REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugėja ne tik žmonių, sergančių onkologinėmis ligomis, vėžys vis dažniau kamuoja ir gyvūnus. Juos gydant taikomi ir tradiciniai būdai, tokie, kaip operacija ar chemoterapija, ir itin modernūs metodai.

Daugėja ne tik žmonių, sergančių onkologinėmis ligomis, vėžys vis dažniau kamuoja ir gyvūnus. Juos gydant taikomi ir tradiciniai būdai, tokie, kaip operacija ar chemoterapija, ir itin modernūs metodai.

REKLAMA

O Kaune pirmą kartą šuneliui atlikta kepenų naviko abliacija. Dešimtmetis mišrūnas Grikis į veterinarijos kliniką keliauja pakartotinei apžiūrai.

Gydytojas Paulius Morkūnas echoskopu apžiūri, kaip šuneliui sekasi kovoti su augliu – rezultatai džiuginantys: „Pagal mūsų ankstesnius matavimus, sumažėjimas yra apie 70 procentų.“

O, kaip pasakoja Grikio šeimininkė, augintinis vieną dieną tiesiog nepakilo iš guolio.

„Nei valgyt nenorėjo, nei gert, tiesiog žiūri į tave tos akytės, uodegytę vizgina, o ant kojyčių nebeatsistoja. Jam priepuoliukai ištisiniai buvo, jis rastinukas, daug bėdų turėjo“, – pasakoja šuns šeimininkė Dita Khruleva.

Moteris suskubo ieškoti pagalbos – kreipėsi į kelias klinikas. Paaiškėjo, kad jos numylėtinį kankina auglys kepenyse. Paulius Morkūnas pasiūlė šunelį gelbėti unikaliu būdu – taip Grikis tapo pirmuoju gyvūnu, kuriam atlikta kepenų naviko abliacija.

REKLAMA
REKLAMA

„Mikrobangomis įvedama adata į naviką, žinoma, prieš tai jis išmatuojamas, ir parenkamas tam tikras impulsų kiekis, laikas ir daroma 180 laipsnių temperatūroje – liaudiškai tariant, navikas tiesiog išverda“, – aiškina veterinarijos gydytojas Paulius Morkūnas.

REKLAMA

Štai, kaip vyko operacija: Grikis jau užmigdytas, paruošta speciali adata. Gydytojas dar viską patikrina. Ir adata duria tiesiai į auglį.

Morkūnas neslepia – buvo daug jaudulio, skaičiavimų, nes būtinas tikslumas.

„Labai, labai džiaugiuosi, atlikome pirmą kartą Lietuvoje... Žmonėms jau taikoma keletą metų ir labai sėkmingai įterpiama, ir gydoma žmonių medicinoje“, – sako P. Morkūnas.

Svarbu ir kad auglys nebūtų didelis ir plačiai išvešėjęs.

„Grikis buvo 5,5 ant ribos, galima iki kokių 7 cm, bet kuo mes turime didesnį, mes turim mažesnę tikimybę, kad mums pavyks 100 proc iki galo. Jei mes turim 1–3 cm prostatos, inkstų naviką, tai yra aukštas lygis, kada mes galime pagydyti gyvūną“, – kalba P. Morkūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Tokiam gydymo metodui nereikia pjūvio – nelieka ir didelio rando. Gyvūnas atsigavęs jau po kelių valandų keliauja namo.

„Nuostabiai, apetitas labai geras, žvalus, linksmas, bėgiojam, žaidžiam, viskas tik į gerą“, – sako D. Khruleva.

Štai ir Simona Nainė į kliniką skuba su visais trimis savo augintiniais. Moteris pasakoja, kad įtartiną darinį ant jų senjorės Nainytės kūno pastebėjo šunytės kirpėja.

„Nuvedėm į kirpyklą visus šunis, kad juos apkirptų, išmaudytų ir kirpėja pastebėjo, kad kairėj kojytėj galinėj yra guziukai. Ir mes iš karto užsiregistravom pas veterinarą, padarė biopsiją ir pasakė, kad Nainytei yra putliųjų ląstelių vėžys“, – kalba S. Nainė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O jis labai agresyvus ir greitai plinta. Tad penkioliktus metus skaičiuojančiai keturkojei gydytojai vėžį bando suvaldyti taikydami chemoterapiją.

„Visi mūsų gyvūnai yra šeimos nariai ir norisi suteikti pačią geriausią priežiūrą, kokia tik gali būti. Ir mes kiekvieną savaitę kaip laikrodukai. Kada mums pasako, tada atvažiuojam, pasitikim 110 proc., kokį gydymą skiria. Jei galim daryti chemiją – tai darom, jei reikia lašint lašelines – lašinam. Kokius vaistus reikia duot – duodam“, – sako S. Nainė.

REKLAMA

Pasak veterinarijos gydytojo, pastaruoju metu gyvūnai gerokai dažniau serga onkologinėmis ligomis.

„Lengviausia pastebėti, kai yra pas gyvūną ant odos ir yra vizualiai darinį, kuris yra beaugantis matomas. Daug slapčiau, kai vyksta vidaus organuose, plaučių srityje – mes negalime pamatyti vizualiai, todėl rekomenduojama kasmetinė gyvūno profilaktika, pasitikrinti vidaus organus, atlikti echoskopiją“, – sako P. Morkūnas.

Gydytojas sako, kad daugiau onkologinių ligų nustatoma ir dėl geresnės diagnostikos, ir dėl didesnio žmonių rūpesčio savais augintiniais.

Nuo kada zmogus ne gyvunas. Labai jau save iskelete. Ir plaukuoti ir kakojat ir sysiojat ir riaugejat ir cepsit ir t.t. , baisiau uz suniukus ar kitus gyvunus ... juokas ima kai laiko save kazkuo kitu.... yra mitybos grandine ir mes visi joje dalyvaujame, visi teeasam tik sutverimai ant sios zemes, kur " žmogui " viskas maiso.... gyvūnas " žmogus " laiko save auksciau visko,tad gamta vis dazniau primena,kad yra ir stipresniu jegu už mus,kur visas " žmogiskumas " nublanksta. Ismokit nemenkint silpnesniu, gyvenimas taps grazesnis.
Ne pasaulis rieda,o nepykanta pertvinke zmones mus zeme ridena, tik greit nusiridens patys nekesdami gamtos grozio, gyvūnų. Nors karta susimastet kaip jaustumetes like ant zemes vieni su savimi ir savo nepykanta. Toks vaizdas,kad kruva psichiniu ligoniu pasauli gyvena,kurie visko aplink nekencia. Ne jus sukuret tuos vargsus gyvunelius ne jums ir sprest ka daro mylintys savo augintinius zmones. Jusu nuomone neprivalo vadovautis visi. Nepatinka užsiimk tuo kas patinka. Pusk isvis is tokiu straipsniu ten kur jautiesi neispindejus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų