• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinijoje viešintys Europos lyderiai atvirai ragina Xi Jinpingą paprotinti Putiną, mainais užmerkdami akį į nesutarimus ir siūlydami ekonominę draugystę. Kinijos lyderis pažadėjo paskambinti Zelenskiui ir paragino vengti branduolinio karo, bet neįvardijo Rusijos, kuri tokiu karu nuolat grasina.

Kinijoje viešintys Europos lyderiai atvirai ragina Xi Jinpingą paprotinti Putiną, mainais užmerkdami akį į nesutarimus ir siūlydami ekonominę draugystę. Kinijos lyderis pažadėjo paskambinti Zelenskiui ir paragino vengti branduolinio karo, bet neįvardijo Rusijos, kuri tokiu karu nuolat grasina.

REKLAMA

O kol Europos lyderiai ieško rakto į taiką Ukrainoje – pastaroji ruošia 40 tūkstančių karių pralaužti Rusijos gynybą ir pasiekti Krymą. Ir mėto užuominas apie galimas derybas su Maskva.

Ar raktas į taiką Ukrainoje ir saugumą Europoje slypi Pekine? Emmanuelis Macronas, panašu, tiki kad taip.

O Kinijos autoritarinis lyderis, pas kurį dabar važiuoja Europos lyderiai, prašydami pagalbos sprendžiant Rusijos problemą – neabejotinai stiprina savo įtaką tarptautinėje arenoje ir spaudžia Europą atsisakyti kai kurių vertybinių principų vardan draugystės.

„Kinija ir Prancūzija, būdamos daugiapolio pasaulio ir tarptautinių santykių demokratizacijos šalininkės – turi galimybę ir atsakomybę peržengti nesutarimus ir suvaržymus“, – kalba Xi Jinpingas.

REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijos prezidentas vizito išvakarėse pareiškė, kad Europai nereikėtų mažinti ekonominių ryšių su Kinija. Xi Jinpingui Macronas atvirai sako, ko norėtų mainais.

REKLAMA

„Rusijos agresija Ukrainoje sudavė smūgį šiam stabilumui. Nutraukė dešimtmečius taikos Europoje. Žinau, kad galiu kliautis jumis, kad atvesite Rusiją į protą ir visus susodinsite prie derybų stalo“, – teigia E. Macronas.

Macronas kalba apie derybas, kurių idėjos dar pernai, rodos, buvo atsisakęs. Gal todėl, kad ir Xi Jinpingas puoselėja derybų idėją. Kinijos lyderis neslepia, kad karo eskalacija jam nenaudinga.

„Raginame visus laikytis pažado nenaudoti branduolinių ginklų ir nepradėti branduolinio karo“, – sako X. Jinpingas.

REKLAMA
REKLAMA

Perspėjimas, tikriausiai skirtas branduoliniais ginklais nuolat grasinančiam Kremliui, bet Xi Jinpingas Rusijos neįvardija.

Netrukus prie diskusijų prisijungia EK prezidentė Ursula Von Der Leyen. Pirma pagiria Kinijos istoriją, pareiškia, kad Europa nenori atsiriboti nuo Kinijos, o tuomet prabyla apie Ukrainą.

„Norime, kad būtų atkurta taika. Kad tą pasiektume, Rusija turi baigti invaziją ir išvesti karius iš Ukrainos“, – kalba U. Von Der Leyen.

Lyderiai ragino Xi Jinpingą netiekti Rusijai ginklų. O po derybų diplomatai pranešė, kad Xi Jinpingas sutiko paskambinti Zelenskiui, kai tam ateis laikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar Pekinas mainais į geresnius santykius su Europa Kinija spaus Rusiją – dar nežinia. Žinoma, to norėtų Zelenskis, kuris Varšuvoje į susirinkusius kreipėsi lenkiškai.

„Sveika Varšuva, sveika Lenkija!“, – kalba V. Zelenskis.

Kol kas vienintelis kelias Ukrainai atsikratyti rusų – išstumti juos jėga.

„Tereikia nepailsti solidarizuotis“, – tikina V. Zelenskis.

„Šio karo pabaiga dar toli. Ukrainai būtina padėti“, – tvirtina Lenkijos prezidentas Andrzej Duda.

REKLAMA

Todėl Duda ir pažadėjo ateityje perduoti Ukrainai visus turimus naikintuvus MiG-29. O kiek anksčiau Varšuva paskelbė, apie 100 lenkiškų šarvuotų kovos mašinų Rosomak pardavimą Ukrainai.

„Svarbu, kad tie, kas dabar apkasuose rytuose – kur karšta, ir pietuose – žinotų, kad Varšuvoje sutarėme dėl kažko, kas suteiks Ukrainai ir kiekvienam kariui daugiau jėgos“, – kalba V. Zelenskis.

Daugiau jėgos Ukrainos kariams prireiks jau netrukus. Nepaisant to, kad rusai Bachmute pastarosiomis dienomis veržiasi vis giliau į miesto centrą – Bachmuto pašonėje, anot ukrainiečių, jau juntama okupantų panika: „Dabar jie bijo, kad mes pradėsime puolimą, ir patys nepuola.“

REKLAMA

Tad ukrainiečiai laukia įsakymo: „Žinoma, mes pasiruošę. Reikia tai daryti. Ir kuo greičiau, tuo geriau.“

O „Reuters“ skelbia, kad Ukraina kontrpuolimui aktyviai ruošia 8 naujas šturmo brigadas – iš viso 40 tūkst. karių, daugelis jų – motyvuoti, norintys atkeršyti rusams: „Miegam ir treniruojamės – tai viskas, ką darome.“

Karių paruošimas trunka kelis mėnesius. Naujos brigados kariaus petys petin su reguliariąja kariuomene, pastiprinta vakarietiškais tankais ir tūkstančiais užsienyje paruoštų karių:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šis kontrpuolimas – tai reali galimybė juos išstumti. Ir kas gi daugiau, jei ne šturmo brigados eis pirmyn.“

„Jie pasiruošę. Vienas mūsiškis vertas 30-ies jų.“

Ukrainiečių tikslas – kontrpuolimu pasiekti Krymo administracinę ribą.

Anot „Financial Times“ kalbinto Zelenskio biuro atstovo Andrijaus Sibihos, tuomet Kyjivas svarstytų galimybę pusiasalį susigrąžinti diplomatiniu keliu. Bet neatmeta galimybės, kad tai teks padaryti jėga. Kyjivas patikslino, kad derėtų remtis Zelenskio žodžiais, kalbant apie bet kokias derybas su Ukrainoje žudančiu ir žemes grobiančiu Putinu.

Pastarasis ketvirtadienį surengė sąjunginės valstybės tarybos posėdį su savo tarnu – Baltarusijos neteisėtu prezidentu Aliaksandru Lukašenka, kuris dabar visiems grasina Putino branduoliniais ginklais. Kremliaus branduolinė isterija paaiškinama paprastai. Putinas ką tik gavo dvigubai ilgesnę sieną su NATO ir su baime laukia ukrainiečių kontrpuolimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų