltarusios ir Rusijos politiniams kaliniams.

A. Navalno dukra Darija citavo tėvą, kuris sakė: „Dauguma jų yra kur kas blogesnėje padėtyje nei aš, nes esu garsus ir gerai žinomas. Bet jie turi žinoti – jie ne vieni ir neužmiršti. Taigi turime prisiminti visus kovojančius už mūsų laisvę.“

Kremlius, beje toliau dorojasi ir su Navalno organizacijomis – Maskvos teismas šiandien sprendžia ar ekstremistinėmis organizacijomis pripažinti Aleksejaus Navalno štabus ir Kovos su korupcija fondą.


Rašyti komentarą...
K
Khjjggff
2021-06-10 08:08:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lukasenka, norejo nukensminti paprastus zmonis tiesiog lt zurnalistai viska mato ir girdi. O tik kad kita sraipsny parašytų lt redakciju, šviesuoliai, kaip, lt valdziazmogei keksmina lt zmonis, pažeidinėja konstitucija. Varzi zmoniu laisvę. Vaikai sedi1ni metai namuose. Dusinami ir gazdinami. Ir, ne tik, kad testavimu, bet ir priverstine vakcinacija. Kur didesnis, žmonių tramdymas. Lt ar Baltarusijoje. Baltarusija ir dvi šalys pasaulyje nesiėmė bakteruloginu virusu naikinti ir žmonių, ir ekonomikos. Kas vistik yra baisesnis, ar lukasenka, ar lt koncervstorei, jurie per 30 nepriklausimybes metų, lietuva paverte bomžų ubagų šalimi,ir savo purvinais batais sutrype savo tevyne, savo protėvių žemę. Baltarusija turi ir fabrikus is vaikai gera isilavinima gauna. Kas ta baisesni, Lukašenka, ar. Lt valdziazmogei. Sunaikint konstitucija svarbiausia, suvsrzyt laisvę ir per prievarta masiškai bandą suskiepyti.
Atsakyti
-8

V
VALDONĖ
2021-06-10 11:45:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
PIRMIAUSIA pasidomėkite kokių priemonių imasi Amerikoje tokiu atveju kaip Baltarusijoje.čIA Lukašenka dar švelnius istatymus išleido.Amerikoje prieš policininką rankos nepakelsi....o ne kad dar galėtum ir suspardyti...
Atsakyti
-3

K
Kar
2021-06-10 11:52:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Buvo laikas kad Lietuvoje ir už 80 rublių gyvenom...Ir pragyvenom.Jeigu būtų taip blogai seniai 9 milijonai gyventojų būtų išėję į gatves.O dabar tik keli tūkstančiai išeina....Ir tai tik tie kuriems"pamoka už paslaugas"(už ėjimą į gatves)
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų