Skuodo rajone pasieniečiai nustėro: traktorių vairavo 10-metis, juo liepė važiuoti tėvai

Skuodo rajone iš posto važiavusiems pasieniečiams iššoko akys ant kaktos, kai jie prasilenkė su traktoriumi, kurį vairavo dešimtmetis. Šalia sėdėjo dar jaunesnis jo brolis. Vaikų tėvas aiškina, kad mažamečiams liepė pervaryti traktorių iš vieno lauko į kitą. Esą dešimtmetis puikiai vairuoja šią transporto priemonę.

Iš posto Skuodo apylinkėse važiavę pasieniečiai iki šiol negali patikėti tuo, ką išvydo. Prasilenkdami su lyg niekur nieko plentu važiuojančiu traktoriumi, vyrai galvojo, kad akys jiems meluoja. Už traktoriaus vairo sėdėjo vaikas. Pasieniečiai puolė jį stabdyti.

„Labai lėtai sustojo, viskas buvo kultūringai. Sėdėjo už vairo 10 metų berniukas ir šalia sėdėjo jo brolis, kažkur 7–8 metų“, – sako Palangos pasienio užkardos vadas Ričardas Ūba.

Traktorius dabar ramiai stovi lauko viduryje, o už jo vairo šiandien jau suaugęs žmogus.

Mažamečio traktorininko tėvas pasakoja, kad jie lauke renka akmenis ir meta juos į traktoriaus kaušą, taip ruošiasi žemės darbams. Esą vakar darė tą patį, tačiau prireikė traktoriumi pervažiuoti į kitą lauką, todėl ir davė vairą vaikui, o pats sėdo už automobilio vairo.

„Ką tik tebuvo į kelią čiut čiut įvažiavęs ir viskas. Mokom važiuoti su traktoriais, nėr kam dirbti laukuose paprasčiausiai. Reikia daug darbo jėgos. Mūsų ūkis yra mišrus ir tiek.“

Vyras sako, kad gailisi. Nesmagu ir prieš kaimyną. Pasirodo, traktorių pasiskolino. Tad pagal įstatymus 30 eurų baudą už transporto priemonės perdavimą nepilnamečiui teks mokėti kaimynui. Vaiko tėvas atsipirko įspėjimu.

O štai gretimo kaimo gyventojas Algirdas traktorių vairuoja nuo 15 metų. Dabar vyrui 59-eri. Algirdas pasakoja, kad Lietuvos kaimuose techniką vairuojantys vaikai nėra joks stebuklas ir tai vyksta iš kartos į kartą. Vyras traktorių mokė vairuoti ir savo sūnų.

„Na, laukuose ar ten šieno, žinai, įjungi „mažą bėgį“, žinai, ir pavairuoti tereikia šalia. Visko būdavo. O jis dabar jau yra 29 metų. Tada jam galėjo būti kokie 7–8. 7 (metai – red. past.) gal.“


Rašyti komentarą...
K
Kaimietis iš miesto
2020-05-07 19:58:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie pasieniečiai matyt iš marso.Kaimuose čia normalus reiškinys jau nuo tada kai traktoriai atsirado.
Atsakyti
-2

:
:D
2020-05-07 19:40:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
ko cia taip nustero? neseniai i lietuva atvyko?
Atsakyti
0

i
irute
2020-05-08 06:59:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaimynų bernai tokio amžiaus jau su traktorium vandens bačkas veždavo į ganyklas,su kultivatorium po laukus raižydavo.Aš tik 12 išmokau traktorių vairuot.Smagiausias reikalas,geriausi prisiminimai.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų