Oficialu: eismas Vilniaus senamiestyje pasikeis iš esmės jau netrukus atnaujinta, pridėta nauja schema

Pravažiuoti nuosavu automobiliu centrine sostinės dalimi netrukus taps neįmanoma. Jau šiemet senamiestyje įsigalios nauja eismo tvarka, daugelį priversianti keisti senus įpročius.

Apie „revoliucinius“ eismo pakeitimus ketvirtadienį pranešė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Meras pripažino, kad visiškai uždaryti Vilniaus senamiesčio gatvių automobilių eismui neįmanoma, nes čia gyvena žmonės. Tačiau bent trečdalis eismo čia yra tranzitinis.

Visi vietos gyventojai galės privažiuoti prie savo namų, tačiau kiti vairuotojai turės atvažiuoti ir išvažiuoti iš tos pusės, iš kurios į centrą ir įvažiavo.

„Planuojame, kad pokyčiai įvyks nuo liepos 1 d.“ – žurnalistams sakė R. Šimašius ir prašė vairuotojų kantrybės ir supratingumo.

Vicemeras Vytautas Mitalas pridūrė, kad artimiausiu metu planuojama uždaryti eismą keturiose gatvėse.

Pirma tai bus Gedimino prospekto pradžia nuo Kudirkos aikštės iki Katedros aikštės, antra, Savičiaus gatvės dalis trečia, Stiklių gatvė ir galiausia Vilniaus gatvė nuo sankryžos su Islandijos gatve.

„Senamiesčio gyventojams tai reiškia švaresnę ir tylesnę artimą aplinką, vietos verslui – daugiau gyvybės, kurios ypač reikia šios krizės metu, visiems vilniečiams – dar unikalesnį senamiestį, kuris vilios ne tik savo pramogomis, bet ir paprastu pasivaikščiojimu.

Automobilis negali būti dominuojantis jautriausioje ir gražiausioje mūsų miesto dalyje – Vilnius renkasi būti ateities miestu jau dabar“, – aiškino R. Šimašius.

Eismas senamiestyje – keturiomis kilpomis

Nuo liepos mėnesio Vilniaus senamiesčio branduolys bus padalytas į keturias zonas, kuriose eismas vyks tik į vieną pusę. Kiekviena zona turės savo įvažiavimus ir išvažiavimus, tačiau eismas tarp šių zonų nebus įmanomas.

Kitaip tariant, judėjimas senamiestyje vyks kilpomis –  atvažiavę iš vienos pusės, išvažiuosite irgi toje pačioje pusėje, kirsti senamiesčio tranzitu nebepavyks. Savivaldybės atliktų tyrimų duomenimis, iki šiol piko metu senamiestyje net 40 proc. eismo sudarydavo tranzitinis srautas, kuris tik kerta senamiestį, nesustoja jame ir jam nesuteikia jokios vertės.

REKLAMA

Keturios kilpos arba zonos aplink jas bus vadinamos pagal pagrindinius įvažiavimus į jas – Trakų, Islandijos, Subačiaus ir Latako. Išnyks ir galimybė ratu apvažiuoti Vilniaus rotušę –  nors prie jos bus galima atvykti trimis skirtingomis kilpomis, tačiau čia jos nesusikirs, eismo srautai bus atsieti.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pristatyti eismo pokyčiai Vilniaus senamiestyje

„Visi pokyčiai reikalauja supratimo ir kantrybės. Suprasti naują senamiesčio žemėlapį mes padėsime, todėl iš vilniečių prašau tik kantrybės –  iš pradžių gal nerasite tinkamo įvažiavimo ar ne ten pasuksite, bet po kurio laiko be šių pokyčių niekas nebeįsivaizduosime senamiesčio patrauklumo. Taip, kaip dabar niekas nesupranta, kaip kažkada buvo galima rūkyti restoranuose“, –  sako Vilniaus meras.

