• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Revoliuciniai pokyčiai šalies sostinėje. Vilniaus Senamiestyje jau nuo kitos savaitės bus draudžiamas tranzitinis automobilių eismas, daugėja gatvių tik pėstiesiems. Dviratininkai ir pėstieji džiaugiasi naujovėmis ir sveikina tokį valdžios sprendimą, bet vietos gyventojai piktinasi esą dėl to gali dar labiau išaugti kavinių keliamas triukšmas.

Revoliuciniai pokyčiai šalies sostinėje. Vilniaus Senamiestyje jau nuo kitos savaitės bus draudžiamas tranzitinis automobilių eismas, daugėja gatvių tik pėstiesiems. Dviratininkai ir pėstieji džiaugiasi naujovėmis ir sveikina tokį valdžios sprendimą, bet vietos gyventojai piktinasi esą dėl to gali dar labiau išaugti kavinių keliamas triukšmas.

REKLAMA

Judėjimo Vilniaus senamiesčio gatvelėse netrukus bus gerokai mažiau. Sostinės valdžia nusprendė uždrausti tranzitinį judėjimą miesto širdyje.

„Joks automobilis negalės Senamiesčio kirsti iš rytų į vakarus, ar šiaurės į pietus ir panašiai. Jeigu atvažiuojame į Senamiestį, tikrai galime atvažiuoti, kaip ir dabar, kiekviena vieta pasiekiama, kaip ir dabar ir įmonės ir gyventojams, tačiau jeigu atvažiavai iš rytų, tai į rytus ir išvažiuoji, jei iš šiaurės – ten ir išvažiuoji, kad neliktų tranzitinio eismo“, – sakė meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus senamiesčio branduolys bus padalintas į keturias zonas – Trakų, Islandijos, Subačiaus ir Latako. Jose eismas vyks tik į vieną pusę. Kiekviena zona turės savo įvažiavimus ir išvažiavimus, tačiau eismas tarp zonų nebus įmanomas. Atlikus tyrimą dar prieš karantiną piko metu paaiškėjo, kad 40 procentų eismo senamiestyje nesukuria jokios pridėtinės vertės, nes daugelis automobilių tik kerta senamiestį ir net nesustoja.

REKLAMA
REKLAMA

„Aišku, kad tai yra, tiesa sakant, didelis nesusipratimas. Nes senamiestis nėra palei autostradą stovinti degalinė, kur tu užsuki ir pravažiuoji. Tai yra vieta į kurią kviečiame atvykti visais būdais ir iš kurios reikia sklandžiai išvykti. Bet tai tikrai neturi būti magistralinė vieta, pro kur kur žmogus važiuoja iš taško A į tašką B skirtingose miesto vietose“, – pasakoja R. Šimašius.

REKLAMA

„Išanalizavome pėsčiųjų asociacijos siūlymus ir artimiausiu metu ruošiamės uždaryti automobilių eismą, keturiose gatvelėse, keturiose atkarpose Vilniaus mieste“, – teigia vicemeras Vytautas Mitalas.

Jau kitą savaitę automobilių judėjimas bus uždraustas Gedimino prospekte nuo Vinco Kudirkos aikštės iki katedros; Savičiaus ir Stiklių gatvių atkarpose, taip pat nuo Islandijos gatvės nebus galima patekti į Vilniaus gatvę. Priėmus naujoves išnyks galimybė ratu apvažiuoti Vilniaus rotušę – nors prie jos atvažiuoti bus galima trimis skirtingomis kilpomis.

REKLAMA
REKLAMA

Stiklių gatvėje pristačius revoliucines naujoves miesto vadovai sulaukė senamiesčio gyventojų priekaištų dėl pokyčių.

Nors visi vietiniai galės privažiuoti prie savo namų, žmonės sako, kad su jais niekas nesitarė dėl tokių sprendimų, o uždarius gatves atsiras daugiau kavinių ir didės triukšmas vakarais:

„Esu pasipiktinusi, kad savavališkai paima uždaro gatves ir leidžia kavinėms įsikurti. Kavinės aišku yra gerai, bet yra sveiko proto principai. Šitos siauros gatvės turi šulinio principą. Reiškiasi visas triukšmas, kuris eina į viršų pasiekia mano ir kitų kaimynų triukšmą, vakarais būti jau yra neįmanoma.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu kalba eina apie tai, kad pakeisti eismo kryptį, kad būtų tyliau, tai aš suprantu. Bet jeigu kalba eina, kad padaryti eismo kryptį, kad padaryti nesibaigiančius restoranus žmonių kiemuose, tai tokiu atveju kyla klausimas, kam tai naudinga?“

Ne visi vietiniai gyventojai priešinasi naujovei, o dauguma sostinėje kalbintų praeivių džiaugiasi miesto valdžios sprendimu:

REKLAMA

„Aš čia gyvenu, tai vienas dalykas senamiestį reiktų palikti kultūriniam gyvenimui, nes mes jį turim puikų, žalią ir erdvus pėstiesiems, čia daug gyvenimo galima leisti.“

„Mašinas galima palikti kažkur šalia ir tiesiog pasimėgauti pasivaikščiojimu ir mūsų senamiesčio gatvelėmis ir tikrai puiki idėja.“

„Labai trikdo mašinos, kai daug turistų ypač vasarą, labai mašinos trigdo.“

„Čia senamiestis, kaip visoj Europoj senamiestis turi būti paliktas pėstiesiems, dviratininkams ir taip toliau.“

REKLAMA

„Kaip taksi vairuotojas, galiu tikrai pasakyti teisingas sprendimas. Daug važinėja nereikalingų mašinų, aplink, kažko ieško, tikrai sunku.“

Buvęs ilgametis sostinės meras Artūras Zuokas, perspėja, kad gyventojų laukia nepatogumai dėl netinkamos infrastruktūros.

„Reikėjo pastatyti keturis požeminius parkingus. Jie buvo suplanuoti prie Operos ir baleto teatro. Jo nėra. Du Pylimo gatvėj taip pat nėra. Ir ketvirtas iš Maironio gatvės pusės, kur šiuo metu yra labai populiari vieta gyventojams palikti automobilį ir keliauti senamiestyje pėsčiomis“, – kalbėjo tarybos narys Artūras Zuokas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Natūralu kiekvienas pokytis sukuria tam tikrų iššūkių. Kur čia tas įvažiavimas, ar rasiu ar ne, kaip tradicinius maršrutus pakeisti, bet neabejoju, kad po keleto pabandymų, po keleto paeksperimentavimo tikrai visi ras savo geriausius maršrutus kam reikia ir galės džiaugtis pakeistais sprendimais“, – sako R. Šimašius.

Sostinėje kilpinis eismas įsigalios nuo liepos 1 dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų