Potvyniai plauna Turkiją: purvo nuošliaužos tvindo gatves, griauna namus

Potvyniams nusiaubus Vakarų Europą ir Kiniją, dabar nuo jų kenčia ir Turkija. Juodosios jūros pakrantėje galinga vandens srovė ir purvo nuošliaužos tvindo gatves, griauna namus ir tiltus. Nerimas dėl naujų potvynių ir Vokietijoje, kur vis dar ieškoma daugiau nei šimto dingusiųjų.

Patvinusios upės srovės paplautas namas griuvo šiaurės rytų Turkijoje. Juodosios jūros pakrantę galingi potvyniai siaubia jau ilgiau nei savaitę ir vis stipriau. Rize provincijoje stichinė nelaimė jau nusinešė mažiausiai šešių žmonių gyvybes, dar du laikomi dingusiais.

Saugumo kamerų užfiksuoti kvapą gniaužiantys kadrai rodo, kaip vietos gyventojai vos per plauką išvengia mirties, potvynių sukeltai purvo nuošliaužai tiesiog nušlavus pusę namo.

Šiuo metu laiku potvyniai Turkijos šiaurėje pasitaiko dažnai, tačiau retai įgauna tokį didelį mąstą. Gelbėtojai praneša iš vandens apsupties išgelbėję mažiausiai 15 žmonių, dar apie 200-ams dėl saugumo liepta palikti namus. Tūkstančiai liko be elektros, o kol šiaurę plauna liūtys ir potvyniai, šalies pietuose užfiksuota kita orų anomalija. Turkijos visų laikų aukščiausia temperatūra – 49 laipsniai karščio.

Vokietijoje, praėjus savaitei po dviejų šimtų gyvybių visoje Vakarų Europoje pareikalavusių potvynių, vis dar ieškoma per 100 dingusiųjų. Laiko atsikvėpti nėra – jau šeštadienį regione vėl prognozuojamos liūtys, tad sinoptikai perspėja apie galinčius kilti naujus potvynius. Vietos gyventojai sako, be pagalbos nesusitvarkys. Regionas vis dar kaip po karo.

Dar kartą ir dar kartą ačiū už pagalbą. Remiamės pagalba, nes mūsų amžiuje tai didžiulė našta. Tačiau mums pavyks, nes širdis džiaugiasi matant tiek pagalbos ir užuojautos“, – sako vietos gyventoja Inge.

Skaičiuojama, kad pažeista mažiausiai 600 km geležinkelio. Tvarkomi keliai, tiltai, telekomunikacijos. Šalies valdžia palaimino 400 mln. eurų pagalbos paketą.

„Smarkiai nukentėję gyventojai gaus bazinę 1500 eurų išmoką. O kiekvienas papildomas namų ūkio gyventojas nedelsiant gaus iki 3500 eurų maisto, drabužių ir kitoms išlaidoms padengti“, – teigia Šiaurės Reino-Vestfalijos premjeras Arminas Laschetas.

Viso nusiaubtą potvynio zoną šiuo metu tvarko puspenkto tūkstančio ugniagesių, kariškių ir savanorių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų