„Labai dažnai aš tiesiog nenorėdavau grįžti namo. Stengiausi kuo ilgiau užtrukti mokykloje, lankyti įvairius būrelius, nes tas vaizdas, kurį rasdavau grįžusi ir išvydusi savo mamą būdavo labai liūdnas,“ – pasakoja Gabija.
Nepaisant vaikystėje patirtų traumų, moteris savo gyvenimą kūrė visiškai kitaip. Pati nevartoja alkoholio ir jau ne vienerius metus padeda moterims, kurios yra priklausomos.
„Ilgainiui supratau, kad negaliu likti abejinga panašaus likimo moterims kaip mano mama. Įkūriau pagalbos namus „Ramunėlės rehab“. Būtent toks buvo mano mamos vardas.. Šiuose namuose teikiame psichologinę ir kitokią būtinąją pagalbą, kad į priklausomybės liūną įklimpusios moterys greičiau sveiktų,“ – tikina Gabija.
Ji neslepia, kad jos mama mirė, kai apsvaigusi paslydo ir susitrenkė galvą. Gabija taip pat pripažįsta, kad kurį laiką mamai buvo pavykę visiškai atsisakyti svaigalų, tačiau ilgainiui ji vėl atkrito.
„Alkoholizmas yra liga ir ji, deja, labai dažnai neigiama pačių sergančiųjų. Aš visada maniau, kad padėti galima net tada, kai žmogus nepripažįsta savo bėdos, tačiau dabar akivaizdžiai matau, jog tai neįmanoma. Jeigu moteris ar vyras neigia, kad yra priklausomi, jei kategoriškai nenori sveikti – artimieji, specialistai yra bejėgiai,“ – teigia Gabija.
Kodėl moterys apskritai pradeda gerti? Kokią žalą jų priklausomybė daro vaikams? Su kokiomis bėdomis susiduria suaugę alkoholikų vaikai ir kodėl vieni, kaip Gabija, pasirenka kardinaliai priešingą gyvenimo kelią, o kiti paseka geriančių tėvų pėdomis?
Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Lūžis“ įvairūs Lietuvos žmonės – tiek žinomi, tiek ir nežinomi atvirai dalinasi savo gyvenimo lūžiais: kaip jiems sekėsi priimti įvairius sprendimus, kodėl tai tapo svarbia patirtimi ir ko ji išmokė bei gali išmokyti kitus.