Slaugytojas Mindaugas: kai krūvis didėja, turėtų ir alga augti

Valdžios pažadas nuo praėjusio sausio didinti algas medikams taip ir liko tik svajonėse. Priedus iki šiol gauna tik Covido skyriuose dirbantys gydytojai ir slaugytojai. Premjerė rėžia, kad pinigų nesuplanavo ankstesnė Vyriausybė. Aurelijus Veryga atkerta, kad Šimonytė kalba nesąmones.

Slaugytojas Mingaudas Basevičius, kai ateina jo pamaina, jau pora metų darbuojasi vienoje „karščiausių“ dabar ligoninių – Santaros klinikose. Tiesa, ne Covid pacientų skyriuje. Tačiau ir jis, ir dar beveik du šimtai jo kolegų dar sausį tikėjosi žadėtų didesnių algų. Bet nesulaukė.

„Visi pinigai keliauja Covid pacientų gydymui, Covid priedų mokėjimui. Papildomų lėšų jie nenumatė ir greičiausiai nenumatys“, – sako profsąjungos pirmininkas Mingaudas Busevičius.

Nors susitarimas kelti algas pasiektas dar 2017-aisiais. Pasak šios įstaigos slaugos darbuotojų profsąjungos pirmininko, atlyginimai sunkiai plušantiems medikų pagalbininkams vis dar labai nedideli.

„Apie 1600 „popieriuje“. Tai apie 160 eurų darbo užmokestis turėjo didėti. Tai yra ženkli suma“, – pasakoja M. Busevičius.

Algos, pagal susitarimą, sausį turėjo augti 9-iais procentais. O dabar jau gegužė.

„Darbuotojai yra tikrai nusivylę. Kai tavo darbo krūvis padidėja keliais kartais, turėtų ir darbo užmokestis atitinkamai padidėti“, – teigia M. Busevičius.

Taigi priedų sulaukia tik Covid pacientus gydantys ir slaugantys medikai, tačiau bazinė alga nekilo ir jiems.

„2018 m. gegužės 5 d. kelta apie 11 proc., 2019 m. rugsėjį beveik 9 proc. ir 2020 m. gegužę apie 10 proc. Šiais metais jokių paslaugų įkainių didinimo dar nebuvo“, – kalbėjo Rajonų ligoninių asociacijos vadovas Vygantas Sudaris.

Pernai Sveikatos apsaugos ministerija skelbė, kad darbo užmokesčio fondą medikams didina 130 mln. eurų. Premjerė Ingrida Šimonytė patvirtina, kad šiemet pinigus paprasčiausiai suryja užsitęsusi pandemija ir minėti priedai karštuosiuose skyriuose iš mirties nasrų ligonius traukiantiems medikams.

REKLAMA

„Covido priedus, matyt, reikės mokėti gerokai ilgiau. Tam valstybė šiais metais išleis arti 200 mln. eurų ir tai yra papildomos medikų pajamos už papildomą darbą, už didelį krūvį, bet papildomos pajamos“, – sako Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Pakruojo ligoninės direktorius ir Rajonų ligoninių asociacijos vadovas Vygantas Sudaris pabrėžia, kad itin neigiamai žadėtų lėšų stygius veikia būtent mažesnes gydymo įstaigas.

„Darbuotojai laukia, prie sienos remia darbdavius, o mes neturime, ką išmokėti daugiau, kokie buvo pažadai. Tokia ir situacija“, – pasakoja V. Sudaris.

Tuo metu dabartinė ir buvusi valdžia tik svaidosi kaltinimais viena kitai – yra medikams pinigų dabartiniame biudžete ar ne.

„Aš noriu priminti, kad biudžeto projektas, kuris buvo pateiktas pono Verygos, apskritai nenumatė jokių lėšų jokiam medikų atlyginimų didinimui. Ir net nesvarstė kažkodėl to klausimo“, – teigia I. Šimonytė.

„Ne nenumatyti jie buvo, o atsirado kažkokios kitos aplinkybės. Reiškia, premjerė tiesiog spekuliuoja ir kalba nesąmones. Eilinį kartą nieko neranda. Reikėjo gal ruoštis prieš einant į Vyriausybę“, – kalbėjo „valstietis“ Aurelijus Veryga.

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas posėdyje žadėjo, kad pinigų dar ieškos. Netrukus valdžia koreguos šių metų valstybės biudžetą.

„Bus surasti pinigai, nes šiais metais buvo mokama priedai ir iš rezervo. Bet rezervas bus praktiškai visas atstatytas – virš 200 mln“, – sako komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

Taigi, valdantieji viliasi, kad žadėtais devyniais procentais algas medikams padidinti galės nuo liepos, tačiau jokių garantijų nėra.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų