Radailių Dvaras, įsikūręs vaizdingoje vietoje Klaipėdos rajone, jau ruošiasi gražiausioms metų šventėms. Kalėdinės dekoracijos, dovanos, papuošimai – viskas byloja apie tai, kad įmonės ir privatūs asmenys išsiilgę gyvų susibūrimų ir nori smagiai paminėti darbo vakarėlius ar asmenines šventes.
„Jeigu įmonės, tai būna 20–30 žmonių. O jei draugai, artimieji – tai po 8 iki 10 žmonių, tai mažesnis ratas“, – sako restorano vadovė Jūratė Zeigienė.
Visgi Kaimo turizmo asociacija tikina, kad po praėjusių metų karantino, kuris užgriuvo šalį prieš didžiąsias metų šventes, šiemet žmonės nori atsigriebti. Tiek įmonės, tiek ir šeimos jau seniai rezervavo sodybas Kalėdiniams renginiams, Naujųjų metų vakarėliams. Ir net grasinanti žinia apie pasaulyje plintančią naują koronaviruo atmainą – omikron žmonių neišgąsdino.
„Kol kas atšaukimų neturime, bet pastaruosius dvejus metus gyvename šia diena ir žinome, kad kiekvieną dieną gali viskas pasikeisti. Užsakymų tikrai daug. Sodybų užimtumas numatomas gana didelis, laukiame, esame pasiruošę švęsti“, – teigia kaimo turizmo asociacijos prezidentė Agnė Vaitkuvienė.
Tačiau omikron atmainai plintant, sveikatos apsaugos ministerija įspėja – epidemiologinė situacija išlieka įtempta, todėl ministerija rekomenduoja atsisakyti nebūtinų šventinių darbo vakarėlių, asmeninių pasibuvimų, švenčių ugdymo įstaigose.
„Stengtis vengti susibūrimų, o jeigu jau juos organizuojame, laikytis visų rekomendacijų atstumų, dezinfekcijos priemonių, kaukių“, – kalba sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
O žmonės į raginimus moja ranka – po praėjusio karantino laukia ir darbinių vakarėlių, ir asmeninių susibūrimų:
„Normalaus baliuko, su maistu, su vynu, šokiais pokiais, estrada.“
„Be abejonės, taigi šventės, nuotaika, kad būtų gera, linksma, kad būtų.“
„Kadangi dabar ta pandemija, tai nusprendėme šiltais sveikinimais pasidalinsime telefonu, žinute arba apkabinimu per atstumą.“
„Gal užmiestyje kažkur, gal kavinėje, jei dar vietų yra, mes kol kas dar tik planuojamės.“
„Šiemet apskritai džiugina pats faktas, kad jau galime susitikti ir pabūti, ir atšvęsti.“
„Buvo restoranuose, buvo teatre, o šiemet tikriausiai niekur.“
Artėjančioms šventėms ruošiasi ir drabužių mainų platforma „Vinted“. Jei prieš pandeminį laikotarpį šventiniame darbo vakarėlyje dalyvaudavo net 800 darbuotojų, tai šiemet įmonė nusprendė susiburti grupelėmis biure. Taip pat papildomai prasitestavę darbuotojai rinksis ir vidiniame kieme.
„Laikantis saugumo reikalavimų galėsime susirinkti ir lauke. Bus garso, gongų terapijos, kvapų terapijos, turėsime netgi fotografijos sesiją, kur išmoksime žiūrėti į objektus kitais kampais. Tai lytėjimas, uoslė, skonis bus įtraukti į mūsų veiklas“, – kalba „Vinted“ biuro vadovė Karolina Kontrimienė.
Įmonių renginius, vakarėlius organizuojančios bendrovės tikina, kad šiemet verslai atsakingai galvoja apie darbuotojų sveikatą: dalis rengia šventinius pobūvius nuotoliniu būdu, ruošiasi renginiams lauke, ketina testuoti darbuotojus prieš vakarėlius ir po jų.
„Renkasi lauko renginius? – Taip, nes jie yra saugesni, galima užtikrinti mažesnį buriavimąsi, galima žmones suskirstyti, vis tiek yra saugiau. Bet lauko renginiai nėra nei labai malonūs, jie trumpi ir kompaktiški“, – sako „Agency UP“ vadovė Vilma Balčiūnienė.
Tiesa, jei renginys visgi vyks viduje, ministerija ragina laikytis visų saugumo reikalavimų: dėvėti medicininę kaukę, vengti tiesioginio fizinio kontakto, riboti renginio trukmę, prieš renginį atlikti greituosius savikontrolės testus. O jei po tokio vakarėlio žmogus ima karščiuoti, būtina izoliuotis ir registruotis tyrimui.