tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet priderėjo nemenkas skaičius politikos naujokų, kurie nusprendė iškart tapti merais ar savivaldybių tarybų nariais. Tačiau dalis jų, panašu, net neįsivaizduoja, kas yra politika ir su kuo ji valgoma.

Šiemet priderėjo nemenkas skaičius politikos naujokų, kurie nusprendė iškart tapti merais ar savivaldybių tarybų nariais. Tačiau dalis jų, panašu, net neįsivaizduoja, kas yra politika ir su kuo ji valgoma.

REKLAMA

Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.

Partijos ir rinkiminiai komitetai rinkėjus prie balsadėžių viliojo ne tik pažadais, bet ir labai žinomais veidais: sportininkais, aktoriais, dainininkais ir kitomis į politiką nusprendusiomis pasukti įžymybėmis.

„Draugiškai, tiesiog turėdamas draugiškus ryšius, draugišku pasiūlymu gražiu, tiesiog sutikau“, – sprendimą traukti į politiką komentavo dainininkas Aidas Manikas.

„Stengsimės viską gerinti ir viską gerinti“, – teigė atlikėjas Karolis Akulavičius.

Laidos „Karštai su tv3.lt“ komanda surengė į tarybas kandidatavusių bei ten išrinktų žvaigždžių politinių žinių patikrą. Nes jei jau nusprendei eiti į politiką, tai turi ne tik mokėti bumbsėti kamuoliu ar traukti už širdies griebiančias dainas, turi išmanyti bent jau svarbiausius savivaldos politikos reikalus.

REKLAMA

„Žinomumas dar nereiškia galėjimo dirbti šį konkretų darbą. Labai gerai, kad būtų ir žinios apie savivaldą, savivaldybės funkcionavimą, nes tai reiškia, kad tu tada bent jau suprasi, ką tu ten galėsi padaryti“, – sakė politologė Rima Urbonaitė.

REKLAMA

Labai svarbus dalykas kiekvienai vietos valdžiai yra pinigai ir biudžetas. Daugiausia jis surenkamas iš gyventojų pajamų mokesčio, vietinių rinkliavų bei centrinės valdžios skiriamos dotacijos. O ką apie tai žino mūsų šviežiai iškepti politikai?

Kas sudaro savivaldybės biudžetą?

K. Akulavičius: Nežinau, nežinau šito.

A. Manikas: Nu nežinau, žinokit. Aš galvoju, kad vis tiek Europos Sąjunga, aš vis tiek sakau, kad iš ten daugiausiai.

Kas yra GPM? (ats. – gyventojų pajamų mokestis)

K. Akulavičius: GPM, GPM... Nežinau... Gyventojų privalomasis mokestis.

A. Manikas: Žinau tik PVM.

O kas yra PVM? (ats. – pridėtinės vertės mokestis)

A. Manikas: Nu tai yra įplaukos, įmokos. Tu moki už paslaugas, žiūrint, kokias tu paslaugas atlieki. Nesidomėjau, tik moku pats PVM.

REKLAMA

Kiek yra savivaldų Lietuvoje? (ats. – 60)

Jonas Sakalauskas (operos solistas): Čia toks sudėtingas klausimas. Net nežinau, negaliu pasakyti. Gal koks 70, reikia skaičiuoti.

K. Akulavičius: Oi... Visų apvažiuoti neteko. Gal irgi netuščiažodžiausiu ir nespėliosiu į šį klausimą.

„Kandidatai nežino net elementarių dalykų, kurie, sakyčiau, yra bendro išsilavinimo dalykai. Ir kai savivaldybių Lietuvoje skaičius tampa neįmenama mįsle, tai neatrodo labai solidžiai“, – politikos naujokų pasirodymą vertino R. Urbonaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Naujai išrinkti tarybų nariai netrukus sėdės salėse ir turės balsuoti už merų pasiūlytas vicemerų kandidatūras, tik daugelis net to nežino.

Kaip yra paskiriami vicemerai ir administracijos vadovas savivaldoje?

J. Sakalauskas: Tarybos sprendimu.

K. Akulavičius: Nenoriu prišnekėti, nežinau.

Ž. Savickas (galiūnas): Tikrai negaliu tiksliai atsakyti, bet čia nėra esminis dalykas. Iš tikrųjų svarbiausia, kad būtų išrinkta gera miesto taryba, kuri spręs visus klausimus. O koks yra kiekvienas įstatymas, kaip kas ką skiria, tai miestečiams nuo to nei šilta, nei šalta. Jiems šilta yra tada, kada yra pigesnis vanduo, pigesnis šildymas ir skaidriai bei efektyviai tvarkomas biudžetas.

REKLAMA

„Man pats juokingiausias buvo Žydrūnas Savickas, kuris paaiškino, kad taisyklės visai nesvarbios, o svarbu, kad žmonėms viskas būtų pigu. Tai kitą kartą, kai jis kažką kilnos, tegul mane pasikviečia į teisėjas, nes visiškai nesvarbu taisyklės, ir aš pasakysiu, kad tu man nesimpatiškas, tu nieko nepakėlei ir nueisiu. Politikoje taisyklės yra fundamentas“, – kritikos negailėjo europarlamentarė Aušra Maldeikienė.

Dar vienas labai svarbus ir po rinkimų vykstantis procesas – naujų seniūnų rinkimai ir jų paskyrimas į pareigas. Nes seniūnai – tai valdininkai, esantys kone arčiausiai žmogaus. O juos po konkurso į pareigas deleguoja administracijos direktorius.

REKLAMA

Kas į pareigas skiria seniūnus?

K. Akulavičius: Meras.

Ž. Savickas: Tai yra konkursai ir kas laimi, tą tvirtina savivaldybės taryba.

J. Sakalauskas: Paprastai juos paskiria meras.

Biržų tarybos nariu norėjęs būti ir ten nepatekęs dainininkas Aidas Manikas įsitikinęs, kad į kitus savivaldos rinkimus eis jau po 3 metų, nors jie bus tik po 4. O pabaigai – pasiteisinimai. Nes juk politikas ar kandidatas turi turėti priežastį, kodėl jis nelabai toje savivaldoje susigaudo.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu muzikoje kažką nuveikiau per tiek metų, tai gal kažką nuveiksiu ir politikoje“, – sakė A. Manikas.

„Čia yra naujos durys, aš žinau, ko aš konkrečiai einu, tai manau, kad ten pasimokysiu iš esamų tarybos narių, iš vedlių. Einam ir mokomės, toks gyvenimas“, – antrino K. Akulavičius.

„Tas vyrukas iš Akmenės, dainininkas, tai jis nors sakė, kad jis mokysis. Aišku, aš nenorėčiau ateiti į koncertą, sumokėti pinigus ir pamatyti, kaip kažkas mokosi dainuoti, čia juokinga būtų. Tai tokių reikia vengti kaip siaubo. Jūs gi neisite operuotis pas gydytoją, kuris ant jūsų pasimokys operuoti ir jus paskers“, – komentavo A. Maldeikienė.

Visą reportažą žiūrėkitė straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20:00 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

Betgi tuos nieko nežinančius pasikviečia ir į sąrašus įrašo partijų pirmininkai.Liūdniausia kad balsuojantys išreitinguoja neturinčius jokio išsilavinimo kažkur į sąrašo galą nustumdami protingus, gerą išsilavinimą turinčius žmones. Kartais suveikia bandos instinktas, o dar baisiau kai už savus prašo balsuoti jau esantys valdžioje sukvietę jiems pavaldžius asmenis
Laba diena-aciu uz gera jumoro doze,seniai taip besijuokiau,saunuoliai,jei jusu nebutu Lietuvoje butu labai pilka,nelinksma,o dabar........vienas uz kita kvailesni,daugiau nieko negaliu pridurti......
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų