• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio apygardos teisme – vieno ieškomiausių bėglio, žiauriais ir šaltakraujiškais nusikaltimais pagarsėjusio kauniečio Romo Zamolskio, byla. Per 40 tomų baudžiamąją bylą teisėjai atvertė po visą Lietuvą sukrėtusių nusikaltimų praėjus daugiau nei dviems dešimtmečiams.

Panevėžio apygardos teisme – vieno ieškomiausių bėglio, žiauriais ir šaltakraujiškais nusikaltimais pagarsėjusio kauniečio Romo Zamolskio, byla. Per 40 tomų baudžiamąją bylą teisėjai atvertė po visą Lietuvą sukrėtusių nusikaltimų praėjus daugiau nei dviems dešimtmečiams.

REKLAMA

Tiesa, bylą Panevėžio teisėjai nagrinėja kaltinamajam už akių. Šaltakraujiškais nusikaltimais garsėjęs Zamolksis šiuo metu kali Rusijoje. Už Lietuvoje įvykdytus nusikaltimus jam gresia kalėjimas iki gyvos galvos. 

Daugiau nei dvidešimties metų senumo įvykius Panevėžio apygardos teisme šiandien prisiminė tiesiogiai anuomet susidūrusieji su žiaurumu garsėjusiu kauniečiu Romu Zamolskiu. 2001-ųjų balandį įžūlūs ginkluoti nusikaltėliai užpuolė ir kulkomis suvarpė inkasatorių automobilį netoli Gariūnų.

„Atvažiuojam inkasuot kaip visada, masė žmonių, ten gi parduotuvė, o iš tos masės, kai grįžo kolega su pinigais, pradėjo šaudyti“, – įvykius prisiminė buvęs inkasatorius Romualdas.

REKLAMA
REKLAMA

Vyras pasakojo, kad jis tuo metu buvo automobilyje, o jo kolega nusikaltėlio kulkų neišvengė ir buvo sunkiai sužeistas. Tąkart R. Zamolskis su bendru paspruko pagrobę maišą su 70 tūkst. tuomet dar litų.

REKLAMA

„Mes negalėjome daryti puolimo, nes buvo masė žmonių“, – pasakojo Romualdas.

Nesučiupti ginkluoti nusikaltėliai siautėjo toliau. Susišaudymo tų pačių metų birželį Vilniuje prie Operos ir baleto teatro metu R. Zamolskis sužeidė du pareigūnus, norėjusius nustatyti jo tapatybę. 

Vėliau sekė dvi šaltakraujiškos žmogžudystės ir netgi vaikų darželio apiplėšimas Kaune. Lietuvą sukrėtė ir įkaitų drama Panevėžyje. Būtent šiuos įvykius Panevėžyje buvę pareigūnai prisiminė šiandien teisme. Tuomet įvykiai Panevėžio miesto gatvėse išties prilygo veiksmo filmui.

REKLAMA
REKLAMA

„Jis buvo pakeitęs veidą, užsimaskavęs, bandėm sulaikyti, bet gavom kulkų ir tuo viskas pasibaigė. – Sužeidė jus tuomet? – Ne, ačiū Dievui“, – sakė buvęs policijos pareigūnas Arūnas.

Kitas pareigūnas Stanislovas prisiminė, kad tuomet jie skubėjo pagelbėti kolegoms, gavęs pranešimą, kad prieš pareigūnus panaudotas ginklas.

„Pranešimas – panaudotas ginklas, o daugiau nieko. Gi, kai ginklą panaudoja, nežino, kas panaudoja“, – kalbėjo buvęs policijos pareigūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viename ekipaže dirbęs Algirdas sakė, kad tuomet jie nė nežinojo, su kokiu nusikaltėliu turi reikalą.

„Toks darbas, nieko nepadarysi, kažkaip apie tai negalvoji, galvoji kaip sulaikyti“, – tikino buvęs policijos pareigūnas.

Pareigūnų teigimu, sulaikant sprunkančius ginkluotus nusikaltėlius jie ginklo naudoti negalėjo dėl grėsmės aplinkiniams.

„Šalia buvo moteris, maža kas, vaikai į mokyklą ėjo“, – prisiminė buvęs policijos pareigūnas Arūnas.

REKLAMA

Tuomet R. Zamolskis paspruko. Jo bendrą pareigūnai nukovė išlaisvinant pakeliui pagrobtą moksleivį, kurį nusikaltėlis paėmė įkaitu ir laikė užsibarikadavęs pensininkės bute. 

2001-aisiais teisėsauga paskelbė tarptautinę R. Zamolskio paiešką. Po ilgų metų slapstymosi jis įkliuvo prisidirbęs Rusijoje. 

Šiuo metu Lietuvoje Zamolskiui pareikšti įtarimai dėl pasikėsinimo nužudyti 14 asmenų, 2 asmenų nužudymo, dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais bei sprogstamosiomis medžiagomis, plėšimo. 

REKLAMA

Iki šių nusikaltimų Zamolskis Lietuvoje buvo pripažintas nepakaltinamu, tačiau sugebėjo pabėgti iš psichiatrijos ligoninės. Tuomet ir pasipylė nusikaltimai.

„Buvo žiaurūs įvykiai, buvo naudojamas ne tik pistoletas, tačiau ir automatas, buvo šaudoma viešose vietose, kur galėjo nukentėti pašaliniai asmenys, be to, atsitiktinumo dėka, Panevėžyje vos nenukentėjo pašalinis asmuo, kulka įstrigo tarp kuprinės“, – bylos detales priminė prokuroras Aurelijus Navickas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bylą Panevėžio apygardos teismas nagrinėja kaltinamajam nedalyvaujant. Teisme jam atstovauja valstybės skirtas gynėjas.

„Tai, kad byla bus nagrinėjama be jo, jis gerai supranta. Jo pozicija tokia, kad bylos medžiaga yra sufalsifikuota, jam pareikšti kaltinimai neteisingi“, – teigė Romo Zamolskio advokatas Arvydas Alekna

„Buvo keiptąsi į Rusijos federacijos teisėsaugos institucijas, kad jis būtų perduotas, tačiau buvo atsisakyta, be to, bylos duomenimis, buvo sprendžiama dėl jo atidavimo Lietuvai, tačiau jis nepageidavo dalyvauti posėdyje, todėl buvo traktuojama, kad jis vengia ir nenori atvykti į nagrinėjimą ir buvo nuspresta nagrinėti bylą jam nedalyvaujant“, – paaiškino prokuroras Aurelijus Navickas.

Romas Zamolskis Rusijoje nuteistas už ginkluotus plėšimus, vagystes, pasikėsinimą nužudyti. Už prieš du dešimtmečius padarytus nusikaltimus Lietuvoje jam gresia nelaisvė iki gyvos galvos.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų