REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Statybines prekes pardavinėjantys Lenkijos verslininkai trina rankomis. Pastaruoju metu dėl susidariusio ryškaus kainų skirtumo lietuviai prekes šluoja tonomis. Statybinių medžiagų kainas Lenkijoje ir Lietuvoje palygino TV3 laida „Karštai su tv3.lt“.

Statybines prekes pardavinėjantys Lenkijos verslininkai trina rankomis. Pastaruoju metu dėl susidariusio ryškaus kainų skirtumo lietuviai prekes šluoja tonomis. Statybinių medžiagų kainas Lenkijoje ir Lietuvoje palygino TV3 laida „Karštai su tv3.lt“.

REKLAMA

Lenkijos lietuvis Petras Černelis yra vienos iš didžiausių Suvalkuose veikiančių statybinių medžiagų parduotuvės savininkas. Lietuviai iš Petro parduotuvės statosi namus – praktiškai nuo pamatų iki rakto.

„Klientai atvažiuoja su projektu ir pagal projektą mes jam teikiame visas medžiagas, pagrindines visas prekes vežam. Viską pateikiam, viską suvežam į Lietuvą“, – sakė P. Černelis.

Pavyzdžiui, gipsinio tinko, reikalingo sienų tinkavimui, Lenkijoje 30 kilogramų maišas kainuoja 6 eurus, o Lietuvoje 6 eurus 69 centus. Jei namo statyboms prireikia 100 maišų, tai sutaupoma 70 eurų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Perka lietuviai daug, tikėkimės, kad nenustos pirkti“, – džiaugėsi ir vylėsi Petras.

Gipskartonio plokštės pas kaimynus taip pat pigesnės. Skirtumas apie 1 eurą nuo kiekvieno vieneto tiek standartinės, tiek brangesnės ir drėgmei atsparios rūšies.

REKLAMA

„Viena iš pagrindinių medžiagų, kai pastatai sieną, tada eina gipsas, apie 5 su puse euro viena plokštė. Žalias – apie 10 procentų brangesnis, apie 6 eurai už vieną plokštę“, – aiškino statybinių prekių parduotuvės savininkas.

O labiausiai statyboms pastaruoju metu lietuviai Lenkijoje perka deficitinę statybų prekę – polistireninį putplastį, kuriuo šildosi grindis ir stogus. Kubinis metras Lietuvoje kainuoja apie 78 eurus. Lenkijoje – daug mažiau. 

REKLAMA
REKLAMA

„Stengiamės jį pateikti ir apie 80 procentų polisterolo jau turime, kaina yra apie 70 eurų už kubinį metrą“, – sakė P. Černelis.

Statyti namą ar daryti buto remontą – dešimtis ir šimtus tūkstančių eurų kainuojantis malonumas, todėl perkant medžiagas Lenkijoje dideliais kiekiais lietuviai sutaupo didžiules sumas pinigų.

„Pigiau, reikia manyti, kad pigiau, kadangi lietuviai atvažiuoja ir lygina tas kainas, tai klientai mato, kur pigiau“, – teigė Petras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lenkijoje pridėtinės vertės mokestis statybinėms prekėms yra didesnis nei Lietuvoje, tačiau net ir esant didesniems mokesčiams lietuviai ten gali rasti prekių geresnėmis kainomis.

„Bendras PVM šiems produktams yra didesnis negu Lietuvoje – 23 proc. Lenkijoje, o Lietuvoje 21 proc. 

Pagrindinis efektas yra jų silpna valiuta, zlotas, ir, deja, ji išlieka silpna dėl tam tikrų nesutarimų su Europos Sąjunga. Tai yra pagrindinis ir bene vienintelis veiksnys, kodėl Lenkija yra žymiai pigesnė nei visos aplinkinės šalys“, – aiškino ekonomistas Žygimantas Mauricas.

REKLAMA

Daugelis statybinių prekių gaminama Lenkijoje, todėl, tai yra dar viena priežastis, kodėl ten mažesnės prekių kainos.

„Kainos produkto, kuris yra Lietuvoje ir kuris yra Lenkijoje, gali skirtis nuo 10 iki 30 procentų“, – teigė P. Černelis.

Ekonomistas Ž. Mauricas sakė, kad nėra prasmės konkuruoti su Lenkija. 

„Nėra didelės prasmės konkuruoti kainų lygiu su Lenkija. Jau su jais tikrai nepakonkuruosime“, – kalbėjo ekonomistas.

Taip pat, lenkų valiuta zlotas euro atžvilgiu yra rekordinėse žemumose, todėl pirkimas pas kaimynus mums artimiausiu metu atrodys, kaip labai patrauklus būdas gauti prekių žymiai pigiau.

REKLAMA

„Visi keliai veda į Lenkiją. Tai yra galvos skausmas ne tik mums, bet ir Čekijai, ir Slovakijai, ir Vokietijai.

Visi norėtų, kad Lenkijos valiuta sustiprėtų, bet ji kaip tik dar labiau susilpnėjo šios krizės metu ir dėl to šiais metais mes turėsime rekordiškai didelį kainų atotrūkį“, – aiškino Ž. Mauricas.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Karštai su tv3.lt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų