Tapinas: „Kas turi gerus programuotojus ir mažai sąžinės, gali surinkti 6 milijonus parašų“

Žadėjęs milijoną parašų palaikančių gėjų parlamentarą Tomą Vytautą Raskevičių Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, Andrius Tapinas šiandien įteikė dukart mažiau – 400 tūkstančius internete surinktų parašų.

Ir tai yra daugiau, nei prieš tai Seimui įteikė kita aktyvistų grupė, reikalavusi pašalinti Raskevičių iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkų.

Ir nors abi internetines peticijas palaikė beveik milijonas lietuvių, jos jokios juridinės galios neturi, nes parašai rinkti internete ne pagal Peticijų įstatymą.

6 dėžės, daugiau nei 400 tūkstančių parašų, tiek žmonių prisijungė prie Andriaus Tapino „Milijonas parašų: pabudome ir kelkimės“ akcijos reaguojat į iniciatyvą, kuomet visuomenininkais prisistatę žmonės Seimo pirmininkei įteikė 360 tūkstančius įrašų, remiančių reikalavimą, kad Tomas Vytautas Raskevičius pasitrauktų iš Seimo žmogaus teisių pirmininko pareigų. Dėžės perduodamos Seimo pirmininkei.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tapinas: „Kas turi gerus programuotojus ir mažai sąžinės gali surinkti 6 milijonus parašų“

Pasak Andriaus Tapino, šios akcijos metu buvo užfiksuota daugiau nei 887 tūkstančiai parašų, bet patikrinus žmonių vardus bei pavardes, paaiškėjo, kad pusė jų yra tiesiog kažkieno pokštas ar melagingas įrašas.

„Daug savanorių komanda dirbo filtruodama tuos parašus, prisidėjo IT specialistai, kurie ieškojo įvairių nesutapimų, arba pasikartojimų, arba tokių žmonių, kurių vardas yra nekenčiu, pavardė gėjų“, – sako visuomenės veikėjas Andrius Tapinas.

Andrius Tapinas pripažįsta, kad tiek jo, tiek kita organizuota iniciatyva internete rinkti kažką panašaus į parašus jokių teisinių galių neturi ir tautos valios neišreiškia, nes tai net ne parašai, tik žmonių vardai ir pavardės, o matant, kiek duomenys gali būti netikslūs ir pasikartojantys, kyla abejonių ir dėl peticijos, nukreiptos prieš Raskevičių.

„Kažkas šiandien surinko atseit 300 tūkstančių. Aš galiu pasakyti, kad kažkas, kas turi gerus programuotojus ir mažai sąžinės, rytoj gali surinkti 6 milijonus parašų ir atnešti jau 15 dėžių į Seimą“, – pasakoja A. Tapinas.

Iniciatyvą įvertino ir Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Aš tai vertinu kaip iniciatyvą, kuri parodo, kaip lengva yra manipuliuoti pavardžių sąrašais“, – teigia Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Pasak Seimo pirmininkės, per tokį trumpą laiką surinktomis žmonių pavardėmis galima ne tik manipuliuoti, bet ir jomis pasinaudojant daryti įtaką demokratiniams procesams. Na. o žmonės, norintys daryti įtaką politiniams procesams. gali naudotis teisinę galią turinčia peticijos galimybe.


Rašyti komentarą...
t
tai
2021-03-04 19:50:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sorosui turetu buti geda, del tokiu darbuotoju.
Atsakyti
-1

n
ns
2021-03-04 19:57:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu nieko ,nebesuprantam,Vilnius visai sužidrejo,baisu,galvojam ,kad Tapinas normalus vyras,o jūs pasirodo,ne
Atsakyti
0

O
Oi
2021-03-04 20:04:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Yra tokia sąvoka-sudeginta sąžinė...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų