REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužės 9-oji kai kuriuose Lietuvos miestuose pažymėta vandalizmo aktais. Kaune išniekinta Ukrainos vėliava, o kapinėse kažkas pripaišė daugybę Z ir V raidžių.

Gegužės 9-oji kai kuriuose Lietuvos miestuose pažymėta vandalizmo aktais. Kaune išniekinta Ukrainos vėliava, o kapinėse kažkas pripaišė daugybę Z ir V raidžių.

REKLAMA

Apie tai -  TV3 žinių reportažas.

Kaune provokacijos užfiksuotos dar gegužės 9-osios išvakarėse. Aleksote, Europos prospekte, kur dar karo pradžioje pilietiški kauniečiai nupiešė didžiulę Ukrainos vėliavą, sekmadienio popietę vandalas raudonais dažais pripaišė Rusijos agresijos prieš Ukrainą simboliais tapusių Z ir V raidžių. Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip vyriškį puolė tramdyti pro šalį važiavę žmonės.

„Tol, kol laukė pareigūnų, bedrausminant asmenį, pastarasis drausminusiems netgi papurškė dujų“, – apie incidentą pasakojo Kauno policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Pareigūnų sulaikytas vandalas, darydamas juodus darbelius, veidą slėpė po kauke. Išvydę draudžiamais simboliais išterliotą sieną ukrainiečiai sunerimo ir net graudinosi.

REKLAMA
REKLAMA

„Man tai nesuprantama ir darosi baisu. <...> Kelia įtampą“, – sakė prieš pusantro mėnesio į Lietuvą atvykusi Jekaterina.

„Turbūt, kad provokacija pergalės dienai. <...> Vėliava tai buvo gražu, bet kai čia pritepliojo visokių užrašų, tai... <...> Vandalizmas. Gražiai nudažyta, tai kam čia paišyt“, – baisėjosi ir kauniečiai.

REKLAMA

Provokatorius gali atsidurti už grotų, mat jau ne kartą yra teistas – už neteisėtą disponavimą nešaunamuoju ginklu bei pasipriešinimą pareigūnams.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Sulaikytam 27 metų vyrui gresia laisvės atėmimas iki 2 metų“, – sakė O. Vaitkevičienė.

O štai ryte, karių kapinėse Aukštuosiuose Šančiuose dar viena provokacija – čia Z ir V simboliais kažkas aprašinėjo medžius.

„Suskaičiavo, jog 39 medžiai buvo apdažyti rausvos spalvos dažais. Pareigūnai dėl šio įvykio pradėjo aplinkybių patikslinimą“, – kalbėjo Kauno policijos atstovė.

Miesto tvarkdariai bando nuplauti medžius, bet dažų paliktos žymės jau įsigėrusios į žievę ir nyksta sunkiai.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų