REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dnipre iš po daugiabučio laiptinės nuolaužų gelbėtojai ryte ištraukė dar vieno vaiko kūną. Gyvų po nuolaužomis rasti gelbėtojai jau nebesitiki.

Dnipre iš po daugiabučio laiptinės nuolaužų gelbėtojai ryte ištraukė dar vieno vaiko kūną. Gyvų po nuolaužomis rasti gelbėtojai jau nebesitiki.

REKLAMA

O Zelenskio visuomeninis patarėjas Oleksijus Arestovyčius, dėl savo komentarų apie Dniprą tapęs Kremliaus ir jo rėmėjų informacinės kampanijos taikiniu, šiandien pasitraukė iš pareigų. Propagandinę pergalę pasiekęs Kremlius bando perimti iniciatyvą ir mūšio lauke. Tad Zelenskis ir vėl ragina Vakarus duoti daugiau ginklų.

Gelbėtojai Dnipre ant žemės guldo dar vieną juodą maišą. Apie 9.30 val. ryto gelbėtojai skelbia iš po nuolaužų ištraukę vienerių berniuko ir jo tėvo kūnus. Aukų skaičius pasiekė 45: iš jų – 6 vaikai: „Štai Rusija rado benderą Ukrainoje, Dnipre. Jį užgriuvo plytos ir jo iki šiol neranda. Būkite prakeikti rusai, kacapai... Kad jūs visi nudvėstumėt, velniai. Šis vaikas iki šiol po nuolaužomis.“

Antradienį popiet gelbėtojai paskelbė jau baigiantys paieškos ir gelbėjimo operaciją. Tai reiškia, kad gyvų po nuolaužomis rasti jau nesitiki. O ten dar gali būti dvi dešimtys kūnų.

REKLAMA
REKLAMA

Dnipras šiandien atsisveikina ir su bokso treneriu Mihailu Korenovskiu, kurio geltonos, šviesias akimirkas menančios virtuvės vaizdai apskriejo visą pasaulį: „Jis turėjo daug mokinių, kurie rodė puikius rezultatus. Ir mažieji, ir suaugę vaikinai.“

REKLAMA

Atsisveikinti su mylimu treneriu atėjo šimtai miestiečių. O Mihailo žmona Olga pasidalino nuotrauka. Joje šeima su kaimynais sutinka Naujuosius. Rusofašistai pražudė 4 iš 9 žmonių nuotraukoje.

Ukrainos saugumas skelbia, kad sausio 14 d. priešlaivinę raketą X-22 į namą Dnipre paleido okupantai iš 52-ojo sunkiųjų bombonešių aviacinio pulko.

„Ukrainos Saugumo tarnyba jau pradėjo rinkti informaciją apie tuos Rusijos karius, kurie ruošė ir įvykdė šį smūgį“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrėjai iš nepriklausomo leidinio „Važnyje Istoriji“ surado kai kuriuos žudikus, parodė pasauliui jų veidus ir susiskambino su eskadrilės štabo vadu Dmitrijum Golenkovu. Cerkvės fone besifotografuojančiam rusų fašistui, Dievo įsakymas „nežudyk“ panašu, nė motais.

Raketos smūgiu Dniprui rusų fašistai ne tik sukėlė didelį skausmą ukrainiečiams, bet ir pasiekė nedidelę pergalę informaciniame kare. Mat netrukus po sprogimo, komentuodamas tragediją, V. Zelenskio biuro patarėjas O. Arestovyčius suklydo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ją numušė ir ji nukrito ant laiptinės. Ir ji sprogo, kai nukrito“, – kalba A. Arestovyčius.

Klaida pasinaudojo Kremlius. Ėmė skelbti, neva dėl tragedijos kalti raketą numušę ukrainiečiai, o ne ją paleidę rusai. Kilo pasipiktinimas ir Ukrainoje. Nors iš tiesų raketos niekas nenumušė ir ji tiesiu taikymu įskriejo į daugiabutį.

„Aš smarkiai suklydau. Tai rimta klaida. Reikia taip ir vertinti“, – sako A. Arestovyčius.

Dėl kilusio šaršalo Arestovyčius paskelbė atsistatydinantis iš visuomeninio patarėjo pareigų. Zelenskio biuras patenkino jo prašymą.

REKLAMA

Propagandinį šūvį pataikęs Kremlius tikisi perimti iniciatyvą ir fronte. Putino karo ministras S. Šoigu giriasi vėl apsilankęs kažkur okupuotose teritorijose. O po vizito, susodinęs savo pakalikus pareiškė, kad iki 2026 metų smarkiai sustiprins fašistų kariauną.

„Prezidentas priėmė sprendimą padidinti karinių pajėgų skaičių iki 1,5 mln. Užtikrinti valstybės apsaugą, apginti naujus subjektus ir kritiškai svarbius objektus galima tik stiprinant karinių pajėgų struktūrą ir komponentus“, – teigia Rusijos gynybos ministras Sergei Šoigu.

REKLAMA

Rusai, išstūmę ukrainiečius į Soledaro pakraščius, toliau gviešiasi Bachmuto. Be perstojo pildo orkų pajėgas nauja patrankų mėsa, kurią bando permalti ukrainiečiai. Šie rusus naikina lenkiška haubica „Krab“: „Pagal mūsų turimą informaciją, jie naktimis atveža mobilizuotus ir tiesiog išmeta laukuose. Be motorizuotos technikos. Bet jie turi daugiau žmonių. Daug žūsta, o mums reikia daug dirbti.“

Zelenskis perspėja, kad stiprėjant rusų puolimui ir Maskvai rezgant naujus planus, Ukrainai nedelsiant reikia daugiau ginkluotės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Savaitės pabaigoje vyks dar vienas susitikimas Rammstein formatu. Tikimės principingų sprendimų iš partnerių koalicijos“, – sako V. Zelenskis.

O Zelenskio žmona Vakarams bando įkvėpti ryžto tarptautiniame forume Davose.

„Kaip pasaulis nori pasiekti klimato neutralumo, jei nesugeba sustabdyti ištisų Ukrainos miestų deginimo“, – kalba Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska.

Lenkijos prezidentas forume pakartojo norą sutelkti koaliciją šalių, kurios tiektų Ukrainai tankus „Leopard“.

REKLAMA

„Tikimės, kad tankų gamintojas – Vokietija – taip pat tame dalyvaus“, – sako Lenkijos prezidentas Andrzej Duda.

„Tikime, kad mūsų stiprus partneris tai padarys“, – teigia Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.

14 tankų „Challenger 2“ Ukrainai pažadėję britai taip pat ragina vokiečius nedvejoti.

„Viskas priklauso nuo Vokietijos vyriausybės sprendimo. Ne tik ar jie tieks savo „Leopard'us“. Bet ir ar leis tai daryti kitiems“, – kalba britų gynybos ministras Benas Wallace'as.

REKLAMA

O vokiečiai parodė, kad gali priimti greitus sprendimus, kai to nori. Praėjus vos dienai po gynybos ministrės Christinos Lambrecht atsistatydinimo – kancleris Olafas Scholzas jau paskyrė naują ministrą.

„Jis turi jėgos ir ramybės, kurių labai reikia šių besikeičiančių laikų iššūkiams“, – tvirtina Vokietijos kancleris Olafas Scholzas.

Tik ar šiais laikais būtina jėga ir ramybė reikš ir būtinų tankų Ukrainai tiekimą – aiškiau netapo. Kol kas naujasis ministras Borisas Pistorius kalba tik apie savo kariuomenės stiprinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš noriu padaryti kariuomenę stipresnę mūsų laukiančiai ateičiai“, – kalba B. Pistorius.

Nesnaudžia ir NATO – Estijoje šiandien nutūpė trys britų krovininiai sraigtasparniai „Chinook“, skirti sustiprinti mūsų kaimynės gynybinius pajėgumus. Orlaiviai dalyvaus ir tarptautinėse NATO pratybose visame rytiniame Aljanso flange.

Į pratybas atplaukė ir daugybė amerikietiškos karinės technikos. Danijos uoste devynių mėnesių rotacijai į Europą atvyko mūsų sąjungininkai iš Teksaso. O praėjusią savaitę daug amerikiečių karinės technikos išsilaipino ir uoste Olandijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų