senamiestis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „senamiestis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „senamiestis“.

Vilniaus senamiestyje įsikūrusiam barui – akibrokštas: savivaldybė išvežė dekoracijas

Savaitės pabaigoje vienas sostinės baras, įsikūręs Vokiečių g., įkėlė piktą įrašą, kuriame užfiksuoti darbuotojai nutempiantys baro dekoracijas. Kaip paaiškino savivaldybė, savininkai dekoracijas galės atsiimti. Vis dėlto vėl jas naudoti lauko kavinėse – ne.
2024-05-29

Netrukus apmokestins įvažiavimą į Kauno Senamiestį: kai kurios paslaugos mieste brangs

Kaunas tapo pirmuoju Lietuvos miestu, Senamiestį paskelbusiu mažos taršos zona ir apmokestinusiu žmones, važiuojančius per jį. Nuo rugpjūčio 1 d. kelio trumpintojai, važiuodami per unikalią Kauno vietovę, privalės mokėti 2 eurus. Dalis gyventojų tokius mokesčius vertina skeptiškai, o kavinių savininkai viliasi, kad lankytojams bus patogiau. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Bėga paskutinės savaitės, kai trumpinantys kelią ir Kauno Senamiestį kertantys vairuotojai tai daro nemokamai.

Su pažeidėjais kovojusiai Agnei Grudytei – bauda: „Diedas tiesiog nusimyžo ir jam nieko“

Jau kurį laiką aktorė Agnė Grudytė kovoja su viešosios tvarkos pažeidėjais Vilniaus senamiestyje. Nors moteris dažnai rašo skundus ir pareiškimus policijai, didesnių pokyčių pešti nepavyksta. Ir šįkart aktorė pasidalijo dar viena situacija, kai bandydama sutramdyti pažeidėją baudą gavo pati.  Nemalonia situacija moteris pasidalijo socialiniuose tinkluose.  Pranešė apie pažeidėją – gavo baudą „Gavau baudą. Bet viskas nuo pradžių.
2024-04-20

Sostinės senamiestyje bus statomas dviejų korpusų daugiabutis

Nekilnojamojo turto (NT) plėtotoja „Unique Properties“ gavo statybą leidžiančius dokumentus gyvenamajam ir administraciniam kompleksui „Vilniaus Džiazas“ Senamiestyje, K. Vanagėlio g. 11 ir 18. Į projektą planuojama investuoti apie 23 mln. Eur. Kompleksą sudarys dviejų korpusų daugiabutis su 66 butais ir 11 komercinių patalpų, tvarkomas unikalus tarpukario statybos 1,2 tūkst. kv. m administracinės paskirties kultūros paveldo objektas ir viešosios erdvės.
2024-01-11

Lapkričio pradžioje Vilniaus senamiestyje išdygo Kalėdų eglutė: kaip reikiant nustebino gyventojus

Lapkričio 1 dieną daugelis žmonių tradiciškai juokiasi, kad parduotuvių lentynose jau galima rasti kalėdinių prekių: saldainių, eglutės žaislų, dekoracijų ir pan. Šįkart vilniečiai liko nustebę dėl kito: Vilniaus Senamiestyje pastebėjo papuoštą Kalėdų eglutę. Papuošta eglutė išdygo Vilniaus Šv. Jono g. Vieta šiek tiek neįprasta – juk čia niekada nebuvo puošiama jokia eglutė.
466 2023-11-08

Vilniaus senamiesčio pastate įgriuvo lubos

Vilniaus senamiesčio pastate įgriuvo lubos, per įvykį žmonės nenukentėjo. Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, trečiadienį, 14.52 val., buvo gautas pranešimas, kad Šiltadaržio gatvėje, mokykloje suveikė signalizacija, sklinda dūmai. Atvykus ugniagesiams, degimo požymių nebuvo, koridoriuje tarp antro ir trečio aukštų buvo įgriuvusi dalis lubų, jos buvo įgriuvusios 6 kvadratinių metrų plote.

Pradedamas rengti Vilniaus senamiesčio specialusis planas

Pradedamas rengti Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo planas, jame bus numatoma, kokie darbai gali būti vykdomi konkrečiose miesto teritorijos dalyse. Kaip trečiadienį pranešė planą rengianti bendrovė „Vilniaus planas“, statybos, rekonstrukcijos, remonto, želdynų tvarkymo darbus bei jų prielaidas ir paveldosaugines sąlygas apibrėžiantį dokumentą planuojama parengti per dvejus metus.
Aktualijos 2023-09-06

Privalu įsidėmėti: viskas, ką reikia žinoti apie eismo ribjimus NATO viršūnių susitikimo metu Vilniaus Senamiestyje

Artėjant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, keisis eismo organizavimas Senamiestyje, praneša Susisiekimo paslaugos. Informuojama kad jau nuo liepos 7 d. Senamiestyje ir miesto centre įsigalioja NATO viršūnių susitikimo metu galiosiančių eismo ribojimų schema:   Draudžiamas automobilių stovėjimas gatvėse   Nuo liepos 7 d. Senamiestyje – eismo ribojimo zonoje esančiose gatvėse – bus įrengti automobilių stovėjimą draudžiantys kelio ženklai, kurie galios Senamiesčio gyven...

Kairys su Kėdainių bendruomene aptars kultūros aktualijas, apžiūrės senamiestį

Kultūros ministras Simonas Kairys penktadienį lankysis Kėdainiuose, kur su vietos bendruomene aptars svarbiausias kultūrines aktualijas, apžiūrės senamiestį. Pasak ministerijos, vizito Kėdainių rajono savivaldybėje metu dėmesys bus skiriama kultūros paveldui.
Aktualijos 2023-02-24

Vilniaus senamiestyje archeologai rado kelis šimtus senovinių monetų, paauksuotų plombų

Vilniaus senamiestyje archeologai vasarą rado 500 vienetų XV–XX amžiaus nukaldintų monetų, Žygimanto Augusto monetų lobį bei keturių grašių ir obolų monetas, pirmadienį pranešė tyrimus vykdžiusi įmonė „Kultūros vertybių paieška“. Sklypuose K. Vanagėlio gatvėje atrastos ir trys paauksuotos audinių plombos su Anglijos valdovų Tiudorų dinastijos herbu. Visi šie radiniai bus perduoti saugoti Lietuvos nacionaliniam muziejui.
Aktualijos 2022-12-05
REKLAMA
REKLAMA

Kauno eisme – pokyčiai: dėl remonto uždaroma svarbi senamiesčio gatvė, stabdomi kai kurie troleibusų maršrutai

Kaune kapitaliniam remontui uždaroma senamiestyje esanti Nemuno gatvė, stabdomi dviejų troleibusų maršrutai, penktadienį pranešė miesto savivaldybė. Pirmadienį ji bus nepravažiuojama nuo Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos iki pat Birštono gatvės, eismo ribojimai gali trukti iki rudens. Laikinai čia nekursuos ir viešasis transportas. Kol vyks darbai, laikinai stabdomi 1-ojo ir 7-ojo troleibusų maršrutai. 5-ąjį ir 15-ąjį troleibusus pakeis autobusai.
Aktualijos 2022-06-17

Vilniaus senamiesčio širdyje – eimos gydytojų akcija „Balti herojai surištomis rankomis“

Ketvirtadienį Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, šeimos gydytojai organizuoja akciją „Balti herojai surištomis rankomis“. Šeimos gydytojai piktinasi vykdoma sveikatos sistemos reforma ir baiminasi, kad jų darbas iš esmės taps administracinis.
Aktualijos 2022-06-16

Vilniaus universiteto fasadai nušvito Ukrainos vėliavos spalvomis

Antradienio vakarą Vilniaus senamiesčio širdyje – Ukrainos vėliavos spalvos. Jomis pasipuošė Vilniaus universiteto Centriniai rūmai. Vilniaus universitetas antradienio vakarą išreiškė solidarumą Ukrainai ir jos žmonėms. Centrinių rūmų fasadas nušvito mėlyna ir geltona – Ukrainos vėliavos – spalvomis. Nuotraukomis pasidalijo pats Vilniaus universitetas. „Vilniaus universitetas išreiškia paramą Ukrainai ir jos žmonėms, simboliškai fasadus nušviesdamas jos vėliavos spalvomis.

Kauno senamiestis vėl aptvertas tvoromis: aiškėja, kada planuojama baigti darbus

Atsitraukus žiemiškiems orams pagrindinės Kauno senamiesčio gatvės kapitalinis remontas persirito į antrąją pusę. Rangovai ėmėsi kloti bortelius ir įrengti pagrindus naujiems granito šaligatviams atkarpoje nuo Rotušės aikštės, penktadienį pranešė savivaldybė. Siekiant užtikrinti praeivių saugumą, kol vyks šie darbai, laikinai centrinė darbų zona bus aptverta, paliekant praėjimus pakraščiuose.

Neįprastas incidentas Vilniaus senamiestyje: kelyje netikėtai atsivėrė įgriūva, apgadintas automobilis

Vilniaus senamiestyje – incidentas. Netikėtai kelyje atsivėrė įgriūva, sugadintas 1 automobilis. Penktadienio vakarą, apie 17 val., Arklių gatvėje automobilis įkrito į netikėtai atsivėrusią įgriūvą. Kaip pasakoja įvykio liudininkai, šia gatve vienas paskui kitą važiavo keli automobiliai. Pirmiesiems atkarpą pravažiavus sėkmingai, pastarasis automobilis susidūrė su kliūtimi. Į atsivėrusią didelę įgriūvą įkrito 2 automobilio ratai, tačiau iš inercijos išsikapstyti pavyko.

Kauno savivaldybė užsimojo apmokestinti įvažiavimą į senamiestį: verslininkai piktinasi

Kauno savivaldybė užsimojo apmokestinti įvažiavimą į senamiestį – esą dėl saugumo ir taršos. Tačiau kol kas nežino, kiek nuplėš nuo jį tiesiog kertančiųjų. Gyventojų nuomonės dėl tokių mokesčių skiriasi, o verslininkai baiminasi, kad tai numarins senamiestį. Jie pyksta, kad valdžia dėl pokyčių nesitaria nei su verslu, nei su bendruomene. Kauno senamiestyje pastatyti automobilį valandai atsieina 2 eurus.
2022-01-07

Netrukus įvažiuojant į Kauno senamiestį gali tekti susimokėti: „Žmonės čia tiesiog nevažiuos“

Įvažiavimo į Kauno senamiestį apmokestinimas nepasiteisintų, tvirtina Kauno Senamiesčio draugijos vadovė Ona Peičiūtė. Savivaldybė pokyčių dėl mokamo įvažiavimo imtis ketina kitais metais. „Nemanau, kad, apmokestinus įvažiavimą į senamiestį, bus surenkama daugiau pinigų į biudžetą ar tai kaip nors išspręs eismo problemas. (…) Negalėčiau sakyti, kad senamiestis yra labai tranzitinis. Apmokestinimas tiesiog sumažintų srautus į senamiestį, o ne pagerintų susisiekimą.

Specialistai pataria, kaip nesudeginti santaupų siaučiant infliacijai: įvardijo esmines taisykles

Metinė infliacija Lietuvoje rugsėjo mėnesį pasiekė 6,3 proc., rodo Statistikos departamento duomenys. Daugelis ekonomistų sutaria, kad normaliu laikytinas 2 proc. dydžio metinis kainų augimas. Vis dėlto, nors dabartiniai infliacijos rodikliai normą viršija daugiau nei trigubai, kai kurie specialistai įspėja, kad tai, galimai, dar ne pabaiga. Didėjant infliacijai, atitinkamai krenta pinigų vertė – už tą pačią sumą pinigų galima nusipirkti mažiau prekių ar paslaugų.
2021-10-02

Avarija Vilniaus senamiesčio širdyje: milžiniškoje spūstyje – viešasis transportas, vėlavimai neišvengiami

Vilniaus senamiesčio širdyje – viešojo transporto avarija. Susidūrė troleibusas ir autobusas, formuojasi milžiniškos automobilių ir kitų transporto priemonių spūstys. Antradienį, maždaug 18 val. Vilniaus senamiestyje, Gedimino prospekte susidūrė autobusas ir troleibusas. Gedimino prospekto ir Jogailos gatvės sankirtoje viešasis transportas nepasidalijo keliu. Atlikdami posūkį vairuotojai susidūrė. Socialiniuose tinkluose žmonės dalijasi nuotraukomis iš įvykio vietos.

Aistros dėl Kauno senamiesčio remonto: kol vieni gaili grindinio akmenų, neįgalieji džiaugiasi

Kaune konfliktas dėl rekonstruojamos Vilniaus gatvės grindinio. Vieni nori jį palikti autentišką, kiti žada akmenis pjauti lygiai ir gatvę pritaikyti visiems, o ypač neįgaliesiems. Kauno valdžia tikina suderinusi būtent tokį projektą, o paveldosaugininkai atkerta, kad būtent dėl grindinio likimo vis dar nesusitarta.

Perspėja sostinės vairuotojus: bus ribojama viena senamiesčio gatvė

Informuojame, kad dėl būtinų Vilniaus šilumos tinklų šilumos trasų rekonstrukcijos darbų nuo rugpjūčio 26 d. (ketvirtadienio) iki rugpjūčio 28 d. (šeštadienio, 13 val.) bus ribojamas automobilių ir pėsčiųjų eismas Dominikonų g. pradžioje.  Nurodytu laiku nebus galima įvažiuoti į Dominikonų g. nuo Trakų gatvės.  Eismas Vokiečių g. dalimi ir Vilniaus g. išlieka nepakitęs. Viešasis transportas nukreipiamas Vokiečių g., todėl laikina stotelė įrengta šios gatvės pradžioje.
Aktualijos 2021-08-26

Keturis kartus Lietuvą apkeliavusi Skaigirė nežada sustoti: „Ketiname apkeliauti ne tik Lietuvą, bet ir kelti sparnus svetur“

Žinoma prodiuserė Vaida Skaisgirė jau ketvirtą vasarą televizijos žiūrovus džiugina sėkmingu kelionių po Lietuvą projektu „Maisto kelias“. Skersai ir išilgai išnaršiusi gimtąją šalį moteris džiaugiasi, kad projektas TV žiūrovams tapo neatsiejama vasaros dalimi, o paklausta, ar per keturis sezonus dar randa ką parodyti laidoje, nedvejodama atsako, jog Lietuvoje nuostabių vietų – dar keliems sezonams į priekį.
2021-07-16

Nauji bendro gyvenimo apartamentai Vilniaus senamiestyje: pasidalino, kaip atrodys

Vilniuje, Šv. Stepono g., greitai iškils nauji, bendro gyvenimo apartamentai, skelbiama „Eikos“ pranešime žiniasklaidai. Pasak įmonės, statybų leidimas gautas šią savaitę. Tai bus dviejų dalių projektas: bendro gyvenimo apartamentų (angl. co-living) ir gyvenamasis „Šv. Stepono Baltas lapas“. Planuojama, kad investicijos į „co-livingą“ sieks 14 mln. eurų, į gyvenamąją projekto dalį – 12 mln. eurų. Projektą baigti tikimasi 2023 metų ketvirtą ketvirtį.
2021-07-10

Vilniaus širdyje – nelegali nuoma: gyventojai moka tūkstančius eurų, bet tuoj bus iškraustyti

Aiškėja, kad Vilniaus senamiestyje savivaldybės patalpas verslauti užsimanę žmonės nusprendė paversti bendrabučiu ir kraunasi tūkstančius iš nuomos. Miesto valdžia aiškina, kad tokia nuoma neteisėta, bet sustabdyti įsukto verslo negali. Net po teismų reikalavimų išsikraustyti, savivaldybės patalpų nuoma užsiimantys žmonės iš gyventojų teberenka pinigus tiesiog grynaisiais. Šiuo bizniu stoties rajone jau susidomėjo Finansinių nusikaltimų tarnyba.

Žinia Kauno gyventojams: paaiškėjo, kada bus pradėta remontuoti senamiesčio širdis

Vilniaus gatvės kapitalinis remontas Kauno senamiestyje bus pradėtas liepos viduryje. Kauno savivaldybė antradienį pranešė, kad pirmasis šios svarbios miesto gatvės tvarkymo etapas nuo  Rotušės aikštės iki požeminės pėsčiųjų perėjos prasidės liepos 12-ąją. Planuojama išimti grindinio akmenis ir, stebint archeologams, tvarkyti požemines komunikacijas. Baigti darbus numatyta iki kitų metų vasaros.
Aktualijos 2021-06-29

Žinia sostinės vairuotojams: savaitgalį kai kuriose vietose bus uždarytas eismas

Vilniuje bus filmuojamas vokiečių serialas apie XIX a. Austriją, savaitgalį sostinės senamiestyje šalia Lietuvos Nacionalinės filharmonijos bus stabdomas eismas.
Aktualijos 2021-06-25

Vilniaus centre – neeiliniai svečiai: gyventojai sugaišo nemažai laiko, kad juos palydėtų iki upės

Penktadienį Vilniaus centre lankėsi neeiliniai svečiai. Didžiojo dančiasnapio jaunikliams pirmąją savo gyvenimo dieną teko susipažinti tiek su kietu senamiesčio grindiniu, tiek su į pagalbą atskubėjusiais žmonėmis. Šį neeilinį nutikimą savo „Facebook“ paskyroje nupasakojo fotografas Marius Čepulis.  „Įsivaizduokit – gimstat seno medžio drevėje (tikiu, kad ties tuo vaizdu ilgiau užtruksit, nes juk nesat auksavabalio lerva), tik apdžiūnat ir jus mama pradeda kviest ristis laukan.

ISM universiteto dienos Vilniaus senamiestyje – suskaičiuotos: išsikraustys jau netrukus

ISM vadybos ir ekonomikos universitetas kitąmet planuoja kraustytis iš buvusio Vilniaus Bazilijonų vienuolyno komplekso. Šiose patalpose įsikurs privati mokykla „Taškius“, rašo portalas vz.lt. Registrų centro duomenimis, ISM universitetas buvusio vienuolyno komplekse Aušros Vartų gatvėje patalpas nuomojasi nuo 2005 metų gegužės. Išsikraustyti iš komplekso universitetas planuoja iki 2022 metų rugsėjo.
Aktualijos 2021-04-21

„Vilniaus vandenys“ parduos dalį Bernardinų sode esančių statinių

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ už pradinę 1,5 mln. eurų kainą parduos dalį Vilniaus senamiestyje, Bernardinų sode, veikiančios Sereikiškių vandenvietės teritorijos su 11 statinių. „Matydami, kad statinių neišnaudojame savo poreikiams, nusprendėme juos perleisti kitiems, tikėdamiesi, kad šioje patrauklioje miesto dalyje bus įrengtos geriausiai miesto gyventojų poreikiams pritaikytos erdvės“, – pranešime sakė „Vilniaus vandenų“ Veiklos planavimo tarnybos direktorius Egidijus Anulis.
2021-03-23

Naktį Vilniaus širdyje kilo gaisras: uždaryta svarbi senamiesčio gatvė

Trečiadienio naktį Vilniuje – gaisras. Senamiestyje, Katedros aikštės pašonėje užsiliepsnojo butas. Uždaryta Barboros Radvilaitės gatvė.  Apie 3.30 val. naktį gautas pranešimas, kad sostinės širdyje, Barboros Radvilaitės gatvėje kilo gaisras. Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai pastebėjo, kad užsidegė palėpėje įrengtas butas. Ugnis greitai persimetė ant namo stogo. Gaisras – didžiulis. Įvykio vietoje iki šiol dirba ugniagesiai.
Kriminalai 2021-02-17

Vilniaus senamiestyje nuvirtęs medis apgadino keturis automobilius

Sekmadienį Vilniaus senamiestyje nuvirtęs medis apgadino keturis automobilius.  Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, apie 9 val. gautas pranešimas, kad Savičiaus gatvėje medis apgadino automobilius „Subaru Forester“, „Tesla Dual Motor“, „BMW X3“, „MB C250“. Atvykę ugniagesiai medį supjaustė grandininiu pjūklu ir pašalino.
Kriminalai 2021-01-25

Gaisras Vilniaus senamiesčio širdyje: užsiliepsnojo grožio centro patalpos

Trečiadienį, apie 15.00 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniaus mieste, Gedimino prospekte dega grožio centro patalpose įrengtas masažo kabinetas.
Kriminalai 2020-10-28

Tyrimas dėl Klaipėdoje nugriautų pastatų nutrauktas: bus reikalaujama atlyginti beveik 1 mln. eurų žalą

Prokuratūra nutraukė tyrimą dėl trijų Klaipėdos senamiestyje nugriautų pastatų, tačiau iš pastatų savininkų bus reikalaujama atlyginti padarytą žalą, netrukus teismus pasieks ieškiniai, rašo „Vakarų ekspresas“. Kultūros paveldo departamentas senamiesčiui padarytą žalą įvertino daugiau kaip 854 tūkst. eurų. Pernai buvo nugriauti Klaipėdos senamiestyje Daržų gatvėje 14 bei Didžiojoje Vandens gatvėje 26 ir 28 esantys statiniai.

Aktualu sostinės vairuotojams: senamiestį pradeda stebėti išmaniosios kameros

Eismo kilpomis vykstantis judėjimas Senamiestyje nuo pirmadienio, rugsėjo 14 dienos, bus analizuojamas naudojantis bandomosiomis filmavimo kameromis, išdėstytomis Trakų (rudoji zona), Rūdninkų (rudoji ir violetinė zonos), Pilies (žydra zona) bei Dominikonų (žydra zona) gatvėse. Prie eismo kilpų įvažiavimų ir išvažiavimų įrengtos išmaniosios kameros fiksuos ne tik pravažiuojančių transporto priemonių kiekį, bet ir vidutinį greitį, taip pat galimus kelių taisyklių pažeidimus.
Aktualijos 2020-09-15

Eismo pakeitimai Vilniaus centre – priežastis didinti pavežėjimo kainą?

Vilniaus senamiestyje įvedus kilpinį eismą dažniau pavežėjų paslaugomis besinaudojantys gyventojai tikina, kad pavežėjimo kaina išaugo. Visgi pavežėjimo paslaugas teikiančių platformų atstovai teigia, kad įkainiai pastaruoju metu nebuvo keisti, o didesnę kelionės kainą gali nulemti ne vienas faktorius. Socialiniuose tinkluose pastaruoju metu galima pastebėti, kad Vilniaus gyventojai vis diskutuoja apie galimai dėl senamiestyje įvesto kilpinio eismo išaugusias pavežėjų paslaugų kainas.
2020-07-25

Dalis Vilniaus senamiesčio liko be elektros

Sostinės gyventojams ketvirtadienio vakarą – nepatogumai. Dalis Vilniaus senamiestyje gyvenančių žmonių liko be elektros. „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) informavo, kad užfiksuotas gedimas – pažeistas elektros kabelis, todėl be elektros liko net kelios gatvės, rašo naujienų portalas Delfi. Tikinama, kad visi gedimai bus pašalinti iki 21 val.

Į sostinės senamiestį įvažiavusiems vairuotojams – naujovės

Sostinės Vilniaus senamiestyje eismo revoliucija ir galvos skausmas vairuotojams. Nuo šiol čia važinėti kaip nori ir kirsti teritoriją tranzitu yra draudžiama – visas eismas Vilniaus senamiestyje vyks keturiomis kilpomis. Tad, viena jų įvažiavus, ja teks ir išvažiuoti. Tokiais būdais miesto vadovai siekia sumažinti transporto srautus ir jų keliama triukšmą bei taršą. Skeptikai mano, kad dėl tokio eismo kelyje kils daugiau spūsčių o vairuotojai užtruks daugiau laiko važinėdami ratais.

Sostinės vicemeras: kilpinis eismas senamiestyje kol kas problemų nesukėlė

Nuo antradienio Vilniuje įsigaliojus draudimui automobiliams senamiestį kirsti tranzitu, eismo nesklandumų kol kas šioje sostinės dalyje nekilo, teigia Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas. „Kadangi įvedinėjome kilpinį eismą po šventinio savaitgalio, kada eismo srautai yra gerokai sumažėję, palyginti su kitomis dienomis, tai daug tokių pasimetusių vairuotojų ar naujai besimokančių eismo schemas nebuvo pastebėta“, – antradienį per spaudos konferenciją sakė jis.

Netrukus uždraus važiuoti per Vilniaus senamiestį, teks jį apvažiuoti

Vilniaus senamiestyje siekiant sumažinti automobilių srautą, nuo kito antradienio įvedamas kilpinis eismas – automobiliams bus draudžiama kirsti senamiestį tranzitu. Anksčiau planuota šiuos pakeitimus įvesti nuo liepos 1-osios. Kaip BNS informavo savivaldybės vicemeras Vytautas Mitalas, sprendimas savaite pavėlintas įvertinus, kad po ilgojo šventinio savaitgalio turėtų sumažėti bendras automobilių srautas ir taip bus lengviau prisitaikyti prie pakeitimų.
Aktualijos 2020-07-01

Vilniaus universitetas tampa atviras visiems: pasivaikščioti nuo šiol galima nemokamai

Vilniaus universiteto (VU) senamiesčio ansamblio kiemeliai nuo šiol bus nemokamai prieinami visiems sostinės gyventojams ir svečiams, ketvirtadienį pranešė universitetas.  Be to, jie bus atveriami ir įvairių viešų kultūros renginių, koncertų organizatoriams. Iki šiol patekimas į istorinį VU ansamblį buvo mokamas. Planuojama, kad panaikinus įėjimo į kiemelius mokestį, siekiant padengti infrastruktūros naudojimo kaštus, mokamas išliks tik aukščiausio Vilniaus senamiesčio taško – VU Šv.

Girtos moters avarija Vilniuje: po smūgio „Citybee“ automobilis apsivertė ant šono

Antradienį Vilniuje įvyko avarija. Girta moteris, važiuodama nuomotu įmonės „CityBee“ automobiliu „Peugeot“ nesuvaldė transporto priemonės ir rėžėsi į kitus automobilius bei apsivertė. Moteris – akivaizdžiai girta. Incidentas įvyko Algirdo gatvėje maždaug 14 val. Gautas pranešimas, kad nesuvaldyta mašina trenkėsi į kitas transporto priemones ir apvirto. Į įvykio vietą atskubėjusiems gelbėtojams teko vaduoti moterį iš sulamdyto automobilio.
Kriminalai 2020-05-26

Pokyčiai Vilniaus senamiestyje: gatvės taps tik pėsčiųjų ir dviratininkų zona

Sostinės savivaldybė skatina karantino metu po Senamiestį daugiau judėti dviračiais, vaikščioti pėsčiomis. Sprendimas jau šią vasarą įvesti kilpinį eismą leidžia dalį Senamiesčio gatvelių visiškai atriboti nuo automobilių srauto iškart.  Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad nuo gegužės 22 d. iki kitų metų  spalio 1 d. tikslinimas eismo organizavimas Vilniaus gatvėje.

Senamiesčio gyventojai skundžiasi dėl uždaromų gatvių ir restoranų lauke: vakarais būti – neįmanoma

Revoliuciniai pokyčiai šalies sostinėje. Vilniaus Senamiestyje jau nuo kitos savaitės bus draudžiamas tranzitinis automobilių eismas, daugėja gatvių tik pėstiesiems. Dviratininkai ir pėstieji džiaugiasi naujovėmis ir sveikina tokį valdžios sprendimą, bet vietos gyventojai piktinasi esą dėl to gali dar labiau išaugti kavinių keliamas triukšmas. Judėjimo Vilniaus senamiesčio gatvelėse netrukus bus gerokai mažiau. Sostinės valdžia nusprendė uždrausti tranzitinį judėjimą miesto širdyje.

Oficialu: eismas Vilniaus senamiestyje pasikeis iš esmės jau netrukus

Pravažiuoti nuosavu automobiliu centrine sostinės dalimi netrukus taps neįmanoma. Jau šiemet senamiestyje įsigalios nauja eismo tvarka, daugelį priversianti keisti senus įpročius. Apie „revoliucinius“ eismo pakeitimus ketvirtadienį pranešė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Meras pripažino, kad visiškai uždaryti Vilniaus senamiesčio gatvių automobilių eismui neįmanoma, nes čia gyvena žmonės. Tačiau bent trečdalis eismo čia yra tranzitinis.
2020-05-07

Automobilių eismas Vilniaus senamiestyje bus uždraustas jau šiemet?

Vilniaus miesto savivaldybė vėl spręs, ar uždrausti automobilių įvažiavimą į senamiestį ir kitas centrines miesto dalis. Įgyvendinti tranzitinio eismo draudimą planuota pradėti kitąmet, tačiau dėl koronaviruso ir karantino draudimai gali būti įvesti jau šiemet. Dar 2018 m. pabaigoje Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino Darnaus judumo planą, kuriame numatė ilgainiui iki 0 sumažinti transporto priemonių tranzitą senamiesčio branduolio teritorijoje.
2020-05-06

Antradienį sostinės senamiestis nušvis Italijos vėliavos spalvomis: pagerbs koronaviruso aukas

Pagerbiant koronaviruso aukas Italijoje antradienio vakarą šios šalies vėliavos spalvomis nušvis Prezidentūra, Vilniaus katedros bokštas, Trijų Kryžių paminklas. „Lietuva kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis reiškia nuoširdžią užuojautą Italijai dėl daugybę gyvybių nusinešusio viruso. Kiekvienas turime padaryti viską, kad išvengtume daugiau aukų, o viruso plitimas būtų sustabdytas.
Aktualijos 2020-03-31

Klaipėdos valdžia užsimojo branginti automobilių statymą senamiestyje

Klaipėdos valdžia svarsto, ar pabranginti automobilių statymą senamiestyje, apmokestinti ir platesnę teritoriją, nes kainos nekito nuo 2015-ųjų, rašo portalas 15min.lt.  Šiuo metu Klaipėdos senamiestyje, raudonoje zonoje, automobilį pastatyti valandai kainuoja 90 centų, kiek atokesnėje geltonojoje zonoje – 60, pajūryje esančiojoje žaliojoje zonoje – 30. Pigesnėje – mėlynojoje – zonoje valandai palikti automobilį atsieina 15 centų.

Pavežėjų ir taksistų kova Kaune: nesutarimas prasidėjo spjūviu į veidą

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį tarp dviejų pavežėjų Kauno Rotušės aikštėje įvyko konfliktas. Informacija pasidalino pats konflikto dalyvis. Pavežėjas Artūras Grižas, patekęs į konfliktinę situaciją pasakojo, kad dirba laisvai samdomu pavežėju ir Rotušės aikštėje susidūrė su kitos įmonės pavežėju. Šis vyras dėl neaiškių priežasčių supyko ant Artūro ir nusprendė jį apspjauti. Matomai vyriškį įsiutino pavežėjo Artūro noras viską įamžinti mobiliuoju telefonu.
Kriminalai 2019-11-11

Perbraižo Vilniaus žemėlapį: nyksta nemokamos vietos automobiliams

Automobilių parkavimo kainos sostinėje kąs dar smarkiau. Miesto valdžia planuoja išplėsti brangiausias automobilių statymo zonas, tad jau nuo kitų metų kelionė su savu transportu į Vilniaus senamiestį gali tapti gerokai brangesne. Pasak sostinės tarybos narės, didinti parkavimo kainas Vilniuje būtina, mat automobilių srautas centre per didelis ir sunkiai suvaldomas.   Vidudienį norint pasistatyti automobilį Vilniaus centre, siaurose gatvelėse kai kuriems tenka pasisukioti ir pusvalandį.

„Velomaratono“ metu Vilniuje – eismo ribojimai ir viešojo transporto pakeitimai

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad 2019 m. rugpjūčio 18 d. (sekmadienį) Vilnių išjudins didžiausias dviračių renginys Lietuvoje „IKI Velomaratonas 2019“. Jo metu numatomi eismo ribojimai ir viešojo transporto organizavimo pakeitimai.
Aktualijos 2019-08-08
Į viršų