4 gatvelės atiduodamos pėstiesiems

Sprendimas jau šią vasarą įvesti kilpinį eismą leidžia dalį senamiesčio gatvelių visiškai atriboti nuo automobilių srauto iškart. Jau nuo kitos savaitės visomis dienomis bus uždaromas eismas šių gatvių atkarpomis: Savičiaus gatvėje (tarp Augustijonų g. ir Savičiaus g. 6 namo, kur iki šiol eismas buvo uždaromas tik savaitgaliais), Stiklių gatvėje (atkarpoje nuo Stiklių g. 7A iki Gaono g. 10), Gedimino prospekte (dalyje tarp Vilniaus ir T. Vrublevskio gatvių, su galimybe pristatyti prekes rytais nuo 4 iki 11 val.). 

Keisis ir judėjimas Vilniaus g. atkarpoje tarp Islandijos ir Labdarių g. –  bus uždarytas patekimas nuo Islandijos g. pusės ir didesnė gatvės dalis bus skirta pėstiesiems ir lauko kavinėms. Tačiau gyventojams privažiavimas išliks nuo Labdarių g. Detaliau apie šios gatvės eismo pertvarkymą bus paskelbta po kelių dienų.

„Vilniuje mes jau turime pavyzdžių, kaip senamiesčio gatvelių atidavimas pėstiesiems atkuria jose gyvybę. Senamiestis daug gražesnis, kai į jį žiūri ne pro automobilio langą – neabejoju, kad tai pasimatys jau artimiausiu metu, vos tik šiose gatvėse automobilių ratus pakeis mūsų batai“, –  sakė Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas.

REKLAMA

Prisitaikys ir viešasis transportas

Žmonių judėjimo pokyčius senamiestyje atidžiai analizuos ir viešojo transporto ekspertai –  planuojama, kad ateityje atsiras daugiau viešojo transporto maršrutų į senamiestį ir po jį, bus įrengta naujų stotelių, o senamiesčio prieigose pagal galimybes kursuos aplinkai draugiškas viešasis transportas.

„Mūsų duomenys rodo, kad Vilniuje po labai ilgos pertraukos vėl auga viešojo transporto naudojimas – investicijos į jo atnaujinimą jau duoda grąžos, – teigė V. Mitalas. – Siekiame, kad Vilnius taptų švaresnis, jaukesnis, gyvesnis ir saugesnis, dėl to būtina iš naujo atrasti keliones viešuoju transportu, dviračiu ir pėsčiomis.“

Minėtų gatvių uždarymas pėstiesiems numatytas šiltuoju sezonu –  iki šių metų spalio 1 d. Po to bus vertinama, ar šiuos sprendimus taikyti kasmet.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2020-05-07 12:21:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senamiesčio laukia Kauno Laisvės alėjos ir Vilniaus Gedimino pr. prie seimo dalies likimas kai uždraudus eismą ir stovėjimą užsilenkė dauguma parduotuvių ir kavinių? Šimašius tai tikras dbls garbės žodis. Čia akivaizdžiai kažkieno interesas senamiestyje gyventi tyloje :))))
Atsakyti
0

A
2020-05-07 13:17:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Į centrą bevažiuosiu. Ir man nesvarbu ko ten yra ar nėra. O gal galima taip visur, kodėl tik centre? Pašilaičiuose irgi daug tranzitinio transporto, gal net daugiau nei centre. Siūlau irgi palikti po vieną įvažiavimo/išvažiavimo vietą, juo labiau, kad Gabijos, Žemynos ir Medeinos gatvėse tai nesunku padaryti. Mes irgi norim mažiau triukšmo ir švaresnio oro!
Atsakyti
0

G
GEDO PROSPEKTAS
2020-05-07 12:54:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
GAL AS KLYSTU BET PRIE SEIMO EISMAS NIEKAD NEBUVO DRAUDZIAMAS....KITA VERTUS JEI UZDRAUS EISMA VISAME SENAMIESTYJE AS TIKRAI NEVAZIUOSIU Į KAVINE AR PASIVAIKSCIOTI Į LAZDYNUS, ZIRMUNUS AR NAUJININKUS.... :-D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų