tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukraina atsisveikina su neeiliniu didvyriu – tūkstančiai žmonių Kyjive pagerbia mūšyje už Bachmutą prieš kelias dienas žuvusį darsų kuopos vadą šaukiniu „Da Vinčis“. Gėles į jo karstą kartu su Zelenskiu padėjo ir Ukrainoje viešinti Suomijos premjerė Sanna Marin.

Ukraina atsisveikina su neeiliniu didvyriu – tūkstančiai žmonių Kyjive pagerbia mūšyje už Bachmutą prieš kelias dienas žuvusį darsų kuopos vadą šaukiniu „Da Vinčis“. Gėles į jo karstą kartu su Zelenskiu padėjo ir Ukrainoje viešinti Suomijos premjerė Sanna Marin.

REKLAMA

Kyjivas atskleidė, kada planuoja pradėti viso pasaulio laukiamą kontrpuolimą fronte. Deja, kol kas situacija Donbase itin sunki, kasdien bandydami stabdyti priešą žūsta šimtai ukrainiečių.

Neeiliniam didvyriui – neeilinė pagarba. Ukrainos prezidentas ir Suomijos premjerė deda gėles į legendinio Ukrainos kario šaukiniu „Da Vinčis“ karstą. Michailovsko sobore Zelenskis kario motinai įteikia sūnaus pomirtinį apdovanojimą – Kryžių už nuopelnus kare.

Dmitro Kociubalas legendiniu Ukrainos kariu buvo ne šiaip. Jis buvo pirmas savanoris, kuriam dar būnant gyvam suteiktas Ukrainos didvyrio vardas. Ukrainą „Da Vinčis“ gynė nuo 2014 metų. Tuomet jam buvo 18 m. O jau būdamas 21-erių jis tapo jauniausiu kuopos vadu ir vadovavo padaliniui „Da Vinčio vilkai“ .

REKLAMA

Į Kyjivo centrą, Maidano aikštę, atsisveikinti su legendiniu kariu atėjo tūkstančiai ukrainiečių.

Dmitro Kociubalas „Da Vinčis“ žuvo prieš tris dienas mūšyje už Bachmutą. Jo mirtis – lyg simbolis to, kiek daug Ukraina dabar praranda šiame fronto taške. Oficialiai Kyjivas skelbia čia kasdien netenkantis po 100–200 didvyrių. Tikrasis skaičius gali būti ir didesnis.

REKLAMA

Mat karas, deja, ne kompiuterinis žaidimas, kur geriečiai nemiršta. Ypač, kai okupantų srautas atrodo niekada nesibaigs.

Rusofašistai taip pat dalinasi sėkmingų smūgių vaizdais. Bachmuto pašonėje iškeptu ukrainiečių transportu, netoli Vuhledaro, šaudančiais snaiperiais ir šviežiais „Wagner“ samdinių su žeme beveik sulygintų Bachmuto rajonų vaizdais.

Amerikiečių karo tyrimų institutas skelbia, kad „Wagner“ samdiniai Bachmute dabar tikriausiai pradėjo taktinę pauzę. Laukia reguliariosios okupacinės kariuomenės paramos. Tuomet vėl imsis stipresnio puolimo. Patrankų mėsos ir sviedinių jiems, deja, netrūksta.

REKLAMA

Pastarosiomis dienomis būta svarstymų, kad Ukraina gindama Bachmutą praranda per daug karių, kurių labai reikės norint pradėti kontrpuolimą.

Kyjivas šiandien pareiškė, kad kontrataką planuoja pradėti per artimiausius du mėnesius, o kol kas ir toliau alins rusus Bachmute santykiu vienas ukrainietis už septynis rusus.

Iš Donbaso pasaulį pasiekia ir vaizdas, kur, spėjama, prieš rusus ukrainiečiai galėjo panaudoti amerikietišką „protingą“ bombą JDAM.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu po vakarykščio masinio rusofašistų raketų apšaudymo – Ukrainoje iki 11 išaugo aukų skaičius. Charkivo srityje, į kurią atskriejo net 15 S-300 raketų, iki šiol sutrikęs energijos tiekimas. Britų žvalgyba skelbia, kad tarpai tarp masinių rusų apšaudymų ilgėja dėl raketų trūkumo. Deja, Rusija jų pasigamina. Ukrainos žvalgyba skelbia, kad vakar Maskva tikriausiai panaudojo tai, ką sugebėjo pasigaminti per mėnesį.

O dabar Rusija atvirai grasina ir Sakartvelui. Kremliui akivaizdžiai nepatinka, kad kartvelai protestais privertė prorusiško oligarcho Bidzinos Ivanišvilio kontroliuojamą valdančiųjų partiją atsisakyti putinistinio „užsienio agentų“ cenzūros įstatymo. Kremlius ėmė beveik tiesiogiai grasinti: pareiškė neva Pietų Osetijoje ir Abchazijoje gali kilti provokacijų. Tik, žinoma, dėl visko kaltina Ameriką.  

REKLAMA

„Kažkieno matoma ranka stengiasi pridėti čia antirusiškų elementų. Taip – gresia provokacijos. Mes labai atidžiai su nerimu tai stebim“, – kalba Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Bet iš tiesų viskas yra kur kas paprasčiau. Kartvelai, kaip ir ukrainiečiai, tiesiog nenori, kad jiems gyvenimą reguliuotų Maskva: „Žinoma, mes norime vakarietiškos ateities. Ir niekada negrįšime prie kažko panašaus į Sovietų Sąjungą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų