REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius pagaliau viešai atsakė į klausimus dėl išmokų – valdiškų pinigų televizoriams ir degalams. Meras į savivaldybės biudžetą grąžina 4000 eurų, tačiau toliau tikina nepiktnaudžiavęs ir dokumentų neklastojęs.

Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius pagaliau viešai atsakė į klausimus dėl išmokų – valdiškų pinigų televizoriams ir degalams. Meras į savivaldybės biudžetą grąžina 4000 eurų, tačiau toliau tikina nepiktnaudžiavęs ir dokumentų neklastojęs.

REKLAMA

Akivaizdžiai susijaudinęs meras aiškiai neatsakė, ar sieks dar vienos kadencijos Savivaldybių asociacijos prezidento poste. Dalis merų jau bruzda, esą kitą savaitę suplanuotus asociacijos rinkimus reikia nukelti. O politikos senbuviai jau laidoja socdemų viltis Sinkevičiui matuoti būsimo premjero postą.

Po poros mėnesių delsimo ir tylos, Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius galop nusprendė išdėstyti paaiškinimus dėl savo išlaidų išklotinių.

„Pradėsiu pirmiausia nuo atsiprašymo. Man labai apmaudu dėl situacijos, kuri paaiškėjo Jonavoj. (...) Taip, savo atsakomybę tame matau“, – teigia M. Sinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Įvairių partijų Jonavos tarybos nariai praėjusią kadenciją itin stengėsi įsisavinti mokesčių mokėtojų pinigus pildamiesi degalus. Kai kurie sugebėjo atnešti kvitus su 20 ar net kone pusšimčio skirtingų banko kortelių duomenimis. Tačiau teisintis turi ir pats meras.

REKLAMA

„Sistema jaučiuosi nepiktnaudžiavęs ir dokumentų neklastojęs“, – kalba M. Sinkevičius.

Sinkevičius atmeta visus žurnalisto Andriaus Tapino iškeltus priekaištus. Ir dėl šešių banko kortelių, kuriomis meras atsiskaitinėjo...

„Taip, aš jas turiu, tai yra mano kortelės“, – tikina M. Sinkevičius.

...ir dėl dviejų išklotinėse minimų televizorių, esą juos pirko savo pinigais, išsimokėtinai.

„Už juos dar nesusimokėjau, už vieną mokėsiu metus, už kitą – 8 mėnesius“, – aiškina M. Sinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

8000 kilometrų per penkis karantino mėnesius Sinkevičiui irgi atrodo normalus skaičius. Tiesa, už keturias telefono korteles meras toliau ketina mokėti pats. Ir į Jonavos iždą grąžina dalį sumos.

„Žmona išėjo motinystės atostogų, pridavė savo įrangą darbovietei ir aš leidau jai naudotis vienu iš telefonų. (...) Grąžinu į savivaldybės biudžetą, taip jį paremdamas, nors nesu tikras, ar tai teisingas kelias. Bet žmogiškai pasakysiu – nebenoriu blusinėtis. (...) 4000 eurų“, – kalba M. Sinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sinkevičius yra ir Savivaldybių asociacijos prezidentas. Nauji rinkimai – jau kitą savaitę. Iki čekių skandalo mažai kas abejojo, kad pareigas ir toliau eis Jonavos meras, tačiau dabar dalis merų bruzda, kad skubėti nereikėtų.

„Šiandien, kai neturime atsakymų į daugelį klausimų, rinkti naujus valdymo organus, mano nuomone, neatsakinga. Reikėtų padaryti pauzę, gauti atsakymus“, – sako Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius.

„Būdamas pats ir teisininkas, manyčiau, turi galioti nekaltumo prezumpcija“, – tvirtina Akmenės rajono meras Valerijus Mitrofanovas.

REKLAMA

Sinkevičiaus kolega partijoje Valerijus Mitrofanovas partietį užstoja.

„Ar toliau mes vykdysim raganų medžioklę, ar tiesiog normaliai dirbsime, kas turi geras kompetencijas“, – kalba V. Mitrofanovas.

Pats Sinkevičius vengia atsakymų, ar kandidatuos.

„Pastaruoju metu man sudėtinga, sakykim taip. Ir aš nepulsiu – o, asociacija. Aš turiu darbo ir taip pakankamai“, – tvirtina M. Sinkevičius.

Pastebimai susijaudinęs meras kalba ir apie savo politinę ateitį. Po sėkmingų savivaldos rinkimų pati Vilija Blinkevičiūtė yra pareiškusi, kad Sinkevičių socdemai gali deleguoti ir į premjerus. Tik štai čekių skandalas viską apvertė aukštyn kojomis – nebeaiški nei Seimo rinkimų data, nei Sinkevičiaus perspektyvos.

REKLAMA

„Aš nesu užsidėjęs karūnos ir kažko laukiu. Aš nieko nelaukiu. Jeigu klausiat, aš laukiu ramybės.  – Jeigu laukiat ramybės, gal atsistatydinsit iš mero posto? – Ne, ramybės sulauksiu kapuose. O kol kas dar padirbėsiu ir situaciją spręsiu“, – sako M. Sinkevičius.

„Bus primintas visas šitas atvejis Seimo posėdžių salėje, audra bus labai stipri. Manau, kad socialdemokratai turi ieškoti jau kitos kandidatūros“, – kalba „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Butkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savivaldos politikų išlaidas paviešinęs Andrius Tapinas ir po mero išpažinties tvirtina, kad iki galo atsakymai nepaaiškėjo.

„Svarbiausias momentas – kad meras visiškai nieko nepaaiškino apie savo socialdemokratų skyrių, nes tai atvejis, kai visi socialdemokratų skyriaus tarybų nariai yra prisidirbę. Vieni be vairuotojo pažymėjimo sugebėjo pravažinėti keliolika tūkstančių eurų, kiti po 20 kortelių turėjo“, – sako A. Tapnas.

Jonavos rajono savivaldybė nuo birželio stabdo išmokas tarybos nariams.

Žinoma, kad ne. Dabar jis jau žinos, kaip "tinkamai nuorganizuoti" ir suslėpti galus, kad jokie tapinai nesurastų. O premjero kėdėje šitokios galimybės!
Grazinti neuztenka, pirma reikia graziai pasiskolinti, kad po to graziai imti ir grazinti. O cia turi buti byla ar bent administracine. O premjeru kazin ar noretu kas ji matyt ;)
von vagys...visi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų