• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos prieš mėnesį prasidėjusi neršti plaukiančioms lašišoms ir šlakiams apsaugoti skirta akcija „Lašiša 2021“ jau duoda pirmuosius rezultatus. Iš brakonierių atimti žūklės įrankiai rikiuojasi aplinkosaugininkų sandėliuose, užfiksuotas ir rekordas. Pas vieną brakonierių gamtosaugininkai aptiko net kelis kilometrus tinklų. 

Vos prieš mėnesį prasidėjusi neršti plaukiančioms lašišoms ir šlakiams apsaugoti skirta akcija „Lašiša 2021“ jau duoda pirmuosius rezultatus. Iš brakonierių atimti žūklės įrankiai rikiuojasi aplinkosaugininkų sandėliuose, užfiksuotas ir rekordas. Pas vieną brakonierių gamtosaugininkai aptiko net kelis kilometrus tinklų. 

REKLAMA

Šilutės aplinkosaugininkai atvyksta į brakonieriavimu įtariamo vyro brolio sodybą. Jie įtaria, kad brakonierius gali slėpti tinklus: „Imkit tą maišą, žėkit kas tame maiše ir tą maišą dėkit ir viską reikia nešti prie mašinos. Tinklas? – Tinklas.“ 

Ir tokių maišų yra ne vienas. Aplinkosaugininkai rastus tinklus krauną į krūvą. Net brakonieriavimu įtariamo vyro brolis jiems padeda. Tada visus tinklus neša prie automobilio, kur šie bus užregistruoti.

REKLAMA
REKLAMA

Aptikti tinklai nesibaigia. Įtariamojo brolis mėgina jį teisinti, esą tinklais giminaitis gaudė tik stintas, o ne, kaip įtariama, lašišas: „Irgi stintinis. – Nesvarbu. Tik, kad kietumas skiriasi, bet šiaip, jis yra draudžiamas įrankis.“

REKLAMA

Įtariamasis gyvena prie pat. Tad aplinkosaugininkai tikrina visą teritoriją. Užėję už namo, pašiūrėje randa dar tinklų. Vyras juos slepia visose pakampėse. Net kibire su vandeniu. 

Ir tai tik dalis aplinkosaugininkų laimikio. Tinklų savininką jie sučiupo Kuršių mariose, kai šis tikrino jau užmestus tinklus. Tad iš viso aplinkosaugininkai pas vyriškį rado daugiau nei du kilometrus tinklų. Tai rekordinis kiekis. 

REKLAMA
REKLAMA

„Žvejybos metu jis turėjo sugavęs 3 karšius ir vieną karpį, už tai buvo paskaičiuota žala 400 eurų. Ir dar už neteisėtą žvejybą jam gresia nuo 120 iki 200 eurų bauda. Taip pat už statomų tinklų laikymą nuo 60 iki 200 eurų“, – sako Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspektorius Ramūnas Strukčinskas. 

Visus konfiskuotus tinklus Šilutės aplinkosaugininkai traukia iš automobilio. 

„Yra grynai lašišinis tinklas. Nes jis yra kaproninis. Stiprus tvirtas. Nes, pavyzdžiui, va į tokį tinklą, lengviau eina pagauti karšį. Nes kaip ir meškeriotojui – kuo valas plonesnis, tuo žuvis blogiau mato, tuo labiau lenda. Bet į tokį jei lašiša įlenda, ji kaip karvė, skylė palieka, nes stipri žuvis. Sudrasko visą tinklą, o į tokį kaproninį lašiša įpuolė, viskas, ji niekur nebedings.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jau mėnuo vyksta akcija „Lašiša 2021“, tad aplinkosaugininkai ypatingą dėmesį skiria vandens telkiniams, kuriais šios žuvys bei šlakiai keliauja neršti. Mat toks masinis lašišų judėjimas ypač gundo brakonierius. Šie net visokiausių gudrybių yra prisigalvoję. 

„Plūdžių nėra, yra plaukianti, va, virvė. Tai va tą tinklą būtų dar sunkiau pastebėti vandenį, nes ta virvė plaukia ir jei būna giliau, kur jis užmeta, gylis didesnis, tai virvė net gali nuo paviršiaus priskęsti kokį 20–30 centimetrų. Ir tu eini, tu nematai.“

REKLAMA

Kitus brakonierių įrankius aplinkosaugininkai konfiskuoja ir utilizuoja. 

„Esam mes konfiskatų sandėlyje. Kaip galėtume pavadinti. Tai yra tie neleistini žvejybos įrankiai, kurie yra konfiskuoti iš pažeidėjų. Dažniausiai tai tinkliniai ekranai, tinklai, statomieji tinklai ir mėgėjiškos žūklės įrankiai – meškerės“, – tikina Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos viršininkas Vitalis Marozas. 

REKLAMA

Akcija „Lašiša 2021“ vyks iki lapkričio pabaigos. Nors kasmet brakonierių vis mažiau, tačiau štai dar tik mėnuo nuo akcijos pradžios, o aplinkosaugininkai jau vardina rezultatus. Klaipėdos regione jau nustatė apie 20 pažeidimų – tai yra žvejyba netinkamais kabliukais ar be reikalingų dokumentų. Vis tik, iš jų 8 pažeidimai yra šiurkštūs, kuomet brakonieriai tinklais ar smaigais gaudė lašišas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tų pasiteisinimų įvairių yra. Ir pavalgymui, ir pabandymui. Kai pagaunam, įvairių tų pasiteisinimų pasitaiko, nors iš tikrųjų yra“, – pasakoja pašnekovas.

Aplinkosaugininkų rezultatais džiaugiasi meškeriotojai ir žvejai mėgėjai. Jie tiki, kad kuo daugiau brakonierių aplinkosaugininkai sučiups, tuo greičiau pasibaigs įvairūs draudimai žvejoti.

„Ne veltui mus, žvejus mėgėjus, raizgo visokie draudimai, suvaržymai. Dėl to, kad žuvies nėra daug. Žvejų daugėja, žuvies nėra daug. Kodėl nėra daug – tai yra baisios temos – tinklai ir kiti niuansai. Kad žuvis nenyktų, neišnyktų, bent jau natūraliai neršiančias lašišas privalu saugoti“, – kalba „Big Fish’as“ žūklės gidas Edvinas Alšauskas. 

Aplinkosaugininkai primena, kad bauda už neteisėtai pagautą lašišą ar šlakį – 970 eurų.Taip pat teks atlyginti gamtai padarytą žalą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų