Prieš dvejus metus dėl gaisro suniokota Dievo Motinos katedra baigiama sutvirtinti

Puikios žinios iš Prancūzijos – prieš dvejus metus skendusi liepsnose, Dievo Motinos katedra po truputį grįžta į gyvenimą. Vieną garsiausių Paryžiaus simbolių uoliai tvarko darbininkai. Jau praėjusią savaitę pastatę milžiniškas atramas, prilaikančias pažeistus skliautus jie siekia atkurti bažnyčios didybę.

„Praėjus dviem metams po gaisro mes baigiame tvirtinimo etapą, kitaip tariant, sutvirtiname konstrukcijas. Vasarą tai bus padaryta“, – sako Dievo Motinos katedros rekonstrukcijos atstovas spaudai Jeremie Patrier Leitus. 

Medinės atramos gaminamos specialiai šiai bažnyčiai „Le bras“ įmonės dirbtuvėse. Mediena jai – pati geriausia, mat bažnyčios rekonstrukcijos darbams kertami ąžuolai, iš kurių vėliau reikiamos dalys ir gaminamos. Tačiau didžiausias dėmesys skiriamas saugumui – svarbu ne tik gerai sutvirtinti bažnyčią, bet ir iš stogo pašalinti šviną bei ištirpusį pastato smaigalį.

„Nuo tada, kai kilo gaisras, įtaisėme jutiklius. Jie realiu laiku stebi katedros judesius. Gera žinia, kad nuo gaisro ji nepajudėjo, puikiai laikosi. Tačiau turime sulaukti, kol baigsime tvirtinimo etapą, kad galėtume pasakyti, jog jai nebegresia joks pavojus“, – teigia jis. 

Šis įstabus gotikos architektūros paminklas yra vienas svarbiausių turistų traukos objektų Paryžiuje. Prieš dvejus metus kilusiame gaisre buvo sunaikintas bažnyčios stogas ir žymusis smaigalys. Prancūzijos prezidentas įsipariegojo katedrą atkurti per penkerius metus. Tad tikimasi, kad bažnyčia tikintieji ir turistai galės vėl džiaugtis 2024-aisiais.


Rašyti komentarą...
V
V
2021-04-22 02:52:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gražios didingos bažnyčios buvo pastatytos kažkada tikint dievų egzistavimu, o dabar jos įdomios daugiau turistams pasigrožėti kaip meno kūriniais.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų