Navalnas iš ligoninės grąžintas į koloniją: atsiima ieškinius pareigūnams

Kremliaus korupciją demaskavęs Aleksejus Navalnas iš kalėjimo ligoninės grąžintas į Pokrovo koloniją. Jis pareiškė, kad atsiima du ieškinius, iškeltus kolonijos pareigūnams, nes šie pagaliau jam leido skaityti knygas. Savo ruožtu į Ukrainą iš Rusijos pabėgęs kitas opozicionierius Dmitrijus Gudkovas pareiškė, kad bijodamas jog Rusijoje bus susidorota su jo artimaisiais atsisako planų dalyvauti Dūmos rinkimuose. 

Aleksejus Navalnas pusantro mėnesio leido kalėjimo ligoninėje. Joje atsidūrė po 24 dienų bado streiko, kurį paskelbė, nes nesulaikė tinkamo gydymo dėl stiprių nugaros skausmų ir kojų tirpimo. Atsidūręs ligoninėje, Kremliaus kritikas bado streiką nutraukė, o dabar A. Navalnas iš ligoninės grąžintas į Pokrovo koloniją. Vaizdo ryšiu jis dėkoja už tai, kad pagaliau gauna knygų:

„Knygų man duoda ir ir duoda jų įprasta tvarka. Už tai labai dėkoju. Man svarbu, kad man duoda knygų.“

Dar prieš atsidurdamas ligoninėje, jis kolonijai iškėlė du ieškinius už tai, kad šie atsisakė jam perduoti Koraną ir Bibliją, neleido skaityti laikraščių. Dabar A. Navalnas tvirtina, kad ieškinius atsiėmė:

„Skaitymas – jėga, žinios – jėga. Knygos yra svarbios ir mes šiuo klausimu pasistūmėjome pirmyn.“

Savo ruožtu iš Rusijos į Ukrainą nuo baudžiamojo persekiojimo pabėgęs kitas Kremliaus kritikas Dmitrijus Gudkovas sako, kad taip pasielgė, nespabijojo rizikuoti savo šeimos narių saugumu:

„Iš tėčio Genadijaus Gudkovo ir savo žmonos sužinojau apie juos pasiekusius grasinimus – jei neišvyksiu, jie imsis represijų prieš mane ir visą mano šeimą. Turėjau labai mažai laiko. Išvykau kartu su broliu. Pamaniau, kad nesu pasirengęs aukoti savo artimųjų, draugų ir sąjungininkų gyvybės ar sveikatos dėl galimo iškilimo į valdžią 2024 m.“

Iš Rusijos nuo Kremliaus režimo pasprukęs D. Gudkovas jau paskelbė, kad Dūmos rinkimuose nedalyvaus, tačiau kovą žada tęsti: „Noriu grįžti į Rusiją. Tai laikinas pasitraukimas, kad sukaupčiau jėgų ir grįžčiau į mūšį.“

Praėjusią savaitę D. Gudkovas buvo dviem dienoms sulaikytas, pateikus kaltinimus, kaip sako, sufabrikuotoje sukčiavimo byloje. Jis taip pat gavo baudą ir už dalyvavimą A. Navalno palaikymo akcijoje sausį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų