• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisėsaugininkai pranešė apie du ikiteisminius tyrimus lėšų grobstytojams. Vilniaus apskrityje demaskuoti nekilnojamojo turto statytojai, jie įtariami nuslėpę ir pasisavinę apie pusantro milijono eurų. O štai Klaipėdoje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl iš Valstybinės ligonių kasos apgaule įgytų beveik 400 tūkstančių eurų.

Teisėsaugininkai pranešė apie du ikiteisminius tyrimus lėšų grobstytojams. Vilniaus apskrityje demaskuoti nekilnojamojo turto statytojai, jie įtariami nuslėpę ir pasisavinę apie pusantro milijono eurų. O štai Klaipėdoje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl iš Valstybinės ligonių kasos apgaule įgytų beveik 400 tūkstančių eurų.

REKLAMA

Klaipėdos apygardos prokuratūra, Finansinių nusikaltimų ir Specialiųjų tyrimų tarnybos tiria stambaus masto sukčiavimą, piktnaudžiavimą, kyšininkavimą, papirkimą sveikatos apsaugos sistemoje. Anot teisėsaugininkų, sukčiavimas truko mažiausiai dvejus metus. Šiuo metu įtarimai pareikšti dešimčiai asmenų, tarp jų –  šeimos gydytoja, dirbanti Klaipėdos miesto poliklinikoje, farmacijos įmonės atstovas ir aštuoni pacientai.

„Išrašydavo receptus be pagrindo arba fiktyvius. Išrašius receptą, vadybininkas pranešdavo arba paskambindavo vienos Klaipėdos vaistinės direktorei, kuri iš šito vadybininko gaudavo duomenis apie šitą asmenį, paprastai tariant, vaistininkė iš karto išrašydavo pardavimą ir įformindavo e.sveikatoje – „užgesindavo“ šitą receptą“, – komentuoja Klaipėdos FNTT viršininkas Dainius Rimkus.

REKLAMA
REKLAMA

Teisėsaugininkų duomenimis, iš Valstybinės ligonių kasos apgaule galėjo būti įgyta daugiau kaip 350 tūkst. eurų Pacientams medicininės priemonės – pleistrai šlapiuojančioms žaizdoms net nebuvo reikalingi. Be recepto 210 eurų už dėžutę kainuojantys pleistrai paprastai skiriami sunkiai sergantiems asmenims. Pleistrai buvo pilnai kompensuojami, pinigų į kasą įnešti nereikėjo.

REKLAMA

„Sukčiavimas, kaip įtariama, pasireiškė tuo, kad gydytojai išrašydavo receptus tam tikriems preparatams, dalis jų pacientų nepasiekė, nors buvo sumokėta valstybės lėšomis“, – aiškina prokuroras Donatas Blinstrubis.

Pacientai, anot teisėsaugininkų, ir nežinodavo, kad receptas išrašytas. Naudos iš sukčiavimo schemos gavo visos grandys, tačiau didžiausią, anot teisėsaugininkų, įmonė, kuri prekiaudavo pleistrais.

„Vaistai buvo šimtu procentu kompensuojami, nereikėjo turėt savo pinigų įnešti į kasą, tokiu būdu asmuo nežinodavo, kad receptas išrašytas, būdavo suforminta, kad pleistrai parduoti“, – pasakoja D. RImkus.

REKLAMA
REKLAMA

Vaistinė, kurioje prekiauta pleistrais yra nedidelė, didžiąją dalį vaistinės pajamų sudarė lėšos, gautos iš ligonių kasų. Kratos metu vaistinėje buvo rasta beveik 300 dėžučių pleistrų, kurios oficialiai jau buvo parduotos ir neva atiduotos pacientams.

O Policijos departamentas pranešė, kad Vilniaus apskrityje sulaikyti penki asmenys, įtariami sukčiavimu statant namus – įtariamieji nuslėpė apie milijoną eurų mokesčių ir pasisavino dar apie pusę milijono eurų. Sukčiai veikė prisidengę penkiomis jų pačių įregistruotomis įmonėmis. Penkerius metus vystydami nekilnojamo turto statybos projektus Vilniaus apskrityje, parduodami statomus ir pastatytus butus, namus jie tyčia nenurodė gautų apie keturių milijonų eurų. Taip jie išvengė milijono eurų mokesčių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Policija taip pat įtaria, jog pasinaudodami realiai veiklos nevykdančių, užsienyje bei Lietuvoje registruotų įmonių banko sąskaitomis, įtariamieji pasisavino ne mažiau kaip 450 tūkstančių eurų. Pareigūnų duomenimis, įtariamieji vystydami gyvenamųjų namų kvartalų statybas, naudojosi tam tikromis įstatymų bei poįstatyminių aktų spragomis, pastatus statydami kaip ūkio paskirties, taip išvengė griežtų reikalavimų statyboms.

Kratų metu surasti ir paimti „juodosios buhalterijos“ dokumentai, užrašai, kompiuterinės laikmenos, slaptiems pokalbiams skirti koduoti telefonai bei įranga skirta aptikti paslėptą garso ir vaizdo įrangą, nusikalstamu būdu įgyti grynieji pinigai, kiti suklastoti ir tyrimui svarbūs dokumentai.

Visiem medikam ir vaistininkei!! Tegu eina gatvių šluot. Konfiskuot visą turtą visų!
Paitikrinau per Ligonių kasa kiek valstybė išleido pinigų už man suteiktas tyrimų paslaugas
Suradau milžinišką 3500 suma su pazymetomis trim raidėmis.!? Kas už ką ir kaip ? Labai ilgai "aiškinosi" ligonių kasos. Ir nieko nežinojau. Tik po metų supratau, kad urologas ant manes uzrase tą suma už neva tyrimą.Tai va kaip "uždirba" medikai, o ligonių kasos juos dengia.

Kokie juokingi ir graudus tie lietuviai. Kritikuoja valdzia vagyste ir grobstimu, o patys ir yra vagys ir grobstytojai. Todel tokia ir valdzia, n3s vagys ir grobstytojai eina i valdzia. Reikia keisti save pirma, o ne valdzia.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų