REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirta banga pradeda įsismarkauti, sako profesorius, Sveikatos ekspertų tarybos narys Mindaugas Stankūnas. Per praėjusią parą Lietuvoje užfiksuota beveik 1300 naujų COVID-19 atvejų ir 16 mirčių. Kodėl taip nutiko?

Ketvirta banga pradeda įsismarkauti, sako profesorius, Sveikatos ekspertų tarybos narys Mindaugas Stankūnas. Per praėjusią parą Lietuvoje užfiksuota beveik 1300 naujų COVID-19 atvejų ir 16 mirčių. Kodėl taip nutiko?

REKLAMA

Apie tai plačiau TV3 Žinių „Dienos komentare“ profesorių kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė.

Kaip turėtume vertinti ryškų COVID-19 atvejų ir mirčių šuolį Lietuvoje?

Su kiekviena diena situacija tampa vis sudėtingesnė. Mes matome atvejų didėjimą ir tiesiog sakoma, kad ta jau mūsų ketvirta banga pradeda įsismarkauti. Kiek ji čia kils, iš tikrųjų sunku pasakyti. Jeigu atvejai, tai dar atvejai, bet kas neramina tai yra mirčių skaičiai. Vėlgi pasižiūrėjus į mirčių statistiką mes matome, kad didžioji dalis iš tų, kurie mirė, buvo neskiepyti. Tai vėl tokia aiški žinutė, kad mes turime kalbėti apie skiepus, ypač apie skiepus tose rizikos amžiaus grupėse.

Kalbant apie mirtis nuo COVID-19 mūsų skaičius Europos Sąjungoje yra vienas didžiausių, mes esame treti pagal mirtingumą. Tai kodėl taip yra? Kodėl kitose šalyse atvejų skaičius panašus, bet mirčių mažiau?

REKLAMA
REKLAMA

Reikia žiūrėti konkrečiai į šalis, nes yra labai paprastas dalykas, kad skiriasi vakcinacijos skaičiai. Mes labai dažnai kalbame apie vakcinaciją, tą procentą, kiek šalies gyventojų yra vakcinuota, tas irgi, aišku, yra labai svarbu, bet yra kitas labai svarbus dalykas, kiek yra suvakcinuota rizikos amžiaus grupė, ypač 80-mečiai, 70-mečiai, 60-mečiai ir vyresni.

REKLAMA

Tai jei palygintume save su skandinavais, ypač dabar labai kalbama apie Daniją, nes danai atsisakė galimybių paso, kas Lietuvoje nuo pirmadienio įsigaliojo, tai jeigu pažiūrėtume statistiką danų ir lietuvių pagal skiepijimą, tai ta 80-ies metų grupė ir vyresni Danijoje yra suskiepyti bent pirma doze 100 procentų, Lietuvoje tas yra 60 procentų. Jeigu kalbame apie 70 metų ir vyresnių grupę, tai Danijoje vėl yra praktiškai tas 100 procentų, o Lietuvoje 70 procentų su kažkiek.

Tai mes matome, kad ta nemaža dalis žmonių, kuri yra ypač pažeidžiama, turi ypač didelę riziką mirti nuo kovido, jie yra negavę net tos minimalios apsaugos, net tos pirmosios dozės. Tai jeigu mes galėtume paskiepyti daugiau tos rizikos grupės žmonių, tai aš manau, kad mes turėtume gerokai mažesnius mirčių skaičius.

Visą pokalbį su M. Stankūnu žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Jums persirge nerupi, su naturaliu imunitety, o jum reik iskist vakcinas
Debilas tu stankūne, kiek tau moka už lojimą.
@Kostas jis ne debilas, jis parsidavęs sh… gabalas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų