Profesorius Stankūnas – apie COVID-19 atvejų šuolį: „Ketvirta banga pradeda įsismarkauti“

Ketvirta banga pradeda įsismarkauti, sako profesorius, Sveikatos ekspertų tarybos narys Mindaugas Stankūnas. Per praėjusią parą Lietuvoje užfiksuota beveik 1300 naujų COVID-19 atvejų ir 16 mirčių. Kodėl taip nutiko?

Apie tai plačiau TV3 Žinių „Dienos komentare“ profesorių kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė.

Kaip turėtume vertinti ryškų COVID-19 atvejų ir mirčių šuolį Lietuvoje?

Su kiekviena diena situacija tampa vis sudėtingesnė. Mes matome atvejų didėjimą ir tiesiog sakoma, kad ta jau mūsų ketvirta banga pradeda įsismarkauti. Kiek ji čia kils, iš tikrųjų sunku pasakyti. Jeigu atvejai, tai dar atvejai, bet kas neramina tai yra mirčių skaičiai. Vėlgi pasižiūrėjus į mirčių statistiką mes matome, kad didžioji dalis iš tų, kurie mirė, buvo neskiepyti. Tai vėl tokia aiški žinutė, kad mes turime kalbėti apie skiepus, ypač apie skiepus tose rizikos amžiaus grupėse.

Kalbant apie mirtis nuo COVID-19 mūsų skaičius Europos Sąjungoje yra vienas didžiausių, mes esame treti pagal mirtingumą. Tai kodėl taip yra? Kodėl kitose šalyse atvejų skaičius panašus, bet mirčių mažiau?

Reikia žiūrėti konkrečiai į šalis, nes yra labai paprastas dalykas, kad skiriasi vakcinacijos skaičiai. Mes labai dažnai kalbame apie vakcinaciją, tą procentą, kiek šalies gyventojų yra vakcinuota, tas irgi, aišku, yra labai svarbu, bet yra kitas labai svarbus dalykas, kiek yra suvakcinuota rizikos amžiaus grupė, ypač 80-mečiai, 70-mečiai, 60-mečiai ir vyresni.

Tai jei palygintume save su skandinavais, ypač dabar labai kalbama apie Daniją, nes danai atsisakė galimybių paso, kas Lietuvoje nuo pirmadienio įsigaliojo, tai jeigu pažiūrėtume statistiką danų ir lietuvių pagal skiepijimą, tai ta 80-ies metų grupė ir vyresni Danijoje yra suskiepyti bent pirma doze 100 procentų, Lietuvoje tas yra 60 procentų. Jeigu kalbame apie 70 metų ir vyresnių grupę, tai Danijoje vėl yra praktiškai tas 100 procentų, o Lietuvoje 70 procentų su kažkiek.

Tai mes matome, kad ta nemaža dalis žmonių, kuri yra ypač pažeidžiama, turi ypač didelę riziką mirti nuo kovido, jie yra negavę net tos minimalios apsaugos, net tos pirmosios dozės. Tai jeigu mes galėtume paskiepyti daugiau tos rizikos grupės žmonių, tai aš manau, kad mes turėtume gerokai mažesnius mirčių skaičius.

Visą pokalbį su M. Stankūnu žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
V
Veronika
2021-09-15 20:25:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
@Xx Kas antivakseris, mes su vyru esam persirge, pas tave zemas mentalitetas, nes nesupranti, kad persirge turi naturalu imuniteta ir jiems nereikia skiepytis, tik jums, reikia, kas 3 men skiepytis, o ta valdzia.....
Atsakyti
-1

B
Birute
2021-09-15 20:16:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel neskaiciuojate persirgUsiu, kurie turi naturalu imuniteta, o jums rupi tik skiepitis, prisiperkat vakcinu ir darot nesamones, pridekit persirgusius ir bus arti 100 procentu!
Atsakyti
-2

a
antbangos
2021-09-15 20:32:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu Birute, 70 paskiepytu, 30 neskiepytu, o serga vis neskiepyti, kaip expertai sako persirgusiu imunitetas ligai geresnis ir ilgesnis, bet tai nesvarbu, neskiepyti vis serga ir serga ir niekaip negali persirgt ir ismit, o paskiepytieji vooos keli teserga ir tai nesunkiai ir nemirsta, ot skiepai, tai bnet skiepai!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų